Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

2015.gada tūrisma sezonas jaunumi Naujenes novadpētniecības muzejā

13.03.2015

Naujenes Novadpētniecības muzejs jau ir atklājis tūrisma sezonu! Par aktīvākajiem apmeklētājiem kļuvuši Daugavpils novada skolēni, kuri izmantojot projektu nedēļas iespējas apmeklē muzeju, iesaistītās dažādās radošajās darbnīcās un muzejpedagoģiskajās nodarbībās. Jāatzīmē, ka šajā tūrisma sezonā muzeja apmeklētājus sagaida vairāki jaunumi.

Naujenes Novadpētniecības muzejā darbojas Dabas informācijas centrs, kurā ir apskatāma dabas ekspozīcija „SirdsDaugava”.

2014. gadā tika pabeigta projekta „Pārrobežu daba” realizācija: renovēta Dabas informācijas centra telpa un iekārtota interaktīva ekspozīcija „SirdsDaugava” ar plašu informāciju par aizsargājamo dabas teritoriju “Augšdaugava” un „Braslavas ezeri” dabas vērtībām un ar mūsdienīgiem multimediju risinājumiem.

 

Ekspozīcijā „SirdsDaugava” radītas četras Augšdaugavas teritorijas izzināšanas interaktīvās zonas, lai iedarbotos uz apmeklētāja prātu, emocijām un sajūtām, pārvēršot ekspozīcijas apmeklējumu īpašā, neaizmirstamā piedzīvojumā un ceļojumā pa unikālo Augšdaugavas teritorijas floru un faunu. Interaktīvajā stikla sienā var iegūt informāciju par kultūrvēsturisko mantojumu un tūrisma iespējām Daugavpils novadā, spēlēt spēles, krāsot bilžu grāmatu. LED displejā apmeklētājiem tiek piedāvāta virtuālā izstāde par Daugavpils HES celtniecības vēsturi. Dabas informācijas centrā var iegādāties Daugavpils novada suvenīrus, kā arī saņemt dažāda veida tūrisma informāciju (t.sk. tūrisma ceļvežus un kartes).

 

Visu gadu muzejā skatāma Pirmajam pasaules karam veltīta izstāde „Cylvāku sirdis pamyra...”

Izstāde ieskicē kara norisi Daugavpils apriņķī un ir veltīta Pirmā pasaules kara 100 gadu atcerei. Tajā skatāmi gandrīz 600 priekšmeti no 10 privātkolekcijām. Izstādes „Cylvāku sirdis pamyra...” centrālo vēstījumu veido stāsts par diviem Līksnas pagastā dzimušiem novadniekiem, Latgales inteleģences pārstāvjiem – vienu no aktīvākajiem Latgales atmodas darbiniekiem Antonu Skrindu un literāti, sabiedrisko darbinieci Helēnu Laurinoviču – Pronevsku. Tā laika noskaņu rada Krievijas impērijas armijas virsnieka V. Medvedjeva albuma reprodukcijas, dažādas pastkartes un Dvinskas jeb Dinaburgas tuvumā uzņemtās fotogrāfijas un iegūtie dokumenti. Apmeklētāji izstādē var redzēt ne tikai tiešā karadarbībā izmantotos priekšmetus (bumbmetēju, mīnas, granātas), bet arī sadzīves priekšmetus, kuri saistīti ar pārtikas pagatavošanu, lietošanu un uzglabāšanu, kā arī karavīru personīgās mantas.

 

Jaunas radošās darbnīcas un muzejpedagoģiskās programmas

Muzejs papildus esošajām darbnīcām no marta mēneša piedāvā jaunu radošo stikla apgleznošanas darbnīcu. Jebkurš interesents var apgleznot stikla ievārījuma burciņu vai arī kādu savu līdzpaņemtu stikla priekšmetu. Darbnīca pieejama apmeklētājiem no 6 gadu vecuma.

Skolēniem tiek piedāvāta jauna Pirmā pasaules kara tēmai veltīta muzejpedagoģiskā nodarbība „Cylvāku sirdis pamyra...”. Maksa par darbnīcu/muzejpedagoģisko nodarbību skolēniem EUR 1,00, pieaugušajiem EUR 1,50. Iepriekšpieteikšanās obligāta.

 

Naujenes Novadpētniecības muzeja ekspozīcija „Slutišķu vecticībnieku māja” 2015. gadā ir SLĒGTA UZ RENOVĀCIJU

2014. gadā

 

Muzeja akcijas. Akciju ietvaros muzeja ekspozīcijas un izstādes apskatāmas bez maksas

 

2. maijā muzejā noritēs 1990. gada 4. maija deklarācijas 25. gadadienai veltīta akcija. Visi interesenti varēs iepazīties ar Daugavpils novada vēsturi, apmeklēt visas muzeja ekspozīcijas un izstādes bez maksas no plkst. 9:00 - 17:00.

16. maijā muzejā noritēs Starptautiskā akcija „Muzeju nakts”, kuras mērķis ir netradicionāla veidā ar dažādu radošo izpausmju starpniecību pievērst plašas sabiedrības uzmanību kultūras mantojumam, padarot kultūras mantojumu pieejamu sabiedrībai ārpus ierastā muzeju apmeklējuma laika – vakarā un naktī. Muzeja ekspozīcijas un radošās darbnīcas būs pieejamas apmeklētājiem no plkst. 15:00 -1:00.

30. maijā muzeja apmeklējums bez maksas paredzēts Naujenes pagasta svētku dalībniekiem un viesiem.

 

Jauns darba laiks

2015. gadā Naujenes Novadpētniecības muzejam ir jauns darba laiks.

 

Darba laiks:

oktobris-aprīlis

Pirmdiena - piektdiena

8:00-17:00

 

maijs - septembris

Pirmdiena - piektdiena

8:00-18:00, sestdienās no plkst. 9:00-18:00, svētdiena - brīvdiena

 

Tālrunis: +371 654 71321,

Mob. tālrunis: 26532508 vai 29468988

E-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv

 

Muzeja jaunumiem, aktualitātēm un piedāvājumam no maija mēneša varēs sekot muzeja jaunajā mājas lapā www.naujenesmuzejs.lv

Komentārs par rakstu: 2015.gada tūrisma sezonas jaunumi Naujenes novadpētniecības muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!