Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstādē „Balttour 2015” aicinām apmeklēt Daugavas lejteces stendu un atrast savu ceļotāja gēnu!

30.01.2015

Daugavas lejteces labirintā apmeklētāji varēs noskaidrot savu ceļotāja gēnu un izzināt ceļošanas iespējas Daugavas lejtecē. Stendā būs pārstāvēti seši – Ķekavas, Salaspils, Ogres, Ikšķiles, Baldones un Stopiņu novadi. Pie stenda ieejas apmeklētājus sagaidīs gids, kurš izvedīs cauri novadu labirintam, stāstot par interesantākajām vietām un tūrisma objektiem katrā novadā.

Stopiņu novads apmeklētājus iepazīstinās ar novada dabas vērtībām, kultūrvēsturisko mantojumu un kultūras pasākumu aktualitātēm. Apmeklētāji varēs iepazīties ar novada spēka un kultūras oāzi – Līgo parku, kurā izvietotas 11 latvju rakstu zīmju akmens skulptūras, uzzināt, kur meklēt Austras koku, kas pārsniedz pieauguša cilvēka augumu, kā arī ko piedāvā Ulbrokas ezera aktīvās un sporta atpūtas iespējas.

 

Salaspils novads ļaus ielūkoties pavisam nesen tapušajā Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā un Tūrisma informācijas centrā, kas tiks atklāts februāra beigās. Nacionālais botāniskais dārzs ir lieliska vieta, kur izrauties no pilsētas steigas un iepazīt jaunus augus, kokus un baudīt dabas klusumu un mieru, svinēt svētkus un iepazīt krāšņos ziedus.

Ķekavas novads piedāvās doties aizraujošā laivu braucienā pa vietējām upēm. Pagājušajā gadā Ķekavas novadā ir tapuši vairāki laivu maršruti pa Misu, Ķekaviņu un Daugavu. Izstādes apmeklētāji varēs vairāk uzzināt par laivošanas iespējām novada upēs. Vēl ceļotāji varēs ieskatīties miniatūru celtņu logos.

Baldones un Ogres novadi ievedīs neierastā pasaulē un ļaus ieskatīties zvaigznēs īpaši radītā observatorijas kupolā, kuru palīdzējušas izveidot abos novados esošās observatorijas. Baldones novads aizvedīs uz sniegotajiem kalniem, bet Ogres novads pārsteigs ar interesantu velosipēdu.

No augšas uz izstādes plašumiem piedāvās apskatīties Ikšķiles novads, kas atvedīs līdzi daļiņu no Zilo kalnu skatu torņa un iepazīstinās ar vecākās sakrālās mūra celtnes drupām Latvijā, kā arī aktīvās atpūtas iespējām novadā.

Labirinta ejās apmeklētājiem būs iespēja pamieloties pie degustāciju galda. Stenda viesi varēs noskaidrot , kur cep gardākas piparkūkas - Ķeipenē vai Baldonē, baudīt Ogrē gatavotus mājas vīnus, nogaršot dažādus sierus no diviem – Ogres un Baldones novadiem, kā arī uzņemt vitamīnu devu ar Daugmalē ražotām smiltsērkšķu želejām, atrast sev piemērotāko Daugmales medus piedāvājumu un sajust pavasara elpu, ēdot Stopiņu novadā ražotus jaunos tomātus. Nogurušie ceļotāji varēs saņemt uzmundrinājuma dozu, dzerot Ķekavas novadā ražotu kafiju. Salaspils novads piedāvās degustēt dažādus gardumus un aizdzīt ziemas drūmumu, ēdot vietējos dārzeņus. Daudzu uzņēmumu piedāvāto produkciju varēs iegādāties arī izstādes laikā, apmeklējot ražotāju stendus.

Labirinta noslēgumā būs pieejamas no jauna izdotās Daugavas lejteces kartes, kurās var atrast interesantākos tūrisma objektus katrā novadā, labākos ēdināšanas uzņēmumus un naktsmītnes. Katrs novads piedāvās arī savas tūrisma kartes un bukletus.

Daugavas lejteces stenda oficiālā atklāšana notiks 6. februārī, piedaloties visu sešu pašvaldību vadītājiem, tūrisma speciālistiem un citiem pārstāvjiem.

Aicinām apmeklēt Daugavas lejteces stendu un atrast savu ceļotāja gēnu!

Komentārs par rakstu: Izstādē „Balttour 2015” aicinām apmeklēt Daugavas lejteces stendu un atrast savu ceļotāja gēnu!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!