Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ārvalstīs popularizēs Gaujas nacionālā parka tūrisma piedāvājumu

14.01.2015

Ar nolūku popularizēt Latvijas, Gaujas nacionālā parka (GNP), Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājumu Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) pārstāvji līdz šī gada aprīlim tiešā pārstāvniecībā piedalīsies septiņās starptautiskās tūrisma izstādēs, kas norisināsies Latvijas tūrisma prioritārā eksporta tirgus valstīs. Izstādes ir plaši pasākumi, kur satiekas tūrisma pakalpojumu piedāvātāji un pieprasītāji, kā arī norit aktīva informācijas un pieredzes apmaiņa. Kopumā 2015.gadā GNP klastera piedāvājums tiks popularizēts 11 starptautiskās tūrisma izstādēs – gadatirgos.

No 15. līdz 18.janvārim Helsinkos (Somija) noritēs starptautiskā tūrisma izstāde „MATKA 2015”, kas ir viens no lielākajiem tūrisma profesionāļu pasākumiem Ziemeļeiropā. Savukārt no 23. līdz 25.janvārim Viļņā (Lietuva) Valmieras tūrisma un īpaši aktīvā tūrisma iespējas tiks popularizētas tūrisma izstādē „Adventure 2015”. Šī ir vienīgā izstāde, kas tiek veltīta aktīvā tūrisma un sporta tematikai. Februārī Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājums tiks prezentēts divās izstādēs Latvijā un Igaunijā. No 6. līdz 8.februārim Rīgā notiks plašākā tūrisma izstāde Baltijā „Balttour 2015”, kur Valmieras puses tūrisma piedāvājums būs pārstāvēts gan GNP klastera ietvaros ar tūrisma zīmolu EnterGauja, gan vienotā Valmieras, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novada stendā kopā ar Valmieras puses tūrisma uzņēmējiem. Pašreiz norit gatavošanās dalībai „Balttour 2015”, kas sola daudzus patīkamus pārsteigumus.

 

Savukārt no 13. līdz 15.februārim Tallinā (Igaunija) noritēs tūrisma izstāde-gadatirgus „Tourest 2015”, kas ir senākā tūrisma izstāde Baltijā. Tāpat Valmiera un apkārtējie novadi tiks pārstāvēti starptautiskā tūrisma gadatirgū „ITB 2015” Berlīnē (Vācija), kas norisināsies no 4. līdz 8.martam. „ITB” ir lielākā ceļojumu un tūrisma izstāde pasaulē. Noslēdzot tūrisma izstāžu sezonu, no 8. līdz 11.aprīlim Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājums tiks popularizēts Minskā (Baltkrievija) izstādē „Otdih 2015”, kas ir galvenais specializētais tūrisma nozares sarīkojums gala patērētājiem Baltkrievijā.

 

Jāpiebilst, ka 2014.gada rudenī Valmieras TIC pārstāvji piedalījās tūrisma izstādē „Inwetex-CIS” Sanktpēterburgā (Krievija). Tika novērots būtisks intereses kāpums par pasākumu, Baltijas valstīm un aktīvā tūrisma iespējām Latvijā.

 

Dalība izstādēs Krievijā, Somijā, Vācijā un Baltkrievijā notiks Latvijas nacionālajā stendā, bet Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – Gaujas nacionālā parka tūrisma klastera stendā, tādējādi piedaloties teritorijas kā vienota tūrisma galamērķa un zīmola EnterGauja popularizēšanā. 2012.gada februārī, sadarbojoties vairākām GNP teritorijā esošām pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldei, Valmieras pilsētas pašvaldība kā Gaujas Nacionālā parka Ziemeļu vārti arī iesaistījās tūrisma veicināšanā GNP teritorijā. Sadarbības mērķis ir konkurētspējas palielināšana tūrisma tirgū, mudinot arvien vairāk ārvalstu ceļotājus iepazīt skaisto Gaujas nacionālā parka dabu, kultūras, aktīvās atpūtas, gardēdības, amatniecības, SPA pakalpojumu piedāvājumu un citus ceļotājiem sarūpētos pakalpojumus.

 

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Iluta Bērziņa

Komentārs par rakstu: Ārvalstīs popularizēs Gaujas nacionālā parka tūrisma piedāvājumu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!