Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pavasara Saulgrieži Pokaiņu meža takās

18.03.2015

Parādies tu, saulīt, trīs reizītes dieniņā,

Jo mums tava siltumiņa vajadzēt vajadzēja.

21. martā plkst. 12:00 Pokaiņu mežs aicina uz pavasara Saulgriežu svētkiem. Meža saulainākajās piekalnītēs jau zied pirmās vizbulītes, ir sācies pavasara atmodas laiks - Saulgriežu un Lieldienu gaidīšanas laiks, tāpēc 21. martā visi laipni aicināti izbaudīt pavasari un svinēt svētkus Pokaiņu meža takās. Pasākuma laikā katram būs iespēja iziet īpašo saules apli un simboliski iedegt svecīti tajā, iešūpojot saulīti uz gaismu un saņemot tās siltumu sevī, jo saule dod dzīvību un auglību, bet zelta ola ir saules atmodas simbols. Būs arī Ugunsrituāls saulei un gaismai. Folkloras kopa ,,Leimaņi’’ aicinās kopā dziedāt, iet rotaļās, minēt mīklas. Tā kā marta beigas ir dūlu nedēļa, tad savā pieredzē dalīsies dūla Dita Leinerte, savukārt Lauris Daņilovs stāstīs par saules cikla pavasara svētkiem.

 

Pļaviņā pie Ozolkalna visus gaidīs svētku ugunskurs, smaržīga Pokaiņu zāļu tēja ar medu un garšīga spēka putra. Uz tikšanos Pokaiņos!

AS ,,Latvijas valsts meži” novēl patīkamu atpūtu dabā!

Ieeja pasākumā ar Pokaiņu meža ieejas biļetēm: pieaugušajiem - 2.00 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1.70 eiro; bērniem - brīvbiļete.

 

Informāciju sagatavoja Aina Veidemane, Pokaiņu meža vides speciāliste,

 

Komentārs par rakstu: Pavasara Saulgrieži Pokaiņu meža takās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!