Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu adventes kalendāru ar porcelāna kolekcijas priekšmetiem

28.11.2014

2014. gada nogalē Rundāles pils muzejs saviem atbalstītājiem, apmeklētājiem, draugiem un interesentiem sarūpējis iespēju ielūkoties porcelāna kolekcijas priekšmetos īpašā veidā, izmantojot trīsdimensiju attēlus. 

Decembris saistās ar kluso, skaisto, mierīgo Ziemassvētku laiku, tāpēc muzejs ikvienam interesentam piedāvās iespēju kolekcijas priekšmetus apskatīt Adventes kalendāra veidā. Tādējādi būs realizēta iecere parādīt plašākai auditorijai rokoko tēmu raksturojošos sīkplastikas un porcelāna kolekcijas priekšmetus, izmantojot tehnoloģiju iespējas - pietuvināt priekšmetu un apskatīt no visām pusēm, izpētīt tā sīkākās detaļas un smalkākos gleznojumus, kam, ikdienā skatot priekšmetus, netiek pievērsta tik liela uzmanība.

 

„Izvēlētie eksponāti ir sagatavoti virtuālās realitātes formātā.  Būtībā tā ir priekšmeta reālistiska foto animācija – kadru secība, kurā eksponāts tiek uzņemts no visām pusēm – 360° ar dažu grādu soli. Skatītāja rīcībā ir vadības panelis, kas ļauj pagriezt eksponātu un pietuvināt jebkuru tā detaļu līdz pat makro attēla līmenim” stāsta projekta Virtuālā Latvija pārstāvis Vils Muhametšins.

 

Adventes kalendārā visi 24 priekšmeti ir kā pieteikums muzeja 2015. gada notikumam, kas saistīts ar nākošo trīs, rokoko tēmai veltītu, telpu atvēršanu Eiropas un Latvijas dekoratīvās mākslas ekspozīcijā „No gotikas līdz jūgendstilam”. Viena no telpām būs iekārtota kā neliels porcelāna kabinets.

 

„Porcelāna priekšmetu izvēle nav nejauša. Tā saistās gan ar jauno telpu papildinājumu dekoratīvās mākslas izstādē, gan ar pēdējo mēnešu jaunākajiem eksponātu pirkumiem izsolēs pils ekspozīcijas papildināšanai. Pavisam nesen apmeklētāju apskatei hercogienes apartamentos izstādījām jauniegūtās smaržu vāzes, bet Adventes kalendārā būs iespēja apskatīt arī vēl citus nekur neizliktus, neredzētus priekšmetus” atzīmē muzeja direktors Imants Lancmanis.

 

Rundāles pils Adventes kalendāra tapšanā piedalījās

24 priekšmetu izvēle, atlase - Imants Lancmanis, Lauma Lancmane, Dzintra Miķelsone

Attēlu uzņemšana, pēcapstrāde, kalendāra izveidošana – projekta Virtuālā Latvija (www.virtuallatvia.lv) komanda - Vils Muhametšins un Kārlis Feldbergs.

Projekta koordinēšana, informācijas apkopošana - Ruta Bemberga

Sākot ar 1.decembri līdz pat 24.decembrim, attēlus būs iespējams apskatīt muzeja mājaslapā http://rundale.net/advente-2014/  tieši tāpat kā tradicionālu Adventes kalendāru - katru dienu varēs atvērt jaunu trīsdimensiju attēlu un apskatīt priekšmetus tuvplānā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ruta Bemberga

sabiedrisko attiecību speciāliste

Komentārs par rakstu: Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu adventes kalendāru ar porcelāna kolekcijas priekšmetiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!