Sestdiena, 2. Marts, 2024
Luīze, Laila, Lavīze
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maizes godi Brīvdabas muzejā

19.08.2015

Šo svētdien, 23. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz plkst.16:00 Maizes godi. Pasākumā būs iespēja iepazīt graudu apstrādes darbus un dziesmas, maizes un citu graudu produktu gatavošanas tradīcijas no dažādām Latvijas vietām.

Vidzemes sētā būs iespēja izzināt kā kūla labību Rizgu rijā, kā mala maltuvē un kā berza graudus ar graudberžiem. Slietenī Latvisko godu rīkotāja Vivita Kepse mācīs vārīt „kāzu putru”. Dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu "Artava" no Ogres Andra Kapusta vadībā.

Nidas dūmistabā malēju darbi un dziesmas ar folkloras kopu „Mālis” no Mālpils Andra Kapusta vadībā.

Zemgales sētā Latviskā kultūras mantojuma saimniece Daira Jātniece cienās ar Zemgales virteņiem un Muzeja draugi dos iespēju katram uzcept savu pankūku. Kolēģi no Ates dzirnavām atvedīs īstu kuļmašīnu un pa īstam kuls labību.

 

Kurzemes sētā mazos un lielos apmeklētājus gaidīs seno spēļu meistars Aldonis Baldiņš.

Priedes krogā saimniekos Latviskā kultūras mantojuma saimniece Ilze Briede, kas atjaunotajā maizes krāsnī ceps saldskābmaizi. 14:00 paredzēta „karstā cepuma izņemšana” un Maizes godināšana pie lielā saimes galda. Dejas un rotaļas ar f/k „Rikši” no Rēzeknes.

Priedes krogā varēs baudīt Maizes godu īpašos „saldēdienus”.

Kukuļtirgus pie Kurzemes un Vidzemes sētām.

 

LEBM galvenā ieeja no Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 20:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 30.09.) 4.27 € pieaugušajiem, 2.85 € pensionāriem, 2.13 € studentiem, 1.42 € skolēniem, 8.54 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta, pie Rietumu vārtiem – bezmaksas.

 

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja

Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Igors Ziemelis

 

 

Komentārs par rakstu: Maizes godi Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!