Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Oriģināla galvas rota Līgo svētkos – kļavu cepure

10.06.2015

20. jūnijā pl.12:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radošā nodarbība Līgo svētku noskaņās. Nodarbības dalībnieki uzzinās vairāk par vasaras saulgriežu tradīcijām, iepazīsies ar kļavu lapu cepures darināšanas pamatprincipiem un veidos paši savu galvas rotu.

Līgo vakaru mēdz dēvēt par Zāļu vakaru, kad plūktās zāles un ziedi ir ar maģisku spēku. Ne velti tradīcijas vēsta, ka tieši Līgo vakarā jāpin vainags. Jāņu vainags, kas pīts no trejdeviņām puķēm un zālēm, ir kā maģisks aplis, kas tā nēsātāju pasargā no nelaimēm un slimībām, atvaira skauģus un nelabvēļus. Meitu vainagos var iepīt visu, kas vien pļavā atrodams, smaržai vainagā var iepīt kalmi un piparmētru. Labi izskatās vainagā iepīti suņuburkšķi, āboliņš, bet īpašu kuplumu vainagam piešķirs kļavu lapas.

 

Radošās nodarbības dalībniekiem pasniedzēja Zanda Kursīte rādīs un mācīs, kā darināt oriģinālu galvas rotu – cepuri no kļavu lapām. Kļavu lapu cepure ir ne tikai interesanta un skaista, bet arī praktiska. Tā pasargās no svelmes karstā dienā un atvēsinās galvu, ejot pirtī, bet sažāvēta cepure būs jauks dekors visas vasaras garumā.

 

Izzinoši - radošā nodarbība notiks 20.jūnijā, pl.12:00, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa – 4.50 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem - 1,00 eiro. Cepures darināšanai uz nodarbību līdzi jāņem apmēram 200 - 300 svaigas kļavu lapas.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa telefonu 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Oriģināla galvas rota Līgo svētkos – kļavu cepure

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!