Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dabas muzejā ziedēs gladiolas  [0] 

11.08.2015

Latvijas Dabas muzejā no 12. līdz 16. augustam izstādē „Gladiolas 2015” būs apskatāmas vairāk nekā 150 dažādu šķirņu, kuras apmeklētāju vērtējumam sniegs Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji.

Vēl augustā iespējams nobaudīt vasaras īpašos ēdienus [0] 

10.08.2015

Visas vasaras garumā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas un Jelgavas novada ēdināšanas uzņēmumiem aicina novērtēt šīs sezonas īpašo ēdienu garšas nianses. Vēl tikai augustā iespējams nogaršot ēdienus, kas gatavoti pēc īpaši izstrādātām receptēm. Ēdienu pamatā ir produkti, kas audzēti un iegūti no vietējiem ražotājiem un saimniecībām Zemgales reģionā.

Tuvojas Eiropas lielākā piena paku laivu regate [0] 

07.08.2015

Atzīmējot vasaras karstākās dienas un svinot gada atraktīvāko notikumu uz ūdens, ikviens vēl var pieteikties dalībai Baltais piena paku laivu regatē, kas 29.augustā jau trīspadsmito reizi norisināsies Jelgavā.

Mūzikas festivāls  [0] 

06.08.2015

8. augustā Baltinavā notiks mūzikas festivāls „Osvalds 2015". Šis ir festivāla 20 gadu pastāvēšanas jubilejas gads. Osvalds ir vecākais mūzikas festivāls Latgalē, to raksturo pastāvīgā pozitīvā gaisotne un arī plaša muzikāla daudzveidība. Cerams, ka jubilejas reize spēs piedāvāt apmeklētājiem jaunasemocijas un saglabāt esošās tradīcijas. Darbība šajā jubilejas reizē notiks uz 4 skatuvēm vienlaicīgi. Tās ir:

Piektais Mūsdienu amatniecības festivāls Brīvdabas muzejā [0] 

05.08.2015

Jau šo sestdien un svētdien, 8. un 9. augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10:00 līdz 17:00 norisināsies jau piektais Mūsdienu amatniecības festivāls, kurā līdzās pašmāju amatniekiem un pārtikas ražotājiem būs viesmākslinieki (-amatnieki, viesi) no Lietuvas un Igaunijas.

Viduslaiku svētki Jaunpilī jau šonedēļ [0] 

04.08.2015

Jau šajā nedēļas nogalē - 8. augustā, Jaunpils pilī viduslaiku svētki “Kad vīri spēkojas”! Atceroties četrus Jaunpils pilskungus - Tīsu fon der Reki, Matiasu fon der Reki, Johanu Zigismundu fon der Reki un Vilhelmu Heinrihu Ernestu fon der Reki, svētki būs par un ap vīriešu kāri pēc cīņas un savstarpējās spēkošanās! Tā būs gan fiziskā, gan intelektuālā spēkošanās!

Svētki „Šodien Turaidas pils pieder bērniem!” [0] 

03.08.2015

Turaidas muzejrezervātā 9. augustā no 14.00 līdz 17.00 pēcpusdienā Turaidas pils pagalmā notiks svētki „Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kuru laikā ģimenes ar bērniem aicinātas kopīgi izzināt vēsturi interaktīvās darbnīcās „Viduslaiku mācības”.

Pirmo reizi Rundāles pilī skatāma flokšu izstāde [0] 

03.08.2015

Rundāles pils muzejā no 3. līdz 6. augustam būs apskatāma flokšu izstāde, kurā selekcionētos un kolekcionētos ziedus atrādīs smilteniete Ērika Trifanova.

IV Latvijas Papīra svētki. Līgatnes papīrfabrikai- 200 [0] 

30.07.2015

8. augustā Līgatnē svinēsim jau ceturtos Papīra svētkus, kas šogad norisēs papīrfabrikas 200. jubilejas gada zīmē.

Svētku viesi aicināti piedalīties radošajās papīra darbnīcās, apmeklēt svētku tirdziņu, sacensties papīra lidmašīnu sacensībās, doties ekskursijās uz Līgatnes papīrfabriku un izstaigāt Līgatnes takas un alas.

Zemgaļu svētki Tērvetē [0] 

29.07.2015

Nu jau divpadsmito gadu 8. un 9. augustā Tērvetē norisināsies Zemgaļu svētki ar amatnieku prasmju demonstrējumiem, pagānu un bruņinieku turnīriem, senajām rotaļām bērniem. Pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties 9.-13. gs. senās dzīves ritmā palīdzēs folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm

Keramikas cepļa kurināšana un atvēršana „Jasmuižā” [0] 

28.07.2015

7. augustā Raiņa muzejs “Jasmuiža” aicina ikvienu interesentu piedalīties īsta Latgales keramikas malkas cepļa kurināšanas pasākumā. Jau no rīta keramiķi no TLMS „Rēzeknes apriņķa podnieki” rekonstruētajā Andreja Paulāna darbnīcā glazēs un ievietos ceplī savus apdedzināšanai sagatavotos māla traukus. Ap pusdienlaiku meistari cepli iekurinās un trauku apdedzināšana turpināsies līdz pat plkst. diviem naktī.

Slīteres Kukaiņu nakts [0] 

27.07.2015

Sestdien, 2015. gada 1. augustā plkst. 21:00 Slīteres nacionālajā parkā pie Slīteres bākas būs Slīteres Kukaiņu nakts – pasākums dabas draugiem.

Tukuma pilsētas svētku nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē  [0] 

23.07.2015

Šonedēļ no piektdienas, 24.jūlija līdz svētdienai, 26.jūlijam Tukumā tiks svinēti Tukuma Pilsētas svētki „Uz Tukumu pēc smukuma!”. Tie būs īpaši ar to, ka tiks atzīmēta Tukuma Pilsētas svētku divdesmitā gadadiena.

Bauskas pils 2. paukošanās turnīrs „Ius gladii” [0] 

23.07.2015

2.augustā no plkst. 15:00 līdz 18:00 Bauskas pilī jau otro reizi notiks precizitātes un taktikas - špagas un dzelzs nervu, nekļūdīgas rokas - floretes paukošanās turnīrs „Ius gladii” (Zobena tiesības). Paukošana ir māksla iedurt dūrienu, pašam to nesaņemot”. Tā paukošanas būtību definē dramaturgs Moljērs. Paukošanās ir elegants un aristokrātisks sporta veids, kas palīdz attīstīt reakciju, koordinācijas spēju un domāšanu.

26. jūlijā – Sprinta skrējiens Turaidas pils Galvenajā tornī [0] 

22.07.2015

Viena vasaras pēcpusdiena gadā jau tradicionāli Turaidas pilī atvēlēta sportisko aktivitāšu cienītājiem. Arī šis gads nav izņēmums - 26. jūlijā plkst. 17.00 Turaidas pils Galvenajā tornī notiks tradicionālais sprinta skrējiens Ātrākais ziņnesis, kurā piedalīties aicināts ikviens, kas gatavs skrienot uzveikt vairāk nekā 130 Turaidas pils Galvenā torņa pakāpienus un sacensties par ātrākā ziņneša titulu.

Muzikālais augusts Daugavpilī 2015 [0] 

21.07.2015

Ar muzikāliem pārsteigumiem Daugavpilī atkal ienāks augusts, turpinot tradīciju - pasākumu sēriju - "Muzikālais augusts Daugavpilī 2015", kas noritēs no 6. līdz 27.augustam. 

Sākusies pieteikšanās festivāla “Bildes” jauno grupu koncertam [0] 

20.07.2015

Izsludināta pieteikšanās mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” jauno un pieredzējušo mūziķu kopprojektu koncertam, kas notiks novembra beigās Rīgas Kongresu namā, informē “Bilžu birojs”.

Vasaras vidu Tukuma pusē svin mākslas, mūzikas, dzejas un kērlinga gaisotnē [0] 

16.07.2015

Vasaras vidus ir klāt, un līdz ar saulainajām dienām Tukumā šajā nedēļas nogalē notiek dažādi pasākumi. Gan mākslas, gan sporta interesenti te varēs izbaudīt sev tīkamus pasākumus, gan iekštelpās vērojot vasarai neraksturīgas sporta spēles, gan, atrodoties tuvāk pie dabas, izjust patīkamas emocijas, vērojot aktieru darbu un atpūšoties rožu dārzā.

Sklandraušu festivāls 25. jūlijā Dundagā [0] 

16.07.2015

Tas būs unikāls pasākums, kur godā tiks celtas mūsu tradicionālās vērtības, pirmkārt jau sklandrausis kā šī gada Dundagas novada tradicionālās kultūras zīmols.

Aicina iepazīt Jelgavas apkārtni četros jaunos tūrisma maršrutos  [0] 

16.07.2015

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs šajā vasarā ceļotājiem sagatavojis četrus tūrisma maršrutus pa Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu. Maršrutos iekļautas katra reģiona ievērojamākās apskates vietas, saimniecības un aktivitātes, kas noteikti jāredz un jāizmēģina.

Viduslaiku svētki “Kad vīri spēkojas” - 8. augustā Jaunpilī [0] 

15.07.2015

Pagājušogad viduslaiku svētki Jaunpilī tika svinēti par godu pils kundzei Elīzai, šogad tie notiks, atceroties četrus Jaunpils pilskungus - Tīsu fon der Reki ( varenu karotāju, pirmo pils īpašnieku no Reku dzimtas), Matiasu fon der Reki (varenu karotāju, Salaspils kaujas dalībnieku), Johanu Zigismundu fon der Reki ( armijas kapteini, pils pārbūvētāju) un Vilhelmu Heinrihu Ernestu fon der Reki ( pēdējo Reki - pils īpašnieku). Vareni ir stāsti un nostāsti par viņu karagājieniem un cīņām gan karā, gan savās muižās.

Kamermūzikas koncerts Mežotnes pilī [0] 

14.07.2015

2015. gada 16. jūlijā, plkst. 16. 00 Mežotnes pils

Mežotnes pagasts, Bauskas Novads

KAMERMŪZIKAS KONCERTS

Anda Pelēka Martina, soprāns

Andrejs Bubinduss, klavieres

Sandra Bubindusa, vijole

Programma :

J.S. Baha, A. Vivaldi, M. Ravēla, L. Gartas mūzika

Japānas žurnālisti pirmo reizi iepazīstas ar Latgales labāko tūrisma piedāvājumu [0] 

09.07.2015

Triju dienu vizītē Latgalē pirmo reizi uzturas astoņi Japānas masu mēdiju pārstāvji. Tālās Austrumu zemes žurnālisti pirmo reizi iepazīstas ar Austrumlatvijas labākajiem tūrisma produktiem.

Vasaras sezonas aktualitātes ceļotājiem Jelgavas pusē  [1] 

09.07.2015

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) informatīvā materiālā apkopojis šīs vasaras tūrisma sezonas aktualitātes Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Materiālā atrodamas idejas, kā pavadīt vasaru Jelgavā un apkārtnē, turklāt sev piemērotas aktivitātes atradīs ikviens – mierīgākas un aktīvākas atpūtas cienītāji, gardēži, ģimenes ar bērniem, jaunieši un citi. JRTC aicina ieskatīties vasaras piedāvājumā un pavadīt neaizmirstamu laiku Jelgavā!

Folkloras festivāla „Baltica 2015” zīmē - Dainu kalnam 30 [0] 

07.07.2015

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” ietvaros 17. jūlijā plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā notiks lielkoncerts „Mantojums. Dainu kalnam – 30”, kurā tiks daudzinātas vispārcilvēciskās vērtības, kuru iedzīvināšanu un godāšanu gadu desmitiem ir akcentējusi Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un tēlnieks Indulis Ranka iemūžinājis tās akmens skulptūrās. Koncertā piedalīsies 43 Latvijas folkloras kopas no Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas, ārzemju latviešu grupas: Tallinas „Rēvele” un „Dūdalnieki” no Ziemeļanglijas, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas un Portugāles.

Aicina pieteikties Eiropā lielākajai Piena paku laivu regatei [0] 

03.07.2015

Sākusies pieteikšanās BALTAIS Piena paku laivu regatei, kas norisināsies 29. augustā Jelgavā. Tukšās piena pakas, nedaudz piepūles, kreatīva ideja un ģeniāla komanda ir galvenie pamatnoteikumi, lai kļūtu par regates dalībnieku un dotos braucienā pa Lielupes ūdeņiem. Šī vienkāršā formula ļaus cīnīties par uzvaru dažādās kategorijās XIII BALTAIS Piena paku laivu regatē, kuru atbalsta AS „Tukuma Piens”.

Vērienīgs Kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls  [0] 

03.07.2015

Sestdien, 11. jūlijā, Daugavpils cietoksnī atkal būs šāvieni un pulvera smaka – tiks rīkots pirmais Kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, kas būs veltīts Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa ugunskristību 203. gadadienai. 1812. gada jūlija sākumā nepabeigtā cietokšņa garnizons drošsirdīgi atvairīja Franču Lielās armijas vairākus uzbrukumus.

Aicina nogaršot īpašo „Daugavpils virtuves” ēdienu piedāvājumu [0] 

03.07.2015

Šogad, Daugavpils 740.gadu jubilejas reizē, pilsētas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi un Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu, aicina ikvienu gardēdi pamieloties ar „Daugavpils virtuvi” – pilsētai raksturīgiem firmas ēdieniem.

Kurzemes hercogu kapenēs atgriezīsies hercogienes Sofijas sarkofāgs [0] 

01.07.2015

2015.gada 2.jūlijā plkst. 15:00 Rundāles pils muzeja ekspozīcijā Kurzemes hercogu kapenes Jelgavas pilī notiks Kurzemes hercoga Jēkaba mātes hercogienes Sofijas sarkofāga un viņas pārapbedīto mirstīgo atlieku iesvētīšana. Sarkofāgu iesvētīs Latvijas ev.luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, svinīgo uzrunu teiks Kurzemes bruņniecības pārstāvis barons Oto fon Grothuss.

Tērvetes dabas parkā vasara - pasakaini skanīga un teatrāla  [0] 

30.06.2015

Jūlijs Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā solās iesākties teatralizēti skanīgā gaisotnē. Jau šo sestdien, 4. jūlijā pulksten 12 kā lieli, tā mazi parka apmeklētāji ir laipni aicināti klausīties pasakas, ko stāstīs dziedošā Čučumuižas saime - viņu skanīgos stāstus varēs baudīt dižā Tērvetes koka skatu torņa pakājē ne tikai šīs nedēļas nogalē, bet arī 11. jūlijā, 1. un 8. augustā.

Piecgades izstāde “Karosta – foto osta” un Escape Room Karosta atklāšana [0] 

30.06.2015

Karostā četras vasaras notika radošā nometne fotogrāfiem “Karosta – foto osta”. Šogad tiek izstādīti labākie foto nometnēs tapušie darbi. Lielformāta Karostas un karostnieku fotogrāfijas tiks izstādīti Karostas cietuma pagalmā. Izstādes “Karosta – foto osta piecgade” atklāšana notiks sestdien, 4.jūlijā, pulksten 13:00. Vienlaikus tiks svinīgi atklāts jauns tūrisma piedāvājums Karostā “Escape Room Karosta” jeb Slēgtā istaba.

Izsludināta pieteikšanās dalībai Mūsdienu amatniecības festivālā 2015 [0] 

29.06.2015

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina amatniekus un pārtikas produktu tirgotājus līdz 15.jūlijam pieteikties dalībai Mūsdienu amatniecības festivālā, kas šogad jau piekto reizi notiks 8. un 9.augustā.

18. jūlijā divu jūru svētki “Kolkasragam 975” [0] 

26.06.2015

Vietā, kur satiekas Dižjūra un Mazjūra, tuvāki un tālāki viesi tiek aicināti uz Jūras svētku svinībām!

Rundāles pils rožu dārzs atzīmēs desmitgadi [0] 

25.06.2015

2015. gada 27.jūnijā, Rundāles pils Dārza svētkos, tiks atzīmēti desmit gadi, kopš dārzā iestādīta pirmā roze. Visskaistākajā rožu ziedēšanas laikā ikviens interesents aicināts iepazīties ar krāšņi ziedošo rožu kolekciju.

Aicina doties ekskursijā “Cilvēki, vēsture un daba Jelgavas novadā” [0] 

25.06.2015

Sestdien, 4.jūlijā, dienu pirms ikgadējiem Jelgavas novada svētkiem, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas novada pašvaldība aicina doties ekskursijā ar autobusu, lai iepazītu Jelgavas novada bagātības – cilvēkus, kultūrvēsturi un dabu.

Saulgriežu pasākumi un Jāņu svinēšana Tukumā un apkārtnē! [0] 

19.06.2015

Sagaidīt gada īsāko nakti un garāko dienu un uzkrāt saulgriežu spēku aicinām kādā no Tukuma puses pasākumiem un rituāliem ar latvisko tradīciju piekopšanu, dziesmām, dančiem un lustēm līdz rīta gaismai.

20. jūnijā Zāļu diena Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā [0] 

18.06.2015

Vasaras pilnbriedā, š.g. 20.jūnijā, no plkst.10:00 -17:00 Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Zāļu diena.

Līgo svētku programma Liepājā un apkārtnē [0] 

17.06.2015

Liepājā un apkārtnē Līgo svētki tiks svinēti koši un krāšņi. Centrālais svētku pasākums Līgo svētki Liepājā, koncertestrādē „Pūt, vējiņi!”, 23. jūnija vakarā aicinās lielus un mazus līgotājus uz Līgo svētkiem, lai kopīgi radītu īstu svētku noskaņu.

Straupes tirdziņš iekļaujas starptautiskajā Slow Food kustībā  [0] 

17.06.2015

Šosvētdien, 21. jūnijā, tradicionālajā Straupes lauku labumu tirdziņā, Plācī, Straupes pagastā, Pārgaujas novadā, tiks atvērts Slow Food loks. Vieta, kurā savu produkciju tirgos zemnieki, mājražotāji un amatnieki, kas apvienojušies tikko dibinātajā biedrībā Slow Food Straupe.

Vasaras Saulgrieži Pokaiņu meža takās [0] 

15.06.2015

Vasaras Saulgrieži ir maģijas un brīnumu piepildīts laiks, kad cilvēki jau izsenis pulcējušies spēka vietās, lai gūtu spēku un enerģiju. 21. jūnijā no plkst.17 visi aicināti īpašo Saulgriežu brīdi pavadīt Pokaiņu meža takās.

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!