Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz papildus pieteikšanos 45. GADATIRGUM

09.04.2015

Sakarā ar lielo amatnieku un meistaru interesi Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ar prieku izsludina papildus pieteikšanos 45. Latviešu tautas lietišķās mākslas gadatirgum. Kopš 1971. gada Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs katru gadu rīko divu dienu gadatirgu, kas tradicionāli notiek jūnija pirmās nedēļas nogalē. Četrdesmit gadu pastāvēšanas laikā gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu - par Rīgas un Latvijas simbolu un Latvijas tautu saliedējošiem svētkiem.

Gadatirgus ir plašākais latviešu tautas mākslas darinājumu tirgus, kas notiek reizi gadā tam vispiemērotākajā vietā - Brīvdabas muzejā, šogad 6. un 7. jūnijā. Gadatirgū aicinām piedalīties meistarus, kuri darina lietišķās mākslas izstrādājumus, izmantojot un iespaidojoties no mūsu tautas arheoloģiskā un etnogrāfiskā mantojuma. Mēs dodam priekšroku tradicionālo amatu pratējiem: audējiem, rokdarbniekiem, kalējiem, rotkaļiem, ādas un koka izstrādājumu darinātājiem, pinējiem un podniekiem. Darbiem ir jābūt kvalitatīviem un darinātiem no tradicionāliem materiāliem.

 

Jāievēro, ka pieteikumi un tiem pievienotie dokumenti tiek pieņemti līdz 2015.gada 21.aprīlim (ieskaitot), tos iesniegt var gan klātienē – Brīvdabas muzeja administrācijā, gan elektroniski sūtot attiecīgos dokumentus uz amatnieki.gadatirgus@brivdabasmuzejs.lv . Brīvdabas muzejs apkopos iesniegtos dokumentus līdz 24.aprīlim. Savukārt Ekspertu komisija pretendentu iesniegtos darbus Brīvdabas muzejā vērtēs vienu dienu - 2015.gada 27.aprīlī.

Līdz 2015. gada 8. maijam Brīvdabas muzejs paziņos Ekspertu komisijas lēmumu par vērtēto darbu autoru dalību Gadatirgū, kā arī paralēli lēmumu publicēs muzeja mājaslapā www.brivdabasmuzejs.lv, sadaļā Gadatirgus.

Tiem amatniekiem, kuriem dalību Gadatirgū būs apstiprinājusi Ekspertu komisija, laikā no 2015.gada 8.maija līdz 2015.gada 22.maijam, būs jāierodas Brīvdabas muzejā Rīgā, Brīvības gatvē 440 slēgt līgumu, kā arī veikt dalības maksas maksājumus.

 

Brīvdabas muzejs vēlas atgādināt, ka to amatnieku pieteikumi, kas noteiktajā termiņā neiesniedz pieteikumu un tam pievienojamos dokumentus, neierodas ar saviem darbiem uz Ekspertu komisiju, savlaicīgi nenoslēdz līgumus un neveic Brīvdabas muzeja izrakstītā rēķina apmaksu, dalība 2015.gada Gadatirgū nebūs iespējama. Lūdzam rūpīgi iepazīties ar Gadatirgus koncepciju, nolikumiem un pieteikuma veidlapām.

 

Informāciju sagatavoja

Līga Miklaševiča

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina uz papildus pieteikšanos 45. GADATIRGUM

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!