Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Reibinoša liliju izstāde Dabas muzejā

14.07.2014

Latvijas Dabas muzejā no 17. līdz 20. jūlijam izstādē „Lilijas 2014” apmeklētājus priecēs biedrības „Lilium Balticum” selekcionāru un audzētāju izlolotie ziedi. Izstādi papildinās Rīgas Jūgendstila muzeja krājuma priekšmeti ar liliju motīviem.

Šogad Dabas muzejā būs eksponētas vismaz 150 liliju šķirņu, īpašu uzmanību veltot Āzijas lilijām. Lai arī šīs grupas lilijas nesmaržo, ziedu krāsu un formu bagātībā tās ir nepārspējamas. Āzijas lilijas ir pieticīgas un īpaši labi piemērotas audzēšanai mūsu klimatiskajos apstākļos, par to pārliecināties varēja arī šogad, kad ziema bija ļoti nelabvēlīga sīpolpuķēm. Izstādē varēs aplūkot visizturīgākās šķirnes – tās, kas labi pārcietušas bargo kailsalu un pavasara salnas. Ziedus apmeklētāju vērtējumam piedāvās selekcionāri Guntis Grants, Antra Balode, Dāvids Hercbergs, Andris Krūmiņš un citi.

 

Jau par tradīciju ir kļuvusi izstādes skaistākā zieda noteikšana, tādēļ arī šogad apmeklētāji tiks aicināti izvēlēties savu simpātiju un balsot, tā kopā nosakot, kurš audzētājs iegūs biedrības „Lillium Balticum” ceļojošo slavas kausu. Izstādē audzētāji sniegs padomus ikvienam interesentam liliju kopšanā un ieteikumus kolekcijas veidošanā, apmeklētāji varēs iegādāties un pasūtīt liliju sīpolus, kā arī iepazīties ar jaunākajiem katalogiem.

 

Atgādinām, ka turpinās Dabas muzeja un Rīgas Jūgendstila muzeja kopīgā akcija izdevīgākam apmeklējumam. Vairāk informācijas www.dabasmuzejs.gov.lv.

 

Izstādes atklāšana notiks 17. jūlijā plkst. 11:00

Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

 

Izstādes darba laiks:

C. – no 10:00 līdz 19:00

Pk., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00

 

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Pekšēna

 

Komentārs par rakstu: Reibinoša liliju izstāde Dabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!