Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas lielformāta foto izstāde KAROSTA – FOTO OSTA 2014

21.07.2014

Jūnijā Karostā jau ceturto gadu pēc kārtas notika radošā nometne “Karosta – foto osta”. Šogad nometnes uzdevums bija izveidot fotogrāfiju kolekciju, kurā attēlots karostnieks raksturīgajā Karostas vidē.

Vairāk kā 70 lielformāta fotogrāfijas, kas tapušas Karostā foto nometnes laikā tiek izstādītas Karostas manēžā. Manēža uz laiku kļūs par lielu brīvdabas mākslas galeriju.

 

Izstāde sastāv no divām daļām – “Karostnieka mantojums” un “Citāda pastkarte”. Lai mudinātu Karostas iedzīvotājus un pārējos liepājniekus palūkoties uz šo pilsētas daļu plašākā kontekstā, viena izstādes daļa veidota, balstoties uz pieejamām vēsturiskām fotogrāfijām un pastkartēm. Izmantojot vēsturisko materiālu, parādīta Karostas vide un iedzīvotāji tajās pašās vietās un situācijās, kādas tika iemūžinātas fotogrāfijās 20. gs. sākumā. Rezultātā mākslas projekta centrā ir karostnieks, pie tam karostnieks, kas simboliski ir saņēmis šo pilsētas daļu “mantojumā” no pagājušā gadsimta liepājniekiem. Vienlaikus izcelts Karostas arhitektūras mantojums, tā vēsturiskā vērtība un nākotnes perspektīva. Izstādē izmantotas vēsturiskās fotogrāfijas no Jura Raķa kolekcijas.

 

Otra izstādes daļa veidota “citādas pastkartes” formā, ļaujot plašāku fotogrāfu radošo izpausmi.

Izstādes “Karosta – foto osta 2014” atklāšana notiks ceturtdien, 24.jūlijā pulksten 19:00 Karostas manēžā. Atklāšanā koncertēs Latvijas Bruņoto spēku orķestra bigbends.

Paredzēts, ka izstāde būs apskatāma līdz oktobrim.

Projektu “Karosta – foto osta 2014” finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas dome (Kultūras projektu un NVO projektu konkurss).

 

Monta Krafte,Karostas glābšanas biedrības valdes locekle

Komentārs par rakstu: Brīvdabas lielformāta foto izstāde KAROSTA – FOTO OSTA 2014

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!