Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dabas muzejs dāvinājumā saņēmis mamuta zobu

25.07.2014

Latvijas Dabas muzejā nonācis ūdenslīdēja Igora Jefimova Baltijas jūrā pie Pāvilostas atrastais mamuta dzeroklis.

Zemūdens medību sacensību laikā š.g. 17.–18. maijā pie Pāvilostas aptuveni 1 km attālumā no krasta 5 m dziļumā jūras gultnē starp akmeņiem ūdenslīdējs Igors Jefimovs pamanīja neparastas formas objektu, ko izcēla un iznesa krastā. Sākotnēji domājis, ka atradis interesantu akmeni, tomēr kāds paziņa pārliecinājis Igoru parādīt objektu Dabas muzeja speciālistiem. Pēc konsultācijas ar muzeja paleontologiem Ligitu Lukševiču un Ivaru Zupiņu, atklājās, ka atradums ir mamuta (Mammuthus primigenius) dzeroklis.

 

Šis ir pirmais gadījums, kad mamuta fosilija Latvijas teritorijā ir atrasta jūrā, nevis sauszemē. Līdzšinējie mamutu kaulu fragmenti un citas fosilijas uzietas grants karjeros, upju ielejās, rokot zemi būvbedrēm u.tml.

 

Zobi veidoti no viscietākajiem kaulaudiem, tādēļ tiem daudzu tūkstošu gadu garumā ir lielākas izredzes saglabāties. Latvijas Dabas muzeja krājumā glabājas trīspadsmit Latvijas teritorijā atrasti mamuta zobi: deviņi dzerokļi un četri priekšzobu fragmenti. Līdzīgi atradumi ir arī dažādu novadu muzejos.

 

Ceturtdien, 24. jūlijā, zoba atradējs to oficiāli nodeva Dabas muzejam. Jaunākais atradums un citas liecības par mamutiem Latvijā apskatāmas Dabas muzeja Paleontoloģijas ekspozīcijā un ekspozīcijā „Latviešu etnoģenēze”.

 

Latvijas Dabas muzejs izsaka pateicību Igoram Jefimovam un viņa ģimenei par vērtīgo dāvinājumu, kā arī aicina ikvienu izzināt dabas vērtības un par neparastiem atradumiem informēt muzeju.

 

Muzeja darba laiks:

P. – slēgts

O. – slēgts

T. – 10.00 – 17.00

C. – 10.00 – 19.00

P. – 10.00 – 17.00

S. – 11.00 – 17.00

Sv. – 11.00 – 17.00

 

Latvijas Dabas muzejs – tā ir daba pilsētas sirdī!

 

Vairāk informācijas par mamuta zobu: Ligita Lukševiča (67356045), Ivars Zupiņš (67356033). Lūdzam nepublicēt norādīto kontaktinformāciju.

 

Informāciju sagatavoja:

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67356025

E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

Komentārs par rakstu: Dabas muzejs dāvinājumā saņēmis mamuta zobu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!