Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

METENIS Brīvdabas muzejā

20.02.2015

Šo svētdien, 22. februārī no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 Brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus apmeklētājus tērpties maskās, lai ar maskoto gājienu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā, vizināšanos haskiju pajūgā un putras ēšanu svinētu Meteņus.

Plkst. 12:00 no Galvenajiem vārtiem sāksies maskoto gājiens folkloras kopas „Teikas muzikanti” vadībā. Dosimies uz Kurzemes sētu, tālāk plkst. 13:30 uz Vidzemes sētu kopā ar folkloras kopu „Milzkalnieki”, lai plkst. 15:00 Latgales sētā baudītu gardo Meteņu ēdienu -putru.

No plkst. 12:00 Masku darbnīcas izstāžu zālē.

Sveču mēneša noskaņās - sveču liešana Nidas dūmistabā Daugmales Jāņa vadībā un uzraudzībā.

Visu pasākuma laiku no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 apmeklētājiem būs iespēja vizināties haskiju pajūgā.

No aukstuma pasargās karsta tēja, kā arī silta maltīte Priedes krogā, pie Pūnītes un Latgales ciemā.

Meteņus agrāk svinēja kā viduspunktu starp ziemas un pavasara saulgriežiem. Ar Meteņiem beidzas budēļos iešanas laiks, tāpēc pēdējā dienā šī tradīcija bijusi sevišķi iecienīta, tā ka dažos novados Meteņdienu saukuši pat par Budēļu dienu. Meteņdienas budēļi izpēra slinkākos. Visvairāk pērienu dabūja puiši un meitas, kā arī bērni, kas slikti mācījās grāmatu zinības. Meteņa norisē galvenās izdarības ir vizināšanās no kalna ragaviņās un braukšana no mājas uz māju, lai veicinātu garu linu augšanu.

 

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 20:00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11. – 30.04.) 2.13 € pieaugušajiem, 1.42 € pensionāriem, 1.42 € studentiem, 0.71 € skolēniem, 4.27 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 €). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Informāciju sagatavoja

Eva Pētersone-Birzleja

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: METENIS Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!