Piektdiena, 27. Janvāris, 2023
Ildze, Ilze, Izolde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicina doties ekskursijā “Cilvēki, vēsture un daba Jelgavas novadā”

25.06.2015

Sestdien, 4.jūlijā, dienu pirms ikgadējiem Jelgavas novada svētkiem, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas novada pašvaldība aicina doties ekskursijā ar autobusu, lai iepazītu Jelgavas novada bagātības – cilvēkus, kultūrvēsturi un dabu.

Jelgavas novads pēc teritorijas ir lielākais novads Zemgalē, tāpēc vienas dienas ekskursijā iespējams apmeklēt tikai nelielu tā daļu - šoreiz tiks apmeklēta novada dienvidu daļa. Ekskursijas sākumā būs iespēja paviesoties gleznotāja Ģederta Eliasa dzimtajās mājās “Zīlēni”, kur varēs uzzināt vairāk par talantīgo un inteliģento Eliasu dzimtu un apskatīt varenāko osi Baltijā.

 

Tālāk ceļš vedīs līdz Lietuvas pierobežai – uz Blankenfeldes muižu. Tur šovasar sagaida vairāki jaunumi – restaurēta vārtu māja, labiekārtots muižas parks, iespēja apgleznot porcelāna zvaniņus, apmeklēt zvanu muzeju un nogaršot muižā ražoto produkciju, tai skaitā, īpaši šai vietai raksturīgo, plūškoka sīrupu.

 

Ekskursijas ietvaros tiks apmeklēta arī netālu esošā Vilces muiža, baronu Hānu agrākā rezidence. Šeit paredzēta pastaiga pa Vilces dabas parka Barona taku līdz zemgaļu pilskalnam un Zaķu pļavai (vieta piknikam).

 

Maršrutā iekļauta ciemošanās kokapstrādes darbnīcā “Amatnieki”, kur būs iespēja iepazīties ar uzņēmuma darbību un ražoto produkciju, kā arī vērot un izzināt skalu grozu pīšanas procesu.

 

Ekskursijas noslēgumā tiks apmeklēta Sesavas luterāņu baznīca ar četru gadsimtu senu vēsturi un Kurzemes dievnamiem raksturīgo samērā vienkāršo ārieni, bet dekoratīvu iekštelpu apdari.

 

Ekskursijas sākums pl.10:00 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Dalības maksa:10,00 EUR pieaugušajiem; 9,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem; pirmsskolas vecuma bērniem (ja neaizņem vietu autobusā) – bez maksas. Papildus izmaksas: porcelāna zvaniņa apgleznošana līdzņemšanai Blankenfeldes muižā – 5,00 EUR/personai. Aicinām paņemt līdzi uzkodas piknikam.

 

Pieteikšanās ekskursijai obligāta (līdz 2.jūlijam) pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Vietu skaits ierobežots. Vairāk informācijas – www.visit.jelgava.lv

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Aicina doties ekskursijā “Cilvēki, vēsture un daba Jelgavas novadā”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!