Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tērvetes dabas parks pērn – ar aktivitātēm bagāts un radošs

06.01.2015

Tērvetes dabas parks, ko apsaimnieko AS “Latvijas valsts meži”,  kā  ik gadu, arī 2014. gadā savus apmeklētājus pārsteidza ar daudz jaunām,  interesantām un izzinošām aktīvās atpūtas iespējām dabā. Par to, ka parka apmeklētāji to novērtējuši, liecina arvien pieaugošais apmeklētāju skaits. Aizvadītajā gadā Tērvetes dabas parkā priecāties par dabas un pasakas lielisko saspēli bija ieradušies 116000 apmeklētāju. Lai arī vairums no viņiem ir tepat, Latvijā, dzīvojošie (61%), Tērvetes dabas parkā piedāvātās atpūtas iespējas dabā  novērtē arī ārzemju tūristi no Eiropas un citām pasaules valstīm (39%). Priecē arī tas, ka joprojām aktīvi un regulāri parka apmeklētāji ir mūsu kaimiņi, lietuvieši –, viņi sastāda teju 70% no kopējā ārzemju tūristu skaita. 

Ģimenes ar bērniem īpaši novērtē plašo atpūtas un izklaides iespēju klāstu, kas pieejams Tērvetes dabas parkā. Jo īpaši iemīļots ir Atrakciju laukums ar šķēršļiem, Labirintu, Sprīdīša un Lutauša ceļu,  Pasaku pili un citām konstrukcijām aktīvajai atpūtai, ko novērtē gan lieli gan mazi aktīvās atpūtas cienītāji. Protams, tikpat lielu sajūsmu apmeklētājos rada tikšanās ar dzīvo pasaku tēlu saimi un koka skulptūriņās atveidotajiem A. Brigaderes pasaku lugu varoņiem Pasaku mežā. Ar lielu interesi gan lieli, gan mazi pērn iepazina rūķu dzīvi Rūķīšu mežā, kur tos allaž mīļi ciemos gaida mīļā rūķu saime.  Lepojamies, arī, ka šogad jau otro gadu pēc kārtas Tērvetes dabas parks ieguvis godpilno pirmo vietu Labklājības ministrijas veiktajā aptaujā par ģimenei draudzīgākajām atpūtas vietām Latvijā.

 

Kā ierasts, arī aizvadītajā gadā apmeklētājus priecējuši Tērvetes dabas parka pasākumi  (Valpurģu nakts, Krāsainās Lieldienas, Pasakas modināšana, Brīnumu un pārsteigumu diena, Ģimenes diena, Miķeļdiena un vēl daudz citu pasākumi), par kuru krāsaino saturu nerimstoši rūpējas parka radošā saime. Īpašs notikums vasarā Tērvetes dabas parkā bija Bērnu operas svētki, kuru rīkošanas tradīcija tika atjaunota pēc vairāku gadu pārtraukuma un, pateicoties lielajai apmeklētāju atsaucībai un skatītāju pozitīvajam novērtējumam, tiks turpināta. Jau šovasar, 11. jūlijā, ikviens interesents aicināts apmeklēt pasākumu atkal, kad lielus un mazus skatītājus priecēs J. Mediņa pasaku operas “Sprīdītis” jauniestudējums.  

 

Pērn, kā jau pierasts ik gadu, aktīvi apmeklētāji ir bijuši skolēni, kuriem viesošanās Tērvetes dabas parkā nu jau ir gadiem ilga tradīcija. Kā arī – aktīvi apmeklētas ir vides izglītības aktivitātes programmas “Izzini mežu” ietvaros, ko Latvijā realizē AS “Latvijas valsts meži” - tajās bērni, līdzdarbojoties kopā ar zinošajām Tērvetes dabas parka vides izglītības speciālistēm, izzinājuši dažādas meža un dabas gudrības. Un, protams, ne mazāk aizraujošas un izzinošas bijušas tematiskās vides radošās darbnīcas kopā ar rūķiem.

Arī šogad Tērvetes dabas parkā ikvienu gaida daudzpusīgas un aizraujošas izklaides un atpūtas iespējas. Gaidām ciemos!

AS “Latvijas valsts meži” novēl patīkamu atpūtu!

 

Tērvetes dabas parks kopš 2000. gada ir AS  “Latvijas valsts meži” prieks un lepnums. Uzņēmums ik gadu investē vairāk kā 150 000 euro meža taku un objektu sakopšanai, uzturēšanai un papildināšanai.

Informāciju sagatavoja Laura Zalcmane, Tērvetes dabas parka informācijas centra vadītājas vietniece

Komentārs par rakstu: Tērvetes dabas parks pērn – ar aktivitātēm bagāts un radošs

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!