Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pasākumiem bagātā nedēļas nogale Tukumā!

11.12.2014

Ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad visi aicināti dalīties mīlestībā, labsirdībā un visā, kas spēj ielīksmot ikviena sirdi. Arī mums Tukuma pusē ir ar ko dalīties! Ar zināšanām, kā sagaidīt ziemas saulgriežus latviskās tradīcijās, kā pavadīt šos svētkus ar dziesmām dejām un Dieva vārdu kādā no baznīcu Adventes dievkalpojumiem. 

Jau visu mēnesi līdz 20. decembrim Pastariņa muzejs visus interesentus aicina piedalīties Ziemas Saulgriežu skoliņā, kur ikviens viesis tiek iemācīts svinēt ziemas saulgriežus pēc sentēvu tradīcijām. Tāpat šeit iespējams vienkārši baudīt noskaņu, lauku mieru un uzkrāt pozitīvas emocijas. Skoliņai gan lūdzams iepriekš pieteikties.

Adrese: Pastariņa muzejs, „Bisnieki”, Dzirciems, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 28651091 .

 

Turpinot godā celt latviešu tradīcijas, arī Tukuma Audēju darbnīca ir parūpējusies par iedvesmojošu izstādi, kurā sākot no 13. decembra pulksten 12:00 varēs iepazīties ar audējas Intas Konrades darbiem personālizstādē „Es pati, kā pati”. Izstādē būs iespējams apskatīt autores tautastērpu, prievīšu segu, gobelēnu, šalles, grīdas celiņus, pufus, krēslus, rokassprādzes, voālus, Irlavas slimnīcai austu karogu un citus mākslinieces veidotus darbus.

Adrese: Audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63125539.

 

Pēc izstādes aplūkošanas aicinām doties uz Tukuma bibliotēku, kur 13. decembrī pulksten 13:00 visi dzejas cienītāji varēs tikties ar dzejnieku un atdzejošanas virtuozu Uldi Bērziņu. Dzejnieks dalīsies savās domās un pieredzē par radīšanas mistēriju, korāna latviskošanu un tulkošanas plašajiem līkločiem.

Adrese: Tukuma Bibliotēka, Šēseles iela 3, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63182156.

 

Pēc izzinošiem pasākumiem visas dienas garumā, to noslēgt piedāvājam Tukuma luterāņu baznīcā. Tur pulksten 17:00 koncertēs Tukuma pilsētas Kultūras nama skolotāju koris „Vanema”. Programmā - Adventa un Ziemassvētku laika dažādu autoru skaņdarbi. A.Perts ''Bogoroditse Devo'', A.Perts ''Alleluia - Tropus'', U.Sisasks ''Kiitkem sudamest Mariat'', tradicionālie Ziemassvētku korāļi Kitby Shaw aranžējumā u.c. skaņdarbi.

Adrese: Tukuma luterāņu baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63122605, 20221951.

 

Savukārt daiļslidošanas mākslas cienītāji aicināti to baudīt divu dienu garumā 13. un 14. decembrī Tukuma Ledus hallē, kur norisināsies Latvijas čempionāts daiļslidošanā. Skatītājiem ieeja bez maksas.

Adrese: Tukuma Ledus halle, Stadiona iela 3, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63107470.

 

Svētdien, 14. decembrī pulksten 11.00 mūzikas cienītāji aicināti uz Tukuma pilsētas kultūras namu, kur topošie mūzikas profesionāļi no Yamahas mūzikas skolas savas jaunapgūtās prasmes rādīs Ziemassvētku koncertā.

Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63124125.

 

Pēc jauno mākslinieku koncerta, svētdien, 14. decembrī jādodas uz Durbes pilī, kur pulksten 12.00 norisināsies gadskārtējais pasākums „Zelta svētdiena”. Tā laikā tiks atklāta izstāde „Baltijas māksla” , pasniegtas gadskārtējās balvas „Tukuma muzeja nagla 2014” , kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts prezentēs Latvijas mākslas vēstures 4. sējumu "Neoromantiskā modernisma periods". Norisināsies arī klasiskās mūzikas koncerts.

Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63122633

 

Svētdienas koncertu dažādībai vēl pulksten 13.00 aicinām apmeklēt Tukuma luterāņu baznīcu, kur, trešo adventi atzīmējot, muzicēs Boļeslava Voļaka brāsbends. Adventes koncertā skanēs senas kanconas, korāļi, ričerkāri, svītas, kā arī tradicionālās Adventes un Ziemassvētku laika melodijas.

Adrese: Tukuma luterāņu baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63122605, 20221951.

Ja tik ļoti neinteresē mūzika, bet gan ir vēlēšanās pašiem aktīvi padarboties, tad svētdien, pulksten 13.00 jādodas uz Pastariņa muzeju apgūt senos arodus! Nodarbības skalu grozu veidošanā vadīs meistars Viesturs Puplaks, vēžu ķeseļu darināšanu ierādīs meistars Oskars Gauja un klūgu grozu pīšanas prasmes mācīs meistare Daila Kieksta. Papildus būs iespējams iepazīt muzeju, tā plašo teritoriju un savām rokām pagatavot un izcept maizes kukulīti.

Adrese: Pastariņa muzejs, „Bisnieki”, Dzirciems, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 28651091.

 

Lai gaiša un svētīga Jums šī trešās Adventes nedēļas nogale!

 

Informāciju sagatavoja:
Gundega Gūtmane, Tukuma TIC 

Komentārs par rakstu: Pasākumiem bagātā nedēļas nogale Tukumā!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!