Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pavasara tirgus un Tūrisma sezonas atklāšana Jaunpilī

07.05.2015

Mātes dienā - 10.maijā Jaunpilī notiks tradicionālais Pavasara tirgus ar andelēšanos, kultūras un izklaides programmu! Šogad ar tirgu tiks atklāta arī Jaunpils tūrisma sezona!

Jau no plkst. 8:00 visi pirkt un pārdot gribētāji aicināti uz stādu, mājražojumu, amatnieku darinājumu un citu saimniecībā noderīgas lietu tirgu Jaunpils centrā Pils ielā!

No plkst. 10:00 darbosies Krāmu Andele, kurā būs iespēja atbrīvoties no nevajadzīgām lietām un iegūt saimniecībai vai ikdienai kaut ko nepieciešamu. Tīrīsim skapjus, šķūnīšus un garāžas!

10. maijs ir Mātes diena, Pavasara tirgus diena un vēl tūrisma sezonas atklāšana. Tie ir trīskārtīgi svētki, tādēļ no 11:00 aicināti pulcēties uz koncertu un tūrisma sezonas atklāšanu laukumā pie kafejnīcas “Līvas”.

Šogad kā jaunie tūrisma produkti tiks pieteikti radošās darbnīcas – “7balles”, Jaunpils Amatu māja, Lauku mājas “Rogas” un lauku mājas “Vagas”. Laba vēlējumi veiksmīgai sezonai tiks teikti arī citiem Jaunpils tūrisma nozares pārstāvjiem.

Svētku koncertā piedalīsies Jaunpils vidusskolas skolēnu tautas deju kolektīvi, Jaunpils kultūras nama pašdarbnieki un Viesatu folkloras kopa “Viesi”.

No plkst. 11:00 -14:00 laukumā starp Lestenes un Vēju ielu darbosies radošās darbnīcas un atrakcijas. Jaunpilnieku garā tās būs viduslaiku izklaides un spēles, kuras apmeklētājiem piedāvās Jaunpils pils un viduslaiku sēta “Niedru Lija” .

 

Darbnīcā “7balles” pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izgatavot kuģīšus, kurus turpat blakus varēs arī palaist ūdenī, bet darbnīcā “Zīmēsim, līmēsim un krāsosim” biedrības “Kamenes” dalībnieču, Jutas un Lienes vadībā varēs sagatavot dāvaniņas mammai.

No maija Jaunpils pils atsāk piedāvāt ekskursiju, kurā papildus Jaunpils pilij tiek apskatīta arī Jaunpils baznīca, tādēļ lieliska iespēja doties ekskursijā plkst. 13:00 uz Jaunpils baznīcu ( pulcēšanās pie Jaunpils pils).

Plkst. 14:00 visi aicināti uz Jaunpils Amatu mājas atklāšanu, kurā piedalīsies Jaunpils audēju kopa un Viesatu folkloras kopa “Viesi”. Jaunpils amatu mājā turpmāk ikdienā un tematiskos pasākumos viesus iepazīstinās ar aušanas, audēja amata tradīcijām un latviešu kultūrvēsturisko mantojumu.

Visas dienas garumā būs atvērta Jaunpils baznīca, kurā iespējams aplūkot nesen restaurēto, grezno baroka laika altāri. Šajā dienā bez maksas varēs apmeklēt arī Jaunpils muzeju, kas izvietots Jaunpils pilī.

 

No plkst. 7:00 silta maltīte pieejama kafejnīcā „Līvas” un no plkst. 8:00 „Jaunpils pils kroga” gardumi āra kafejnīcā.

Gaidīsim ciemos Jaunpilī – vietā, kur sākas ceļojums pa Kurzemi, kur vienuviet saplūst viduslaiku un mūsdienu elpa, kas nebeidz pārsteigt tās viesus, radot neaizmirstamas emocijas un atmiņu mirkļus apmeklētājiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Krūtaine

Jaunpils Tūrisma informācijas punkts

 

Komentārs par rakstu: Pavasara tirgus un Tūrisma sezonas atklāšana Jaunpilī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!