Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sklandraušu festivāls 25. jūlijā Dundagā

16.07.2015

Tas būs unikāls pasākums, kur godā tiks celtas mūsu tradicionālās vērtības, pirmkārt jau sklandrausis kā šī gada Dundagas novada tradicionālās kultūras zīmols.

No plkst. 12.00 līdz plkst. 15.30 laukumā pie pils skanēs mūzika un dziesmas, uzstāsies improvizācijas teātris Improzoo, notiks mājražotāju tirdziņš, būs spēles un atrakcijas bērniem. Radošās darbnīcas un meistarklases — senie amati aicinās, piemēram, gūt ieskatu zedeņu žoga gatavošanā, pieredzēt bērzu tāss pārvērtības un veidot mūzikas instrumentus no dabas materiāliem. Īpašie viesi būs vokālā pedagoga Edgara Kramiņa vadītās vokālās mākslas laboratorijas Izdziedi vasaru dalībnieki ar programmu Latviešu tautas dziesmas XXI gadsimta ritmos un skaņās un tautas mūzikas ansamblis no Čehijas.

 

No plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00 Dundagas novada čaklākās sklandraušu cepējas Dženeta Marinska un Elma Zadiņa piedāvās interesentiem apgūt sklandraušu cepšanas māku meistarklasē. Aicinām pieteikties iepriekš pa tālruni 29141121! Vietu skaits ierobežots! No plkst. 15.30 līdz plkst. 16.00 notiks senlaiku mantu izsole, bet no plkst. 16.00 līdz plkst. 17.00 — sklandraušu ekspozīcijas atklāšana un latviskās dzīvesziņas turētāju godināšana pils pagalmā. No plkst. 17.00 līdz plkst. 18.00 ar interesi varēs klausīties Janīnas Kursītes — Pakules semināru Kurzemes tradīciju vērtības mūsdienu vidē, kas veltīta aizvadītās vasaras tradicionālās kultūras un mutvārdu vēstures ekspedīcijai Dundagas novadā.

 

Plkst. 18.30 veidosim Lielo sklandrausi pie parka estrādes. Plkst 20.00 estrādē lielkoncerts Sklandrausis — saules rausis, kurā piedalīsies kori, deju kolektīvi, folkloras kopas, kokļu ansambļi. Plkst. 22.00 parka estrādē balli spēlēs grupa Galaktika. Balles starpbrīdī vokālās mākslas vasaras laboratorijas Izdziedi vasaru dalībnieki izpildīs latviešu popmūzikas dziedātājas un komponistes Lolitas Vambūtes dziesmas. Ieeja uz koncertu 3 €, uz balli — 3 €, uz abiem pasākumiem kopā — 5 €.

 

Dundagas Kultūras pils

Komentārs par rakstu: Sklandraušu festivāls 25. jūlijā Dundagā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!