Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Garšas tūre Jelgavā – iepazīsti pilsētu un nobaudi īpašos ēdienus

03.02.2015

No 1.februāra līdz 31. maijam Jelgavā norisināsies akcija “Garšas tūre Jelgavā”, kas pagājušajā gadā uzvarēja Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotajā konkursā “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts”. Akcijas ietvaros ir izstrādāts īpašs pastaigu maršruts Jelgavas pilsētas iepazīšanai, kura laikā ikvienam ir iespēja iepazīt Jelgavas pilsētas ievērojamākās vietas un nobaudīt pilsētas īpašo piedāvājumu – pamatēdienu “Hercoga bura”, desertu “Šarlotes skūpsts” un atspirdzinošo dzērienu “Jelgavas bellini”. Pastaigas maršruta noslēgumā ir iespējams saņemt Jelgavas gardēža suvenīru – uzņēmumā “Keramika LV” izgatavotu fondī trauciņu ar Jelgavas simboliku.

Lai piedalītos akcijā, jāsaņem akcijas buklets un jāsakrāj zīmodziņi, nogaršojot Jelgavas īpašos ēdienus trīs dažādās vietās: ģimenes restorānā “Hercogs” vai picorānā “Tami-Tami” akcijas dalībnieki aicināti baudīt pamatēdienu “Hercoga bura”, bistro “Silva” piedāvā desertu “Šarlotes skūpsts”, savukārt krodziņā “Istaba” jānogaršo atspirdzinošais dzēriens “Jelgavas bellini”.

 

“Hercoga bura” ir pamatēdiens, kas gatavots no īpaši marinētas un krāsnī ceptas cūkgaļas, kuru pasniedz ar karamelizētiem skābētiem kāpostiem, dažādiem ceptiem dārzeņiem un saknēm, brūkleņu biezeni un mārrutkiem. Deserts “Šarlotes skūpsts” ir olu – biezpiena krēma un divu veidu sulas želejas uzpūteņu kārtojums ar augļu – ogu biezeņa mērci. Atspirdzinošā dzēriena “Jelgavas bellini” viena no galvenajām sastāvdaļām ir smiltsērkšķu sula, kas arī izmantota, gatavojot pamatēdienu un desertu.

 

Jelgavas īpašie ēdieni pilsētas ēdināšanas uzņēmumu ēdienkartēs iekļauti no 2012. gada februāra un tie tapuši, sadarbojoties Jelgavas pilsētas pašvaldībai, Jelgavas Amatu vidusskolai un Jelgavas uzņēmējiem. 2014.gadā akcija uzvarēja Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotajā konkursā “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts”.

 

Akcijas bukletus iespējams saņemt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā (Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, Akadēmijas iela 1) un akcijā iesaistītajos ēdināšanas uzņēmumos.

 

Vairāk informācijas par akciju iespējams saņemt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1, Jelgava, tālrunis +371 63005447, mājas lapa www.visit.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Garšas tūre Jelgavā – iepazīsti pilsētu un nobaudi īpašos ēdienus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!