Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

19.03.2015

Svētdien, 22. martā, no plkst. 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara saulstāvju svētkiem – Lielo dienu. Pavasara atnākšanas svētki tiks svinēti Gadatirgus laukumā un Lībiešu sētā. Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties lielās un mazās šūpolēs, darboties olu krāsošanas darbnīcās, vizināties zirga mugurā, mēroties prasmē gan koka, gan vistu olu ripināšanā, kā arī iet rotaļās un sadziedāties kopā ar folkloras kopām. Saskaņā ar tautas tradīcijām Lielā diena ir klāt tad, kad pirmo reizi šajā gadā diena ir kļuvusi garāka par nakti.

No 12:00 līdz 14:00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās folkloras draugu kopa „Skandinieki”. Skandinieku vadībā veiksim pavasara sveikšanas rituālus, gavilēsim putnu kalnā, iesvētīsim un pušķosim šūpoles, apdziedāsimies, iesim rotaļās un spēlēsim spēles, kā arī sacentīsimies dažādās izdarībās. Muzeja viesi tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu pušķošanai dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

No 14:00 līdz 16:00 kopā ar folkloras kopu „Vīteri” no Rēzeknes - rotaļājoties, dziedot un dancojot kopā modināsim zemi un priecāsimies par pavasara atnākšanu.

Savukārt, no plkst. 13:00 Priedes krogs apmeklētājiem piedāvās gardu bukstiņputru.

Pasākumā piedalīsies arī Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēja Inta Lūse, adītāja Baiba Kabuce un pinumu meistars Juris Milčs. Kopā ar muzeja vecmeistaru Aldoni Baldiņu varēs spēlēt senās koka spēles.

 

Saskaņā ar tautas tradīcijām Lielā diena ir klāt tad, kad pirmo reizi šajā gadā diena ir kļuvusi garāka par nakti - iestājas pavasaris. Šogad Astronomiskais pavasaris iestājas 20. martā, saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt veselas trīs dienas. Lielā diena, Lieldiena, Lieldienas - tie visi ir apzīmējumi, kas dainās lietoti pavasara saulgriežu svētku apzīmēšanai. Lieldienu svinēšanā svarīga vieta ir saullēkta sagaidīšanai tieši saulgriežu rītā. Tas savukārt nevar notikt bez mutes mazgāšanas pret rītiem tekošā strautā vai avotā. Līvu ciemos šis rīts aizsākas ar putnu saukšanu un modināšanu, tā arī mums Lībiešu sētā folkloras draugu kopa „Skandinieki” mums mācīs šos īpašos Lielās dienas rituālus.

 

Brīvdabas muzeja Galvenā ieeja ir Brīvdabas ielā 21. Muzejs apmeklētājiem ziemas atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11. – 30.04.) 2.13 € pieaugušajiem, 1.42 € pensionāriem, 1.42 € studentiem, 0.71 € skolēniem, 4.27 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Informāciju sagatavoja

Līga Miklaševiča

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas svinībām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!