Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Valmierā atzīmēs Starptautisko gidu dienu

16.02.2015

19.februārī, Starptautiskās gidu dienas ietvaros, Valmieras gidi papildinās zināšanas par tūrisma piedāvājumu, apmeklējot Valmieras muzeja izglītojošo programmu „Bruņinieku skola”.

Šajā izglītojoši praktiskajā nodarbībā gidi pabūs viduslaikos, izzinot viduslaiku pilsētu attīstību, bruņinieku turnīru tradīcijas un sadzīvi XI-XV gadsimtā. Tāpat gidiem būs iespēja piedalīties viduslaiku rituālā, ieceļot kādu no programmas dalībniekiem bruņinieku kārtā. Lai praktiski pielietotu iegūtās zināšanas, gidi spēlēs galda spēli, kuras laikā taps viduslaiku feodālā karte un piedalīsies citās Valmieras muzeja sarūpētās aktivitātēs.

 

Labvēlīgu laika apstākļu gadījumā vecpilsētas teritorijā tiks sarīkots bruņinieku turnīrs, lai pārbaudītu prasmes šaušanā ar loku un citos viduslaiku sacensību veidos. Iegūtās zināšanas un praktiskā pieredze bagātinās Valmieras gidu stāstījumu, vadot ekskursijas valmieriešiem un pilsētas viesiem.

Jāpiebilst, ka 2014.gadā notika Valmieras gidu kursi, kurus beidza un sertifikātu saņēma 16 gidi. Arī šogad plānotas speciālas apmācības jau praktizējošiem gidiem, lai pilsētas viesi tiktu pārsteigti ar arvien jauniem un aizraujošiem stāstiem par seno Hanzas pilsētu Valmieru, pilsētu, kas paver vārtus uz Gaujas nacionālo parku un daudzām leģendām.

 

Valmieras Tūrisma informācijas centrs piedāvā tematiskas ekskursijas pa Valmieru un apkārtējiem novadiem gida pavadībā, kā arī iegādāties dāvanu kartes ekskursijai pa pilsētu. Plašāka informācija par ekskursijām un to pieteikšanu pieejama šeit.

Valmiera muzeja piedāvāto programmu „Bruņinieku skola” interesenti var apmeklēt, iepriekš piesakoties rakstot uz e-pastu alberts.rokpelnis@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 64210874. Dalības maksa: 1 EUR no personas. Plašāka informācija pieejama šeit.

19.februāra nodarbība gan tiks piedāvāta tikai Valmieras gidiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Inita Kūlīte

Valmieras pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas

Tūrisma informācijas konsultante

Komentārs par rakstu: Valmierā atzīmēs Starptautisko gidu dienu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!