Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rīgas Ziemassvētku koncerta glezna satricina sociālos tīklus!

03.12.2014

Lielu atsaucību un interesi sociālajos tīklos ir izraisījušas fotogrāfijas ar Rīgas Ziemassvētku koncerta gleznu fonā, pie kuras nu jau fotografējušies ne tikai koncerta mākslinieki, bet arī vairāki simti potenciālo koncerta apmeklētāju.  Tas nav vienkāršs reklāmfoto, bet gan jaunās un talantīgās mākslinieces, Ināras Teterevas stipendiātes – Sandras Strēles lielformāta glezna. 

„Jau pavisam drīz pēc Jāņiem sāk skanēt Ziemassvētku dziesmas, tādēļ man šķiet, ka mēs dzīvojam no vieniem svētkiem līdz nākamajiem,” smaidot stāsta gleznotāja Sandra Strēle, kas šo gleznu radīja laikā, kad visapkārt skanēja līgo dziesmas.

 

Pašā vasaras viducī šī 6 x 4 metru lielā glezna ļāva  sajust ziemas elpu un noskaņoties Ziemassvētku koncerta fotosesijai solistiem Elīnai Šimkus, Daumantam Kalniņam, Jānim Kurševam, diriģentiem Kasparam Ādamsonam un Andrim Veismanim, kā arī pūšamo instrumentu  ansamblim “Live Brass”.

 

„Darbam tika dots interesants uzstādījums – gleznai bija jābūt kā nelielai teātra skatuvei.  Turklāt ziemas ainava piedāvā daudz vairāk nianses nekā vasaras, kad visi koki ir vienā tonī,” stāsta māksliniece. Arī tev ir iespēja ieskatīties gleznas tapšanas aizkulisēs: www.youtube.com/watch?v=HxUhKRt_0p4

                             

Tagad glezna izdzīvo otro dzīvi – ikviens var fotografēties pie fotosienas un nosūtīt sirsnīgus un jautrus sveicienus saviem draugiem un mīļajiem. Ja arī tu vēlies iemūžināt mirkli pie Rīgas Ziemassvētku koncerta fotosienas, tad 5., 6., vai 7. decembrī tiekamies t/c „Spice”!

 

Sandra Strēle ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistra programmas studente. Viņa ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros ir studējusi Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā Beļģijā. Jaunā māksliniece ir piedalījusies grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, līdzdarbojusies vairākās starptautiskās meistardarbnīcās, kā arī sarīkojusi vairākas personālizstādes trīsdaļīgā cikla "MEŽS" ietvaros.  Šovasar notika personālizstāde „VIETA 57/24”. 2012. gadā Sandrai tika piešķirta mecenātes Ināras Teterevas stipendija mākslā.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Sandra Strēle galvenokārt veido lielformāta instalācijas, apvienojot dažādus medijus. Topošā gleznotāja izceļas ar savu individuālo redzējumu, darbu vērienību, izteikto kompozīcijas un krāsu izjūtu, kā arī ar netradicionālu izstāžu vietu izvēli, piemēram, izvēloties Kokvilnas fabriku vai Ēģiptes evaņģēliski luterisko baznīcu savām izstādēm.

 

Kā zināms, Ziemassvētkos, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalas hallē notiks iemīļotie Rīgas Ziemassvētku koncerti, kur sirds labestību un prieku dāvās izcili  mūziķi – šarmantā operdziedātāja Elīna Šimkus, lieliskais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš un tenors Jānis Kurševs. Koncertos piedalīsies arī izcilais Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”, pieredzes bagātais Vidzemes kamerorķestris, pūšamo instrumentu  ansamblis “Live Brass” un Daumanta Kalniņa instrumentālā grupa. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons un Andris Veismanis.  Programmā klasiskās mūzikas pērles, iemīļotas Ziemassvētu melodijas, populāras un mazāk zināmas dziesmas.

 

Koncertu sākums: 25. decembrī plkst. 15.00  un 26. decembrī plkst. 12.00 un 17.00.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 7,50–25 EUR! Pērkot „Ģimenes biļeti” (4 līdz 8 personām) – 10 % atlaide. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv

 

Koncertu producents – “BT 1 Music” sadarbībā ar Rīgas domi

 

Video autors: Mārtiņš Dinsbergs, RISEBA audio un vizuālo mediju mākslas programmas students

 

Vairāk: www.bt1.lv/ziemassvetki

 Sekojiet mums: www.facebook.com/rigasziemassvetkukoncerts un www.draugiem.lv/rzk

 

Papildu informācija:

Dace Dambe,                                                            Inese Libere,

Komentārs par rakstu: Rīgas Ziemassvētku koncerta glezna satricina sociālos tīklus!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!