Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Piena, maizes un medus svētki Jelgavā! Desertā - regate

25.08.2015

29. augustā Jelgavā notiks ikgadējie XV Vispārējie Piena, Maizes un Medus svētki Hercoga Jēkaba laukumā un XIII BALTAIS Piena paku laivu regate Lielupes ūdeņos, kas solās būt īpaši raiba, savu dalību ir pieteikušas vairāk nekā 30 komandas.

Jau no pulksten 10 līdz pat 17 aicināti uz gada gardākajiem svētkiem Hercoga Jēkaba laukumā, lai iepazītos, nogaršotu un iegādātos dažādus piena, maizes un medus izstrādājumus, kā arī citus gardumus un amatnieku darinājumus, ko piedāvās 260 svētku dalībnieki. Latvijas biškopības un maiznieku biedrību degustāciju konkursos būs iespēja noteikt „Latvijas atzītāko medu 2015” un „Zemgales gardāko maizes našķi 2015”.

 

Šogad pirmo reizi svētku laikā norisināsies biedrības „Siera klubs” rīkotais konkurss „Siera un maizes svētku sāļā torte”, atliek vien pieminēt, ka piedalīties konkursā, var jebkurš, pagatavojot četrus kilogramus smagu sāļo torti. Pieteikums konkursam jāraksta brīvā formā un jānosūta uz e-pastu: sieraklubs@inbox.lv līdz 25. augustam.

Brīvajos brīžos apmeklētāji visas dienas garumā skvērā aiz Jelgavas kultūras nama varēs vizināties ar zirgiem, piedalīties mazā kapteiņa regatē, sacensībās, izmantot piepūšamās atrakcijas, iesaistīties Jauno zemnieku kluba radošajās darbnīcās un Latvijas Sarkanā Krusta aktivitātēs. Īpaši svētkiem gatavojas Jelgavas Amatu vidusskolas topošie maiznieki un konditori, kuri veidos Bērnu beķereju – rotaļlietas, kas būvētas no maizes. Tāpat Amatu skolas jaunieši un pasniedzēji Piena, maizes un medus svētku mazākajiem dalībniekiem ļaus uz vietas pagatavot pašiem kādu našķi.

 

Par muzikālo programmu gādās – Kreicburgas Ziķeri, savukārt „ciema kukuli” sagādās Jelgavas mākslinieciskie kolektīvie.

Kad gardumi nogaršoti un iegādāti, aicināti uz Eiropā lielāko piena paku laivu regati. Jau no pulksten 13 interesenti gaidīti Lielupes promenādē, kur notiks tūristu kanoe laivu sacensības, piena paku laivu regates komandu prezentācijas, ūdenssporta paraugdemonstrējumi, piena paku laivu parādes un ātruma braucieni un airu dēļu jeb SUP dēļu amatieru sacensības. Atliek vien pieminēt, ka piedalīties kanoe laivu un airu dēļu sacensībās ir aicināts ikviens!

 

Regates laivu būvmateriālus – 42 tūkstošus BALTAIS piena pakas, dāvina Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums AS „Tukuma Piens”.

Vakara noslēgumā, kad kuģi būs pietauvoti krastā, no pulksten 18 apmeklētāji aicināti uz Pasta salu, kur ar grupas „Pienvedēja piedzīvojumi” koncertu iesāksies regates vakara programma. Pulksten 19.15 turpat Pasta salā uzzināsim, kurai komandai žūrijas komisija piešķirs „Treknākā piena kuģa”, „Inovatīvākās laivas” u.c. titulus. Pēc apbalvošanas – dejas ar Normundu Rutuli, Ivo Fominu un DJ JAX.

 

Skaties XIII BALTAIS Piena paku laivu regati tiešraidē, 29. augustā www.festivali.jelgava.lv

Ieeja uz visiem Piena, maizes un medus svētku pasākumiem ir bez maksas.

 

PROGRAMMA

Lielupes promenāde

13:00 „Laivu sports” piedāvā! Tūristu kanoe laivu sacensības uz Lielupes

14:30 – 16:00 BALTAIS piena paku laivu apskate un komandu prezentācija promenādē

16:00  Ūdenssporta paraugdemonstrējumi

16:15 BALTAIS piena paku laivu parādes un ātruma braucieni

/Peldlīdzekļi no AS „Tukuma Piens” BALTAIS 42 000 piena pakām/

17:30 Airu dēļu (SUP) sacensības ar apmeklētāju piedalīšanos

 

Pasta sala

18:00 Pienvedēja Piedzīvojumi

19:00  Regates laureātu apbalvošana

19:30  Normunds Rutulis

21:00 – 02:00 Svētku balle (Ivo Fomins, DJ JAX)

 

Informāciju sagatavoja:

Marta Zīverte

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra"

 

Komentārs par rakstu: Piena, maizes un medus svētki Jelgavā! Desertā - regate

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!