Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rundāles pilī septembrī notiks starptautiska zinātniska konference

14.08.2015

Š.g. 18.septembrī Rundāles pils muzejā notiks starptautiska zinātniska konference „KULTŪRVĒSTURISKO PIEMINEKĻU RESTAURĀCIJA UN SAGLABĀŠANA. TEORIJA UN PRAKSE” kurā ar referātiem uzstāsies lektori no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Krievijas un Latvijas.

Konference veltīta mecenātisma projekta „Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programma 2010 – 2014” un Rundāles pils restaurācijas noslēgumam. Tās mērķis ir parādīt atjaunošanas teorētisko un praktisko pieredzi un salīdzināt ar kaimiņu zemju arhitektūras pieminekļu restaurāciju. Konferences pirmā daļa ”Restaurācija? Konservācija? Rekonstrukcija?” atsegs daudzveidīgās problēmas, ar ko saskārušies Lietuvas (Dr.Jolanta Karpavičiene), Vācijas (Dr. Burhards Gēress), Krievijas (Nataļja Kudrjavceva), Igaunijas (Prof.Dr.Juhans Maiste) piļu saglabāšanas un atjaunošanas gaitā. Lektoru uzstāšanās uzskatāmi parādīs to daudzveidību, ko var piedāvāt attiecīgo valstu ļoti atšķirīgā restaurācijas pieeja piļu arhitektūras grupai, ko noteikusi vēstures gaita, kultūras attīstības īpatnības un lokālā pieminekļu aizsardzības izpratne.

 

 „Tas ir plašs diapazons, no Prūsijas daudzo, labi saglabāto karalisko piļu uzturēšanas un restaurācijas praktiskajiem jautājumiem līdz Viļņas lielkunigaikšu pils vai Bauskas pils uzcelšanu no jauna kā nacionālās identitātes apliecinājumu. Rundāles pils uz šī fona izceļas kā kompromiss starp striktu konservācijas un restaurācijas principu ievērošanu, ko papildina zudušo detaļu rekonstrukcija un plaša interjeru iekārtojuma atjaunošanas programma” stāsta muzeja direktors Imants Lancmanis.

Pēc pirmās daļas būs iespējams apskatīt stenda referātus, ko sagatavojuši Rundāles pils muzeja restauratori par dažādām restaurācijas jomām, demonstrējot dažādu priekšmetu restaurāciju.

Konferences otro daļu ievadīs goda viesis, mecenāts Boriss Teterevs un turpinās restauratori Zinaīda un Gunārs Grīnfeldi, direktors I.Lancmanis, parādot Rundāles pils atjaunošanas galvenos virzienus – tēlniecības un monumentālās glezniecības restaurāciju, pils interjeru veidošanu. Pils ansambļa nodaļas vadītāja Lauma Lancmane prezentēs referātu, kas veltīts vērienīgā franču baroka dārza atjaunošanas problēmām.

Ar pilnu konferences programmu aicinām iepazīties muzeja mājaslapā: http://ej.uz/rpmkonference

Prognozējot lielo interesentu atsaucību, aicinām pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties konferencei, iespējams, aizpildot pieteikuma formu šeit http://ej.uz/e-pieteiksanas

 

Informāciju sagatavoja:

Ruta Bemberga

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Komentārs par rakstu: Rundāles pilī septembrī notiks starptautiska zinātniska konference

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!