Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

KAROSTAS VASARA – vēl viena aizraujoša nedēļas nogale Karostā [0] 

21.07.2020

Šīs nedēļas nogalē Karostā risināsies Liepājas pašvaldības līdzfinansētā projekta “Karostas vasara” otrā daļa – 25.un 26.jūlijā liepājniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas interesantas aktivitātes un jaunumi.

Vēsturisko ērģeļu svētku “Latvija – ērģeļu zeme” atklāšanas koncerti Cesvaines evanģēliski luteriskajā baznīcā un Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā. [0] 

21.07.2020

Vasaras krāšņākajā pilnbriedā, no 25. jūlija līdz 9. augustam, pie klausītājiem jau ceturto gadu dosies Vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija – ērģeļu zeme”. Pirmais cikla koncerts "Romantisma gaismā" skanēs Cesvaines evanģēliski luteriskajā baznīcā sestdien, 25. jūlijā, plkst. 18.00. Muzicēs ērģelnieks Aigars Reinis un čellists Ivars Bezprozvanovs. Savukārt svētdien, 26. jūlijā, plkst. 17.00 Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā programmā “Baltā nakts” dzirdēsim ērģelnieci Ilonu Birģeli un vijolnieci Paulu Šūmani.

Danču Etnonakts Ērmaņu muižā  [0] 

21.07.2020

Sestdien 25. jūlijā Ērmaņu muižā tiks izdejota ikgadējā Danču Etnonakts. Danču vadošie mūziķi – folkloras draugu kopa „Brička“ no Ķekavas. Sākums 19.00. Deju pauzēs darbosies Brīvā skatuve. Ikviens ir aicināts nospēlēt vienu, divas dziesmas vai dejas no savas ģimenes etniskā mantojuma. Dziesmas var būt jebkurā valodā, bez prasmju un spēju ierobežojuma.

Norisināsies kultūrvēsturiski izzinošā cikla “MARKABE” otrais pasākums [0] 

20.07.2020

Informējam, ka ar VKKF Latvijas valsts mežu Kurzemes kultūras programmas finansiālu atbalstu kultūrvēsturiski izzinošā cikla “MARKABE” otrais pasākums notiks 26. jūlijā plkst. 13:00 Kabiles muižā.

Sabiles Vīna svētku vietā šogad būs Sabiles “sapurināšana” un tirdziņš [0] 

20.07.2020

Lai arī Sabilē šogad nenotiks Vīna svētki ar ierastajiem daudzajiem pasākumiem un lielo tirgu, tas netraucē mums svinēt citādi Sabiles Vīna svētku jubileju, tāpēc Sabiles Vīna svētku vietā šogad būs Sabiles “sapurināšana" tikai ar vienu pasākumu un tirdziņš.

Brīvdabas muzejs sestdienās aicina uz Brīvās dabas tirgu [0] 

16.07.2020

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no šīs sestdienas, 18. jūlija aicina uz Brīvās dabas tirgu Bonaventuras muižas parkā. Vasaras sestdienās no 10.00 līdz 18.00 netālu no ieejas Brīvdabas muzejā, Bonaventuras muižas parkā, pulcēsies vietējie amatnieki ar skaistiem un noderīgiem darinājumiem un pārtikas mājražotāji, kas apmeklētājiem piedāvās nogaršot un iegādāties dažādus Latvijā tapušus gardumus.

Tiekamies Tukumā atkal šonedēļ! [0] 

15.07.2020

Šajā nedēļas nogalē Tukuma puse jūs gaidīs ar īpaši daudzveidīgu kultūras, izklaides un aktīvās atpūtas pasākumu piedāvājumu. Pasākuma cikla “Tiekamies Tukumā” ietvaros ar zīmolu TT chill`o un TT klasika būs iespēja apmeklēt vairāku populāru mūziķu koncertus un mazos Rožu svētkus rožu dārzā “Rozītes”, savukārt TT aktīvs aicinās lielus un mazus pilsētas un pilsētas taku skrējienā. TT vertikāle sestdien piedāvās ceļot uz viduslaikiem, atzīmējot Tukuma miesta 575.gadadienu un Tukuma pilsētas vēstures muzeja “Pils tornis” 25 gadu jubileju, kā arī piedalīties jaunas izstādes atklāšanā. Būs klausāmi īpašu noskaņu koncerti arī Šlokenbekas muižā, Jaunpils novadā un atpūtas kompleksā “Valguma pasaule”, kā arī turpināsies romantisku saulrietu un saullēktu vērošana izbraucienos ar laivu Ķemeru nacionālajā parkā.

Turaidā radošās darbnīcas bērniem “Ko rāda pulkstenis?” [0] 

14.07.2020

Turaidas muzejrezervāts 18. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 17.00 aicina ģimenes ar bērniem piedalīties radošajās darbnīcās “Ko rāda pulkstenis?”, kurās bērniem būs iespēja iepazīt dažādus pulksteņu veidus – saules pulksteni, smilšu pulksteni, viduslaiku pils pulksteni un citus, kā arī būs iespēja tikties ar saules pulksteņu pētnieku, astronomu Mārtiņu Gillu, ar kuru šogad sadarbībā tiek veikta saules pulksteņu padziļināta izpēte, lai izveidoti zinātniski  pamatotas saules pulksteņu rekonstrukcijas Turaidas pils pagalmā.

Aicina tvert vasaras noskaņas brīvdienu piedāvājumā “Sajūtu viļņi Liepājā” [0] 

10.07.2020

Organizācija “Liepaja Music” sadarbībā ar Liepājas uzņēmējiem no jūlija līdz augustam aicina izbaudīt nebijušu brīvdienu piedāvājumu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem - “Sajūtu viļņi Liepājā”. Šī vasaras pasākumu kopa sastāvēs no četrām, dažāda rakstura pilsētas iepazīšanas, atpūtas un izklaides norisēm, kuru laikā piedzīvot vēl nebijušas sajūtas un pieredzi starp debesīm un diviem krastiem, tieši Liepājas ezerā.

“Tiekamies Tukumā”, Zvejnieksvētki un citi pasākumi Tukuma pusē [0] 

09.07.2020

Šajā nedēļas nogalē visi aicināti mūspusē atzīmēt Šokolādes dienu, izbaudīt vakaru akustiskās noskaņās un izdejoties “Liepu ballē”, paviesoties kādā daiļdārzā, piedalīties Zvejnieksvētkos, noskatīties brīvdabas kino, kā arī noklausīties Igo skaistāko dziesmu koncertu.

Rožu un liepu ziedēšanas laiku aicina baudīt Ģimeņu dienā Jaunmoku pilī  [0] 

08.07.2020

Skaistajā liepu un rožu ziedēšanas laikā 12. jūlijā no plkst. 10:00 - 16:00 notiks Ģimeņu diena Jaunmoku pilī. Tās ietvaros varēs piedalīties izzinoši praktiskās aktivitātēs Meža muzejā, kavēties sarunās Tējas salonā un izveidot rakstu simbolu Zīmes Centrā.

Ekskursija “Bīronu laiki Jelgavā” [0] 

08.07.2020

Gide Gunta Trana sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru aicina sestdien, 11. jūlijā, plkst. 11.00 piedalīties cikla “Vai Tu pazīsti savu pilsētu?” ekskursijā “Bīronu laiki Jelgavā”. Ekskursiju cikls veltīts nozīmīgiem notikumiem Jelgavas 755 gadu ilgajā vēsturē.

Sarunas muzejā “Zemnieku mājā ienāk pilsētas mode” [0] 

07.07.2020

Turaidas muzejrezervāts 11. jūlijā plkst. 15.00 aicina uz sarunu muzejā “Zemnieku mājā ienāk pilsētas mode”, kurā mākslas vēsturniece, Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste, Mg. Art Ina Līne stāstīs par iespējamo ģērbšanos zemnieku vidē 19. gadsimtā, kad laukos jau parādījās atskaņas no pilsētas modes. Būs iespēja uzzināt, ko mēs par tā laika modi šobrīd zinām un nezinām, kur var meklēt informāciju, kā arī par stereotipiem, kas veidojušies gadsimta garumā.

Tūrisma rallijs Optimistivus 2020/ Rust&Dust Vidzemē [0] 

07.07.2020

Rust N Dust ride ir visu auto (rumaku, vecu verķu, drapaku, čipotu dīzeļu, nākotnes "klasiku" un citu savādu auto) entuziastu izklaides brauciens ar uzdevumiem, maksimāli jautru vakara programmu, ballīti un balvām.

Rundāles pils muzeja teritorijā norisināsies zemessardzes 1. Rīgas brigādes inženieru mācības [0] 

07.07.2020

9. un 10. jūlijā muzeja teritorijā tiks rīkotas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas mācības.

KAROSTAS VASARA – trīs aizraujošas nedēļas nogales Karostā [0] 

07.07.2020

Karostas glābšanas biedrība šovasar liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvās īpašas aktivitātes trīs nedēļas nogalēs – 11.-12.jūlijā, 25.-26.jūlijā un 22.-23.augustā. Katra nedēļas nogales programma sastāvēs no izglītojošas un izklaidējošas ekskursija, aktīvās atpūtas, gastronomiskā piedāvājuma, vakara programmas un pasākumiem bērniem. Katru nedēļas nogali piedāvātie pasākumi atšķirsies. Tie būs vienlīdz interesanti gan vietējiem tūristiem, gan ārzemniekiem. Varēs apmeklēt gan atsevišķus pasākumus no piedāvātās programmas, gan visu programmu kopumā un tādā gadījumā izlozēt vēl papildus aktivitātes balvās.

Jūlijā no jauna tiek atvērta Klaušinieku māja un Dainu kalnam - 35  [0] 

03.07.2020

Ar jūlija mēnesi sestdienās un svētdienās Turaidas muzejrezervātā pēc pandēmijas ierobežojumiem apmeklētājiem no jauna tiek atvērta Klaušinieku māja, kurā iekārtota plaša ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kas vēsta par vairāk nekā 100 gadus ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā.

Jūlijs – dārzu svētku mēnesis Tukuma pusē [1] 

01.07.2020

Tukums ir rožu pilsēta, bet tai apkārt saimnieko ne viens vien ziedu vai daiļdārza īpašnieks. Tukuma pievārtē atrodamas dažādu laiku muižas un dažādu veidu dārzi. Kamēr pilsētā iepazīstams un izsmaržojams ir Rožu maršruts, tikmēr piļu un dārzu saimnieki jūlija mēnesi izveidojuši par dārzu pasākumu mēnesi.

Vēsturisko parku un dārzu dienās ciemos aicina Jaunmoku pils   

29.06.2020

Vēsturisko parku un dārzu dienu Latvijas pilīs un muižās ietvaros 5. jūlijā no pl.13:00 ciemos aicina Jaunmoku pils. Parka apmeklētāji varēs būt klāt jauna vides objekta atklāšanā, baudīt koncertu, doties ekskursijā, piedalīties seminārā un īpašā Meža kriketa turnīrā.

Koncertcikla “Liepaja Lake Music” sezonu uzsāks ģitārists Mārcis Auziņš [0] 

26.06.2020

Informējam, ka vasaras koncertcikla “Liepaja Lake Music” sezonas atklāšana norisināsies 5. jūlijā plkst. 20.00, pirmoreiz uz peldošās skatuves Liepājas ezerā šosezon kāpjot  harizmātiskajam un meistarīgajam ģitāristam, komponistam un aranžētājam - Mārcim Auziņam.

Apciemo Jelgavas novada mājražotājus un muižas [0] 

25.06.2020

Sestdien, 4. jūlijā, un turpmāk jūlija sestdienās, mājražotāji un muižu pārstāvji Jelgavas novadā aicina apciemot saimniecības un muižas. Mājražošanas uzņēmumos varēs iepazīt unikālus vietējos produktus un piedalīties degustācijās, bet, dodoties apmeklēt muižas, izzināt muižu vēsturi, noklausīties stāstus par seno laiku sadzīvi un izbaudīt muižu parku šarmu.

Aicina sagaidīt Vasaras saulgriežus Papē [0] 

18.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija Rucavas novada Papes Ķoņu ciemā zvejnieka sēta “Vītolnieki” ielūdz uz Vasaras saulgriežu svinībām svētdien, 21. jūnijā no 17.00 līdz pusnaktij. Arī šogad rucavnieki gaidīs svinēt gribētājus ar dažādām jestrām izdarībām – izdziedāšanu un aplīgošanu, vakarēšanu pie ugunskura, īpašo goda mielastu, lāpu gājienu un saules pavadīšanu jūrā –, lai kopīgi sagaidītu gada īsāko nakti.

Turaidā radošās darbnīcas bērniem “Zāļu sievas 3 padomi” [0] 

17.06.2020

Turaidas muzejrezervāts 20. jūnijā aicina ģimenes piedalīties radošajās darbnīcām bērniem “Zāļu sievas 3 padomi”, kas norisināsies brīvdabā pie Klaušinieku mājas. Radošās darbnīcu sākuma laiki plānoti 20. jūnijā plkst. 14.00, plkst. 15.15 un plkst. 16.30. Lai ievērotu sociālās distancēšanās nodrošinājumu muzeja apmeklējuma laikā, dalībai darbnīcās jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 29384512 vai rakstot e-pastā: turaida.muzejs@apollo.lv, norādot sev vēlamo laiku.

Brīvdabas muzejs aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās [0] 

16.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 18. līdz 29. jūnijam aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās "Pušķosim namu sētas!". Teju divu nedēļu garumā Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas.

Gongu pēcpusdiena dabas parkā “Numernes valnis”  [0] 

15.06.2020

Vasaras saulgrieži ir īpašs laiks, kad cilvēks un daba saplūst vienotā veselumā un viss apkārt ir enerģijas un dzīvības pilns. Radot iespēju piedzīvot kaut ko nebijušu un maģisku, Kārsavas novada pašvaldība, sadarbībā ar gongu meistari Evitu Sarmu, Dabas aizsardzības pārvaldi un VAS “Latvijas valsts meži”, 22. jūnijā rīko gongu pēcpusdienu dabas parkā “Numernes valnis”.

Nedēļas nogale dabas un vasaras noskaņas baudīšanai Tukuma pusē [0] 

12.06.2020

Tuvojoties vasaras saulgriežiem un mazinoties pulcēšanās ierobežojumiem, Tukuma pusē tiek piedāvāts arvien vairāk pasākumu dažādām gaumēm un interesēm. Šajā nedēļas nogalē visi laipni aicināti gan uz koncertiem Jaunmoku pils dārzā un Šlokenbekas muižas pagalmā, gan dabas baudīšanas aktivitātēm, laivojot un dodoties pārgājienā, gan arī uz radošām meistarklasēm pucēšanās priekam un latvisko dzīves ziņu izziņai saulgriežu laikam. Teātra cienītājiem piedāvājumā teātra izrāde Tukuma pilsētas Kultūras namā, bet kino mīļiem - kino savā auto Cinevillā.

 

Zaļās brīvdienas Āraišos jau šajā nedēļas nogalē - 13. un 14. jūnijā! [0] 

11.06.2020

13. un 14. jūnijā Āraišos izbaudi pirmsjāņu noskaņu caur Āraišu skaistajām pļavām, vietām un noderīgām prasmēm.Zaļās brīvdienas sāksies 13. jūnijā plkst.10.00 ar rītu ezerpīli, ekskursiju gida pavadībā, iebrienot senajos laikos Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā. Brīvdienas turpināsies dodoties uz Āraišu vējdzirnavām, kur būs iespēja ne tikai apskatīt un izstaigāt visus četrus dzirnavu stāvus, bet arī nobaudīt dzirnavu saimnieces latviskos ēdienus vējdzirnavu kalna terasē ar skatu uz ezeru vai piknikot pašiem ziedošā pļavā.

 

Brīvdabas muzeja Gadatirgus pārcelts uz nākamo gadu [0] 

10.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus, kā norise bija plānota 1. un 2. augustā, saistībā ar šobrīd noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem un distancēšanās prasībām tiek pārcelts uz 2021. gadu.

Karostas festivāls, pirmais šīs vasaras festivāls Liepājā, ir sācies! [0] 

09.06.2020

Karostā ir ieradušies festivāla mākslinieki no Rīgas, Talsiem, Tallinas un Tartu, kā arī liepājnieki, kas piedalās Karostas festivālā un sāk savu darbu cietumā, fortos, Redānā un ūdenstornī. 

Saulrieta pastaiga dabā un kino Tukuma pusē [0] 

05.06.2020

Jūnija pirmajā nedēļas nogalē Tukuma pusē ir iespēja doties dabā un piedalīties pārgājienā Lielajā Ķemeru tīrelī, kā arī baudīt kino, gan sēžot savā auto Cinevillā, gan ari uz lielā Kultūras nama ekrāna.

Turaidas muzejrezervāts no 5. jūnija atver ekspozīcijas telpās [0] 

05.06.2020

Turaidas muzejrezervāts no 5. jūnija ver vaļā ekspozīcijas telpās Turaidas vēsturiskā centra senajās ēkās un aicina ikvienu no jauna iepazīt vēstures stāstus viduslaiku mūra pils ekspozīcijās, Turaidas baznīcā, Dārznieka mājā un muižas saimnieciskajā centrā. Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu no 10.00 līdz 20.00, ekspozīcijas telpās atvērtas no 10.00 līdz 18.00. Ievērojot visus nosacījumus, kas attiecas uz sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos, būs nelieli ierobežojumi ekspozīciju apskatē un notiks apmeklētāju plūsmas regulēšana ēkās.

„Gadatirgum 50”- Brīvdabas muzejs aicina uz izstādi [0] 

03.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē no šī gada 29. maija līdz 29. novembrim  skatāma izstāde “Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50”, kurā tiks cildināti sasniegumi Latvijas amatniecībā un piedāvāts ieskats raibajā tirgus vēsturē.

Sabiles Vīna kalns ver vārtus apmeklētājiem  [0] 

01.06.2020

Sabiles Vīna kalnā norit pavasara darbi – tiek aprušināti stādiņi un mulčētas vīnogulāju dobes, bet no 29. maija Vīna kalns katru dienu ir atvērts arī apmeklētājiem.

Vasaras koncertu cikls “Tiekamies Rojā” jau no 6. jūnija Rojas brīvdabas estrādē [0] 

29.05.2020

Cilvēki nevar dzīvot bez mūzikas, un mūziķi nevar dzīvot bez saviem klausītājiem, bez iespējas satikties klātienē un apmainīties ar pozitīvi uzlādējošo enerģiju, un tieši tādēļ šajā pandēmijas laikā radās ideja par koncertciklu “Tiekamies Rojā”. Tie būs īpašas noskaņas koncerti, kas notiks Rojas brīvdabas estrādē, un pirmais no tiem jau būs 6. jūnija vakarā plkst. 19.00 – tuvplāna koncerts “Aivara Hermaņa soloprogramma”. Vietu skaits ierobežots – tikai 25 cilvēki.

“Drive-in” KINO Valmierā – katru piektdienas un sestdienas vakaru! [0] 

29.05.2020

Šajā nedēļas nogalē @valmiera_lv ''drive-in'' kino skatīsimies: 

- piektdien, 29.05 plkst. 22:15 "Vīri melnā: Globālie draudi",

- sestdien, 30.05 plkst. 22:15 "Puika: Brāmsa lāsts"

Atrisināta gadsimta mīkla zemgaļu apbedīšanas tradīcijās [0] 

27.05.2020

2020.gadā no 22.-23.maijam Tērvetes Dabas parka teritorijā veikti objektu apzināšanas un izpētes darbi, kuru mērķis bija pārbaudīt  Tērvetes vēstures muzeja vadītājam, LU Latvijas Vēstures institūta Arheoloģijas nodaļas zinātniskajam asistentam Normundam Jērumam sniegtās ziņas par senlietu atradumiem Tērvetes Dabas parka teritorijā.

Vasarsvētku nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

27.05.2020

Pēdējā maija nedēļas nogalē, kad ziedēšanas krāšņumā svinami Vasarsvētki, Tukuma pusē aicinām paviesoties pilīs un muižās, noklausīties skaistus koncertus, nobaudīt gardas maltītes, izbaudīt ziedēšanu apkārtnes dārzos un pastaigu Baskāju takā, kā arī skatīties kino.

Gadatirgus “Dārzam un dzīvesstilam” TOP 7!  

27.05.2020

Jau šajā nedēļas nogalē, no 29. līdz 31. maijam, Ķīpsalā notiks gadatirgus “Dārzam un dzīvesstilam”, kurā katrs atradīs ko piemērotu savai puķu dobei, balkonam, mazdārziņam vai lauku sētai! Lūk, mūsu TOP 7! Bet kāds būs tavējais? Noskaidro to gadatirgū!

Šovasar Balvu ezerā darbosies peldošo atrakciju parks [0] 

26.05.2020

Veikparkā “Wake up Balvi”, kas darbojas Balvu ezerā, šovasar būs vienreizēja iespēja baudīt izklaides peldošo atrakciju parkā aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā. Ūdens atrakciju parks būs īsts piedzīvojums ikvienam – gan individuāli, gan draugu lokā.

Jaunmoku Zīmes Centrā var izgatavot unikālo rakstu zīmi [0] 

22.05.2020

Vasarsvētkos, 31. maijā, visas dienas garumā Jaunmoku pils Zīmes Centrs būs atvērts. Tajā atkal varēs izgatavot savu unikālo seno latvju rakstu zīmi zinošās zīmju pazinējas un skaidrotājas Lienes Bedrītes vadībā.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!