Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dobeles dižie Sniegavīri svin piekto dzimšanas dienu

11.12.2014

Jau piekto gadu, ziemai atnākot, Dobeles laukumos uz saietu atkal ir sapulcējušies varenie Sniegavīri. Omulīgie, apaļīgie vīri ir neparasts akcents pilsētas sejā. Tie jautri sveicina lielus un mazus dobelniekus, liekot viņiem pasmaidīt, un padara gaišāku garo ziemu. Vienlaikus tas ir aicinājums citu novadu un pilsētu ļaudīm braukt uz Dobeli ne tikai ceriņziedu, bet arī ziemas laikā.

Ar katru gadu Sniegavīru saime pilsētas laukumos aug plašumā, garumā un dažādībā. Katram sniegavīram ir savs neatkārtojamais šarms, raksturiņš un aizraušanās. To skaits šobrīd jau pārsniedz 30. Arī šogad ir vairāki klātpienācēji.

Sniegavīrus piecus gadus ir veidojušas profesionālas un Latvijā labi zināmas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte – Kirillova. Viņām palīdz Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs.

 

Agnese Rudzīte – Kirillova teic: “Daudz ir pa pasauli braukts un daudz redzēts, bet, ticiet, šādas kolekcijas nav nekur citur pasaulē. Sniegavīru komandu vajag pieteikt Ginesa rekordu grāmatai!” 

 

Radošās komandas darbu organizē pašvaldības arhitekts Jānis Kukša, kurš atzīst: ”Tik daudz figūru un tik milzīga materiāla kubatūra, augstais mākslinieciskais līmenis un neparastais materiāls – tas patiešām ir iespaidīgi!”

Saiets tiek rīkots, sadarbojoties Dobeles novada pašvaldībai ar vietējiem uzņēmējiem. Sniegavīru izgatavošanā tiek izmantoti Dobeles uzņēmumu – tenapora ražotāja SIA Tenax un sveču ražotāja SIA Baltic Candles Ltd – materiāli, tāpēc tiem nekaitē ne atkušņi, ne lietus.

 

Dižiem vīriem – diža jubileja. Tāpēc ar varenu torti, ar jautriem un muzikāliem sveicinājumiem sestdien, 13. decembrī, Dobelē tiks svinēta Sniegavīru 5. dzimšanas diena, kas vienlaikus būs arī saieta oficiāla atklāšana.

 

Sniegavīru saiets šoziem notiks līdz 28. februārim. Jubilāru apciemošanu ieteicams apvienot ar daudzpusīgas kultūras programmas baudīšanu un darbošanos ziemas programmās Dobeles Novadpētniecības muzejā, Amatu mājā un Pētera Upīša muzejā. Ikviens tiek aicināts nofotografēties kopā ar Sniegavīru un piedalīties fotokonkursā, kā arī nobalsot par savu mīļāko Sniegavīru. 

 

Anita Banziņa

Dobeles novada TIC vadītāja
 

Komentārs par rakstu: Dobeles dižie Sniegavīri svin piekto dzimšanas dienu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!