Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lekcijā stāstīs par apģērba attīstību Zemgalē 19. gadsimtā

04.03.2015

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls par apģērbu valkāšanas kultūru un tautas tērpu nozīmi Latvijā un Zemgalē sākot no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Nākamā lekcija “Liecības par apģērba attīstību Zemgalē 19.gadsimtā” notiks 12.martā, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī un to vadīs LU Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone.

Mūsdienās plašā sabiedrības daļā dominējošais priekšstats par ģērbšanās kultūru Zemgalē 19.gadsimtā ir maldīgs, jo lielā mērā balstās uz 20.gadsimta 1.puses publikācijām. Tajās zemnieku goda drānu rekonstrukcijas (t.s., tautas tērpi) veidotas pēc teritoriālā principa, apejot apģērba attīstības pēctecību konkrētā laikā. Rezultātā mūsdienās zināmais Zemgales tautas tērps vērtējams kā eklektisks dažādu laiku apģērba gabalu sakopojums. Lektore dr. hist. Aija Jansone stāsta: “Izmantojot lietiskos, rakstītos un ikonogrāfiskos avotus, lekcijā precizēsim apģērba attīstības procesus Zemgalē 19.gadsimtā, kā arī ieskicēsim šo procesu pēctecību. Lekcijā arī iepazīsim apģērba audumu, apģērba daļu piegriezuma un konkrētā laika apģērba ansambļa komplektējuma vēsturisko attīstību.” Ilustrācijai būs iespējams ieskatīties Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja un citu Zemgales lielāko muzeju krātuvju materiālos.

 

Trešā lekcijas cikla „Par tērpiem un rotām Zemgalē no viduslaikiem līdz mūsdienām” ietvaros: 9.aprīlī, pl.18:00 tikšanās ar mākslinieci, dizaineri Daigu Latkovsku, “Etnogrāfiskie elementi mūsdienu tērpos”.

Dalības maksa lekcijā: 3,50 euro. Vairāk informācijas un pieteikšanās lekcijai pa telefonu 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Lekcijā stāstīs par apģērba attīstību Zemgalē 19. gadsimtā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!