Sestdiena, 2. Marts, 2024
Luīze, Laila, Lavīze
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Spēļu un rotaļu diena Brīvdabas muzejā

27.08.2015

Šo svētdien, 30. augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz plkst.16:00 norisināsies Spēļu un rotaļu diena. Aizvadot vasaras brīvlaiku un sagaidot skolas gaitu sākumu, muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas.

Spēles un rotaļas ir gadsimtiem sens veids, kā bērnus saistošā veidā iepazīstināt ar dabas norisēm un lietu pasauli, veicinot bērnu garīgo un fizisko attīstību.

Kurzemes sētā koka rotaļlietu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās apmeklētājus ar seno spēļu veidiem, to izgatavošanu un pielietojumu. Katrs varēs uzzināt un izmēģināt “Klimpiņu sišanu”, “Žvidzekli”, “Krupja ķeršanu” un daudzas citas senās spēles.Bērnu folkloras kopas „Ciguzis”, „Krulla” un “Tarkšķi” aicinās dziedāt, dejot un iet rotaļās.

 

Kurzemes zvejniekciema pļavā dažādas darbnīcas un aktivitātes: siena leļļu izgatavošana un dabas materiālu darbnīca, svilpaunieku darbnīcas, kokamatnieka „beku” darbnīca, jūras materiālu radošā darbnīcas, šaušana ar loku, vizināšanās zirga mugurā, VISC spēle „Vesels un drošs”, Rīgas pašvaldības policijas „Drošības spēle”

Kurzemes zvejniekciema pļavā veiklības atrakcija ar gardu balvu uzvarētājiem. Pāri purviem, pāri lejām - lēkšana pa koka cinīšiem, ripināšanās ar priedes bluķi, laipošana. Pliku peku teku taku - Pelnrušķītes pazoļu taka; ejam ar ķekatām, resnās auklas labirints. Kustīgi un lustīgi - re, kur mana lidmašīna; uzmet maisiņu; noķer burkānu.

Muzeja sētās un mājās darbosies amatnieki: grozu pinējs „Ābolu” sētā, audēja „Lejasboļu” sētā, kalējs Mērsraga kalvē, bitenieks „Ārluiku” rijā, pinēja pie Vidzemes sētas pirtiņas, tāsenieks Latgales zemnieka sētā, podnieks Latgales podnieka sētā.

 

Ieeja Brīvdabas muzejā:  Brīvdabas iela 21. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 20:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 30.09.) pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas, 1.42 € skolēniem, 2.13 € studentiem, 2.85 € pensionāriem, 4.27 € pieaugušajiem, 8.54 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta. Pie Rietumu vārtiem – bezmaksas.

 

Informāciju sagatavoja:

Igors Ziemelis

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Spēļu un rotaļu diena Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!