Piektdiena, 27. Janvāris, 2023
Ildze, Ilze, Izolde
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pavasara pārgājiens gar Amatas upi

29.04.2015

Amatas novada tūrisma informācijas centrs 10.maijā aicina doties pavasara pārgājienā gar Amatas upi no Veclauču tilta līdz Zvārtes iezim dabas zinātāju gidu pavadībā.

Iesim pa visvieglāko un īsāko no trim Amatas ģeoloģiskās takas posmiem, kas piemērots dažādas sportiskās sagatavotības ceļotājiem, ģimenēm ar bērniem un senioriem. Taka marķēta ar oranžiem rombiem uz koku stumbriem, taču margas un kāpnītes nav atjaunotas, atsevišķos posmos jāpārvietojas uzmanīgi. Pārgājiena finišs pļaviņā pie Zvārtes ieža, kur ir piknika vietas.

 

Vērosim klintis, iežus un augus, klausīsimies Amatas ūdeņu čalas, putnus un gidu stāstus, sajutīsim kā Amatas ielejā smaržo pumpuri, ziedi un plaukstošās lapas. Mācīsimies pazīt gan aizsargājamos augus, gan ēdamos un ārstnieciskos. Noskaidrosim, kas pie upes notiek naktīs, kas agros rītos un vakara krēslā, kāda leģenda veltīta Zvārtes iezim. Maršrutā būs vairāki Devona smilšakmens atsegumi, kam mūsdienās doti vārdi - Zaļais iezītis, Palu iezis, Veco stumbru iezis, Vizbulīšu iezis, pretējā krastā Vanagu iezis, un Zemais iezis. Pa vidu Lustūzis - klintis, kuras gludinot un graužot, upe met jautrus līkumus, bet galapunktā Miglas un Zvārtes iezis.

 

Pa Amatas taku Jūs vadīs divas mežsaimnieces un Gaujas nacionālā parka patriotes, dabas un vēstures zinātājas - Lūcija Kārkliņa un Līga Eglīte.

Pārgājiens bez maksas.

 

Svarīga informācija:

Par pārgājiena starta laiku informēs, piesakot dalību pārgājienā Amatas Tūrisma informācijas centrā (turisms@and.lv, +371 28681083);

Nokļūšanai starta vietā nepieciešams personiskais transporta līdzeklis, jo šeit nevar atbraukt ar vilcienu vai autobusu;

Lūgums ievērot, ka Amatas taka nav piemērota braukšanai ar velosipēdu vai bērnu ratiņiem;

Pārgājiena dalībniekiem jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi;

Ieteicams ņemt līdz fotoaparātu, nūjošanas nūjas;

Zvārtes ieža apmeklētāju centrs atvērts no plkst. 9.00 – 17.00, teritorijas apmeklējums 2015.gada sezonā bez maksas.

 

Tiksimies dabā!

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Eglīte

Amatas novada pašvaldības

Tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Pavasara pārgājiens gar Amatas upi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!