Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lieldienu svinēšana Tukumā un apkārtnē

03.04.2015

Lieldienas ir svētki, kad sanākam kopā, lai piedalītos olu cīņās, krāsotu un ripinātu olas, un izšūpotos tā, lai visu gadu odi nekož! Tā ir arī iespēja vienkārši pabūt kopā ar saviem mīļajiem un jautri pavadīt laiku. Mēs Tukuma pusē esam parūpējušies par dažādām interesantām aktivitātēm!

Lieldienu brīvdienas Tukuma pusē iesākam 4.aprīlī pulksten 10.00 ar autoveiklības sacensībām „Saldais brauciens” Pūrē. Kur dalībnieki sadaloties 2 grupās (sieviešu un vīriešu) iepazīs tuvējo apkārtni un tiks pie saldām balvām no „Šokolādes muzeja”. Dalības maksa 5.00 Eur.

Adrese: Starts no Šokolādes muzeja, Pūre, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 22352136, 29477637, www.skpure.lv

 

Pēc autoveiklības sacensībām sestdien, 4.aprīlī varat doties uz Šlokenbekas muižu, kur no puksten 13.00 līdz 18.00 norisināsies pasākums „Lieldienu Lustes”. Šeit varēsiet iegādāties ko jauku savam svētku galdam amatnieku un mājražotāju tirdziņā, apskatīt pūkaino ZooDārzu, noskatīties un līdzdarboties danču un dziesmu koncertā. Mazāko apmeklētāju priekam ieradīsies arī zaķis Robis un Bite Zumzīte, kuri mazos un lielos vedīs dažādās rotaļās. Tāpat būs iespēja piedalīties un apskatīt olu izstādi, stiprākie sevi varēs pierādīt rāpjoties umurkumurā, būs iespēja doties izjādē ar zirgu un poniju, kā arī citi pārsteigumi! Mazākajiem apmeklētājiem, kuri varēs iziet pa "zaķu vārtiem" - ieeja pasākumā bez maksas, pārējiem 1.00 Eur.

Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 29904147, www.slokenbeka.lv

 

Gan sestdien, gan svētdien mazie Lieldienu svinētāji un viņu vecāki no pulksten 12.00 aicināti doties uz Apšuciemu, kur restorāna Villa Anna terasē būs ieradusies disneju varone Hello Kitty. Darbosies radošā darbnīca, būs iespēja apskatīt īstus trušus un piedalīties dažādās rotaļās.

Adrese: Viesu nams „Villa Anna”, Apšuciems, Engures novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 26122679, www.villaanna.lv

 

Savukārt Lieldienu svētdienā 5.aprīlī Tukumā no pulksten 10.00 līdz 14.00 norisināsies OLO – šanas trakulības. Ar jauku, pavasarīgu pārsteigumu Tukumā no Penkules pagasta “Ceriņiem” ieradīsies ilggadīgā mājputnu audzētāja Stase Roguļiča. Viņas saimniecībā mīt kupls vistu, pīļu un zosu pulks. Kā zināms, acu priecēšanai ir pārstāvētas vairākas neparasta un krāšņa izskata šķirnes. Izstāde būs skatāma Tukuma Kultūras nama foajē. Pa ceļam uz šo izstādi vai atceļā no tās, būs iespēja piedalīties daudzveidīgās atrakcijās un izdarībās. Galvenais – paņemt līdzi krāsotas olas un ne vienu vien! Īpaši tās noderēs torņa būvēšanā. “Olings” jau pasaka priekšā, ka šis vārds ir jāšifrē no visiem zināmā boulinga. Turpat biedrība “Ligzda” piedāvās Lieldienu dekora veidošanu pašu spēkiem. Būs vajadzīga tikai izdoma un roku veiklība. Gaidāma jautrība, azarts un prieki!

Adrese: Brīvības laukums un Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Sliktu laikapstākļu gadījumā visas plānotās aktivitātes norisināsies Tukuma Kultūras namā. Vairāk informācijas pa tālruni: 63124125, www.tpkn.lv

 

Svētdien 5.aprīlī no pulksten 12:00 pie sevis aicina arī Jaunmoku pils, kur kopā ar deju kolektīvu „Vidums” tiks piedzīvoti īsti „Lieldienu raibumi”. Pasākuma laikā paredzēta olu krāsošana lielajā saimes katlā, pastaigas un olu meklēšana pils parkā, olu zīmēšana, ripināšana un kārtīga izšūpošanās parka lielajās šūpolēs.

Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 63107125, 26187442, www.jaunmokupils.lv

 

Tāpat svētdienā, 5.aprīlī no pulksten 13.00 Pastariņa muzejā norisināsies Lieldienu pasākums un Ernesta Birznieka -Upīša dzimšanas dienas atzīmēšana. Šogad Lielā diena ieskandina rakstnieka Ernesta Birznieka –Upīša dzimšanas dienu. Īpaši mīļi gaidīti rakstnieka radi, draugi un visi, kuriem Ernests Birznieks - Upītis tuvs sirdij. Pastariņa muzejā Lieldienās svarīgākā nodarbe būs šūpošanās, olu krāsošana, spēles un rotaļas ar tām. Gudrais zaķis šoreiz būs sagatavojis atsevišķas kartes lielajiem un mazajiem olu meklētājiem.

Tukuma muzejs sveic visus Lieldienās un tam svētkiem par godu piedāvā ģimenēm 4. un 5. aprīlī iespēju ar vienu ģimenes biļeti dienas garumā apmeklēt visus Tukuma muzejus.

Adrese: Pastariņa muzejs, „Bisnieki”, Dzirciems, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 63154518, 28651091 www.tukumamuzejs.lv

 

Pirmdien, 6.aprīlī, Otrajās Lieldienās pulksten 11.00 uz aktīvu izklaidi Lieldienu noskaņās aicina atpūtas komplekss „Sveikuļi”, kur norisināsies Lieldienu bezmaksas orientēšanās apmācība. Orientēšanās dalībnieki tiks sadalīti dažādās vecuma un sagatavotības grupās, tādējādi nodrošinot līdzvērtīgu konkurenci! Pēc pasākuma ir iespēja sarīkot pikniku brīvā dabā.

Adrese: Atpūtas komplekss „Sveikuļi”, Tumes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 29232026 www.sveikuli.lv

 

Tradicionāli Otrajās Lieldienās, 6.aprīlī, Jaunpils pils pagalmā norisinās arī Lielās dienas pasākums. No pulksten 12.00 būs iespēja vērot muzikāli teatralizētu uzvedumu „Lieldienas Šurumburum mežā”. Kopā ar Lāci, Kaziņu, Žagatu, Aitu un Zaķi no Ozolniekiem tiks krāsotas, ripinātas, mainītas olas, varēs šūpoties un lustēties, baudīt Lieldienu zupu un piedalīties krāsoto olu izstādē.

No slepeniem avotiem zinām, ka Zaķis jau gatavo uzvarētājiem balvas! Tāpat būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, krāsojot papīra olas, gleznojot uz pils sienas, fotografējoties ar Zaķi un marmorizējot sveču olas. Neaizmirstiet, ka līdzi jāņem krāsota ola izstādei, nevārītas olas krāsošanai kopējā katlā sīpolu miziņās!

Ieeja pasākumā ir bez maksas!

Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 29296334, www.jaunpilspils.lv

 

Raibas un notikumiem bagātas Lieldienas!

 

Informāciju sagatavoja:
Aija Neilande, Tukuma TIC ceļojumu organizatore
 

Komentārs par rakstu: Lieldienu svinēšana Tukumā un apkārtnē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!