Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Radošajās nodarbībās gatavos Ziemassvētku rotājumus

25.11.2014

Decembra sestdienās Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošās nodarbības, kuru dalībniekiem būs iespēja iepazīt tuvāk latviešu Ziemassvētku tradīcijas, kā arī pašiem pagatavot svētku rotājumus mājai un eglītei. 6.decembrī notiks radošā nodarbība, kurā tiks darināti tradicionāli latviski Ziemassvētku dekori – puzuri, savukārt 13.decembrī – oriģināli rotājumi eglītei.

Kad līdz Ziemassvētkiem atlicis pavisam nedaudz, ir laiks domāt par sava mājokļa un eglītes rotāšanu. Īpašu noskaņu mājās radīs rotājumi, kas darināti pašu rokām. Puzurs ir no dabiskiem materiāliem (salmiem vai niedrēm) gatavots istabas rotājums, kas ar savu ģeometrisko formu un gaismas spēlēm istabā ienes īstenu svētku noskaņu. Tas ir viens no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem, kas tika gatavots ikkatrā mājā. Mūsu senči uzskatīja, ka puzuru veidošana sniedz meditatīvas sajūtas un palīdz sakārtot domas. Smeļoties spēku no mūsu seno latviešu tradīcijām un ticējumiem, 6.decembra radošās nodarbības apmeklētāji varēs izgatavot savu Ziemassvētku puzuru, kā arī uzzināt vairāk par to veidošanas tradīcijām un nozīmi. Visi nepieciešamie materiāli puzuru veidošanai tiks nodrošināti.

 

Radošā nodarbība „Ziemassvētku puzuru veidošana” notiks 6.decembrī, pl.12:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa nodarbībā: 4,50 eur, pirmsskolas vecuma bērniem – 1,50 eur.

 

Liekot lietā izdomu un izmantojot visdažādākos priekšmetus, iespējams pagatavot oriģinālus svētku rotājumus eglītei. Ja pašu eglītei rotas pietiek, pašdarināti rotājumi var būt brīnišķīga dāvana tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Ir skaisti izbaudīt ne tikai dāvanu saņemšanas, bet arī dāvināšanas prieku. 13.decembra radošajā nodarbībā ikvienam būs iespēja ļaut vaļu fantāzijai un izgatavot neparastus rotājumus no dažādiem materiāliem - filca, pērlītēm, pogām, čiekuriem.

Radošā nodarbība „Rota eglītei” notiks 13.decembrī, pl.12:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa nodarbībā: 4,50 eur, pirmsskolas vecuma bērniem – 1,50 eur.

 

Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Radošajās nodarbībās gatavos Ziemassvētku rotājumus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!