Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Mārtiņdienas svinības Brīvdabas muzejā

05.11.2014

Šo svētdien, 9. novembrī, no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 Brīvdabas muzejā norisināsies Mārtiņdienas svinības. Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā, baudīt Mārtiņdienas cienastu un „Mārtiņa beķerejas” sarūpētos pīrādziņus.

Izstāžu zālē plkst. 12:00 atklās izstādi „Starp divām saulēm”, kā arī visi apmeklētāji varēs līdzdarboties Mārtiņdienas masku gatavošanā

 

Kurzemes sētā no plkst. 12:00 līdz plkst. 13:00 Mārtiņbērni tiks aicināti dziedāt un dejot kopā ar folkloras kopām „Grodi” un „Gara taka”, iepazīstot svētku tradīcijas Kurzemē.

 

un Zemgales sētās no plkst.13:00 līdz plkst. 15;00 folkloras kopas „Zvīgzna”, „Krulla” un „Ciguzis”” gaidīs Mārtiņbērnus, lai ietu rotaļās un apdziedātu Vidzemes un Zemgales zemnieka sētas saimnieces.

 

Vidzemes sētā no 14:30 līdz 16:00 folkloras kopa „Rija”

 

Pie Priedes kroga plkst. 15:00 rudens balvas Umurkumura stabā.

 

Nidas dūmistabā kopā ar Daugmales Jāni Mārtiņbērni varēs iemācīties darināt māla pogas un liet vaska sveces, lai tumšās rudens dienas taptu gaišākas.

 

Vidzemes sētā Mārtiņbērnus gaidīs dižsaimniece Ilze Briede, piedāvājot svētku cienastu – raušus, ābolus glazūrā un karstos dzērienus. Zemgales sētā dižsaimnieces Dairas Jātnieces Mārtiņdienas putra un citi gardumi.

 

Kurzemes sētā bērni tiks gaidīti Mārtiņdienas radošajā darbnīcā – senās spēles un rotaļas kopā ar Aldoni Baldiņu.

 

Kurzemes zvejnieka sētā „Lurķi” apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus svilpaunieku darbnīcā, keramiķa Māra Dubkēviča vadībā.

 

Usmas baznīcā plkst. 10:00 būs dievkalpojums un ērģeļmūzikas koncerts, plkst. 13:00 apmeklētājus priecēs „Mārtiņkora” koncerts.

 

Kad rudens darbi pabeigti un pilni apcirkņi, var ieskandināt ziemas sākumu. No sētas uz sētu dodas Mārtiņbērni, atnesdami svētību, un tāpēc ir laipni gaidīti katrā mājā. Ik sētā tie ierodas dziedādami, dejodami un rotaļās iedami.

Brīvdabas muzejs aicina līdzi ņemt materiālus masku gatavošanai, tērpties maskās un ļauties Mārtiņdienas noskaņai!

Pasākumu atbalsta „Mārtiņa beķereja”.

 

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 20:00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11. – 30.04.) 2.13 € pieaugušajiem, 1.42 € pensionāriem, 1.42 € studentiem, 0.71 € skolēniem, 4.27 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 €). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Eva Pētersone-Birzleja

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

 

Komentārs par rakstu: Mārtiņdienas svinības Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!