Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tūrisma uzņēmēji un profesionāļi pārrunās nozarē aktuālākos jautājumus

27.04.2015

Trešdien, 29.aprīlī, plkst. 16:00 Valmieras Integrētās bibliotēkas telpās, Cēsu ielā 4, pulcēsies Valmieras un apkārtējo novadu Tūrisma konsultatīvā padome, lai pārrunātu aktuālākos jautājums pirms 2015.gada aktīvās tūrisma sezonas sākuma.

Vidzemes augstskolas lektore Ilze Grīnfelde klātesošos iepazīstinās ar nišu tūrisma vienu no jaunākajām aktualitātēm - tumšo tūrismu. Savukārt Vidzemes Augstskolas lektors Ilgvars Ābols pastāstīs kā tūrisma uzņēmēji var sadarboties ar Vidzemes Augstskolas studentiem pētniecisko darbu veikšanā vai, piedāvājot studentiem prakses vietas tūrisma uzņēmumos. Ne mazāk svarīgi un interesanti jautājumi tiks pārrunāti attiecībā uz plānoto dalību vairākos starptautiskos projektos, ko iecerējusi Valmieras pilsētas pašvaldība. Piemēram, sadarbībā ar Rīgas Tūrisma Attīstības biroju, Gaujas nacionālā parka Tūrisma klasteri, Siguldas un Cēsu novadu pašvaldībām, plānots iesaistīties starptautiskajā Eiropas gastronomijas reģiona projektā. Visi projekta dalībnieki kopā varēs pretendēs uz Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā, kas ik gadu tiek piešķirts 2-3 tīkla reģioniem, kuri izstrādā īpašu pasākumu un sadarbības programmu. Tās mērķis ir veicināt vietējo ēdienu kultūru un tradīcijas, vienlaikus sekmējot gastronomisko jaunradi, vietējo ražojumu kvalitāti un vērtību, kā arī tūristu piesaisti reģionam. 

 

Tāpat sēdes dalībnieki pārrunās plānotās ikgadējās tūrisma akcijas konceptu, lai veicinātu tūrisma pakalpojumu patēriņu, tiks iepazīstināti arī pārrunāto Tūrisma Attīstības Valsts aģentūras rīkotajā informatīvajā dienā 15.aprīlī, kā arī atziņām no starptautiskās tūrisma izstādes - gadatirgus „Otdih 2015”, kas notika Minskā (Baltkrievijā).

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma konsultatīvās padomes regulārās tikšanās tiks atsāktas atkal 2015.gada rudenī, kad padomes dalībniekiem un citiem interesentiem jau būs iespēja dalīties ar paveikto aktīvās tūrisma sezonas laikā.

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma konsultatīvā padome dibināta 2010.gadā ar mērķi veicināt Valmieras pilsētas, Burtnieku, Kocēnu un Beverīnas novadu konkurētspēju tūrismā, reģionālā un nacionālā līmenī, kā arī sekmēt augstvērtīga, pievilcīga un atpazīstama Valmieras pilsētas tūrisma tēla veidošanos. VANTKP veido tūrisma ekspertu, speciālistu un uzņēmēju pārstāvji.

 

Informāciju sagatavoja:

Iluta Bērziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas

Tūrisma projektu vadītāja

Komentārs par rakstu: Tūrisma uzņēmēji un profesionāļi pārrunās nozarē aktuālākos jautājumus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!