Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs 2015. gadu aizsāk ar izstādēm par ebreju dzīvi un kultūru

10.01.2015

No 2015. gada 17. janvāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāmas vairākas izstādes, kas iepazīstinās ar ebreju dzīvi un tautas kultūru. 

No 2015. gada 17. janvāra skatāma mākslinieka Jurija Dojča (Kanāda - Slovākija) fotoizstāde „Beidzamais Folio”. Fotogrāfisks ceļojums ar Juriju Dojču pastāstīs par to, kas palicis no kādreiz dzīvīgās Slovākijas ebreju kopienas un pasaules, kurā viņi dzīvoja. Izstāde „Beidzamais Folio” Rotko centrā ierodas no Slovākijas pēc pasaules turnejas pa tādām abu Atlantijas okeāna krastu pilsētām kā Kembridža, Brisele, Ņujorka, Otava, Vīne un Roma. Izstādē tiks rādīta arī filma, ko veidojis Jurijs Dojčs un projekta producente Katja Krausova.

 

Jurija Dojča fotogrāfiju izstādi papildinās divas citas izstādes: "Ebreji - Latvijas valsts apbalvojumu kavalieri" un “Ginzburgu ģimene no Dvinskas”.

Izstāde "Ebreji - Latvijas valsts apbalvojumu kavalieri" iepazīstina ar vairāk nekā 80 ebrejiem, kas par sevišķiem nopelniem ir saņēmuši augstākos valsts apbalvojumus gan pirmās Latvijas Republikas laikā, gan arī mūsdienās (izstādes veidotāja un kuratore - Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes izpilddirektore Gita Umanovska).

 

Savukārt izstāde “ Ginzburgu ģimene no Dvinskas” stāsta par vienas ebreju ģimenes dzīves līkločiem. Vismaz četru paaudžu garumā Ginzburgu ģimene dzīvoja Dvinskā (tagadējā Daugavpilī), bet 20.gs. sākumā devas episkā ceļojumā uz Āfriku.

 

Informācijas avots: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

 

Komentārs par rakstu: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs 2015. gadu aizsāk ar izstādēm par ebreju dzīvi un kultūru

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!