Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Radošajā nodarbībā darinās Lieldienu rotājumus

11.03.2015

21.martā, pl.12:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošā nodarbība “Celu aušanas tehnikā darināti rotājumi Lieldienām”. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja iepazīt latviešu Lieldienu tradīcijas, uzzināt, kas ir celu aušanas tehnika un kādi ir celaiņu veidi, kā arī praktiski izgatavot oriģinālu telpu rotājumu savām mājām Lieldienās.

Celu aušanas tehnika senatnē ir bijis plaši izplatīts jostveida audumu darināšanas veids. Senākie celaiņu fragmenti Latvijas teritorijā ir zināmi no 6.-7.gadsimta. Celaines visbiežāk tika lietotas kā jostas un apģērba apaudas. Tā kā darinājumi celu tehnikā ir ļoti stipri un izturīgi, tos varēja lietot arī zirgu aizjūga piederumos, kā šūpuļa saites u.c. Savu nosaukumu celaines ieguvušas no celu galdiņiem – dēlīšiem, kuros ievērtie pavedieni aušanas procesā maina vietas līdz ar dēlīšu pagriezieniem, pēc katra ieaustā auda pavediena.

 

Celu aušanas tehnikā darināmas ne tikai jostas, apaudi un citas saimniecībā noderīgas stingras saites, bet arī grezni telpu rotājumi Lieldienām. Radošās nodarbības dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar celu aušanas tehniku un dažādiem celaiņu veidiem, kā arī praktiski izgatavot telpu rotājumu Lieldienās.

Dalības maksa nodarbībā: 4,50 EUR, pirmskolas vecuma bērniem 1,50 EUR. Dalībnieki ar visiem nepieciešamajiem materiāliem tiks nodrošināti. Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa telefonu 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Radošajā nodarbībā darinās Lieldienu rotājumus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!