Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lielā talka Brīvdabas muzejā

22.04.2015

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lielajā teritorijā ir nepieciešami visi spēki! Talka mūsu senčiem bija neatņemama dzīves sastāvdaļa, kurā ne vien tika veikti lielākie darbi, bet notika kārtīga izēšanās, iepazīšanās, izrādīšanās, līgavas noskatīšana un citādas lustes. Kaut arī ikgadējā Lielā talka oficiāli aizsākusies tikai 2008. gadā, pēc būtības tā ir seno talkas tradīciju pēctece. Tādēļ šogad tāpat kā pagājušajā gadā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs kā seno tradīciju kopējs atbalsta seno talkas tradīciju mūsdienīgo izpausmi – Lielo Talku.

Aprīlis jau tradicionāli tiek izsludināts par Spodrības mēnesi, kura ietvaros tiek apzinātas, sakārtotas un uzpostas pašas nesakoptākās teritorijas. Gaidīti gan individuālie talkotāji, gan grupas.

Lielā talkošana Brīvdabas muzejā sāksies 25.maijā ar pulcēšanos pie Rietumu vārtiem plkst. 9:30. Tiks gaidīti lieli un mazi, jo darba pietiks visām darba rokām. Līdzi jāņem cimdi, grābekļi, lāpstas, dārza šķēres un citi instrumenti, kas varētu būt noderīgi uzkopjot plašo teritoriju. Sakopsim muzeja apkārtni, grābsim lapas, tīrīsim Juglas ezera krastu.

 

Pēc lielās strādāšanas plkst. 14:00 baudīsim īpaši talciniekiem gatavoto talkas zupu, atpūtīsimies, priecāsimies par paveikto, baudīsim pavasara putnu čalas un izjutīsim gandarījumu par labi padarīto darbu. Uz tikšanos Brīvdabas muzejā!

Mēs atrodamies Juglas ezera krastā un esam atvērti katru dienu no 10.00 – 17.00 un sākoties vasaras sezonai no 10:00-20:00.

Talkas virsvadone: Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Una Cine, tālrunis: 67994106

Pieteikšanās: info@brivdabasmuzejs.lv

Komentārs par rakstu: Lielā talka Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!