Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstrādāta jauna velomaršruta karte „Apriteņo Smiltenes ezerus”

29.01.2015

Gatavojoties starptautiskajai tūrisma izstādei Balttour 2015, pēc Smiltenes novada tūrisma informācijas centra pasūtījuma izgatavota jauna velomaršruta karte „Apriteņo Smiltenes ezerus” drukātā veidā, kas tapusi sadarbībā ar SIA Sports S.

Velomaršruta karte ir idejas turpinājums pēc pagājušā gada Smiltenes novada tūrisma centra rīkotā aktīvās tūrisma sezonas noslēguma pasākuma, kura laikā šis maršruts pirmo reizi tika izbraukts un, pēc dalībnieku ierosinājuma, tika strādāts gan pie idejas par kartes izdošanu, gan trases marķēšanu, lai tas būtu pieejams ikvienam aktīvās atpūtas baudītājam un ikvienam velobraucējam.

Tas ir 29 km garš vidējas grūtības apļveida velomaršruts, kas lielākoties ved pa labas kvalitātes grants un meža ceļiem, bet mazākajā daļā klāts ar asfalta segumu. Piemērots braukšanai laikā no maija līdz oktobrim. Šis ir vietējas nozīmes velomaršruts un Vidzemes tūrisma asociācija, pēc Smiltenes novada tūrisma informācijas centra iesnieguma, piešķīrusi marķējuma numuru 115. Velomaršruts nelielā posmā pārklājas ar nacionālās nozīmes velomaršrutu Nr.6 ("Tour de Lat Est"), bet Smiltenes apkārtnē tas vietām krustojas vai pārklājas ar kādu no trīs dažāda garuma un sarežģītības pakāpes Smiltenes velotakām, kas tapušas pateicoties Latvijas Valsts Mežu ieguldītajam darbam.

 

Maršruts ļauj izbaudīt šai pusei raksturīgās reljefa formas, skaistās ainavas, veldzēties 7 meža ezeros, iepazīt dabas un kultūrvēsturisko mantojumu, vietējos iedzīvotājus, tradīcijas un kultūru.

Maršruts vijas gar Smiltenes Ev. lut baznīcu, vēsturisko Kalnamuižas kompleksu, Niedrāja ezeru un tā apkārtni, ezeru Latvijas kontūras formā, ievērojamo Pārkalņu naudas akmeni, Silvas dendroloģisko parku, dižo Cērtenes pilskalnu un daudziem mazākiem dabas objektiem.

 

Pavasarī šis maršruts tiks nomarķēts un tajā tiks uzstādīti arī informācijas stendi pie objektiem. Tāpat, tuvākajā laikā būs pieejama maršruta GPS versija lejupielādei www.smiltene.lv/turisms sadaļā „Maršruti”.

 

Arita Smalkā-Boriseviča

Smiltenes novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Izstrādāta jauna velomaršruta karte „Apriteņo Smiltenes ezerus”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!