Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziemassvētku programmas Turaidas muzejrezervātā

08.12.2014

Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnu klases un draugu pulkus decembrī Turaidā izbaudīt Ziemassvētku noskaņas, izzināt latviskās tradīcijas un viduslaiku kultūras mantojumu, piedaloties programmās „Ziemassvētki Turaidas muižā” un „Ziemassvētkos ciemos pie Turaidas fogta”.

Ziemas saulgrieži iezīmē laiku, kad ir gada īsākās dienas un garākās naktis, kad īpaši sveicam gaismas gadskārtējo uzvaru pār tumsu. Saule sāk savu atgriešanos, un gaisma svin uzvara pār tumsu. Gada tumšākais laiks ir Ziemassvētku brīnumu gaidīšanas laiks, kas ir neparasts un kurā bērni un jaunieši var palīdzēt brīnumiem notikt.

 

Aicinām jaunāko klašu skolēnus (1.-6.klase) izdzīvot Ziemas saulgriežu laiku, līdzdarbojoties Turaidas muižas radošajā darbnīcā, kur ikviens skolēns varēs izgatavot sirsnīgu dāvaniņu, lai Ziemassvētku vakarā to paliktu zem eglītes kā pārsteigumu vistuvākajiem un vismīļākajiem cilvēkiem, uzzinātu tradīcijas, kā agrāk svinēti Ziemassvētki un draudzīgā pulkā ietu rotaļās, minētu mīklas un zīlētu nākamā gada veiksmes un priekpilnus notikumus. Svētku sajūtas papildinās eglītes smarža, svecīšu liesmiņas un cienāšanās ar gardām piparkūkām. Vienojoties ar Turaidas kalēju Andri, būs iespēja liet arī laimes smēdē un, veroties ēnu atspulgos, ielūkoties nākotnē.

 

Vecākos klašu skolēniem (7.-12.klase) iespēja ne tikai piedalīties programmā, bet arī skolas liecības saņemt no paša pils pārvaldnieka, izspēlējot lomu spēli „Ziemassvētkos ciemos pie Turaidas fogta”, kuras gaitā tiks apgūta senā rakstība, izzināti vēstures stāsti un rakstīti novēlējumi draugiem un pils iedzīvotājiem.

 

Programmas lūdzam pieteikt vismaz 3 dienas iepriekš pa tālruņiem 67971402, 26572142, vai e-pastu: anda.skuja@turaida-muzejs.lv. Plašāka informācija par Turaidas muzejrezervāta piedāvājumu ziemas sezonā: www.turaida-muzejs.lv

 

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja

Komentārs par rakstu: Ziemassvētku programmas Turaidas muzejrezervātā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!