Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Renārs Kaupers piedalīsies labdarības koncertā „Uzcel savu baznīcu!”

01.07.2014

Kļuvis zināms, ka šo svētdien, 6.jūlijā Bruknā gaidāmajā labdarības lielkoncertā “Uzcel savu baznīcu!” piedalīsies arī visu iemīļotais, harizmātiskais mūziķis Renārs Kaupers.

Renārs Kaupers bija viens no tiem, kurš uz Bruknas muižas dārzā celtās skatuves muzicēja jau pirmajā labdarības lielkoncertā 2012.gadā. Bruknai un labdarības akcijai ir tik liels pievilkšanas spēks, ka gribas atkal tur atgriezties. Togad koncertu apmeklēja 2000 ļaužu, kas pasākuma rīkotājiem deva pārliecību, ka iesāktais jāturpina.

 

Akcija “Uzcel savu baznīcu!” trīs gadu laikā vienkopus apvienojusi krietnu pulku Latvijas ļaužu, kuri, dāvājot savas prasmes un talantu, palīdz „Kalnu svētības kopienai” iegūt baznīcas būvniecībai tik nepieciešamos līdzekļus. Nupat jau teju gatavs blakus muižai slejas atkarībās nonākušo cilvēku celtais lūgšanu nams. Tas ir ne tikai nams, kurš uzcelts smagā un neatlaidīgā darbā. Šī ēka ir īstens apliecinājums cilvēka gara spēkam un varēšanai. Tāpēc katru gadu lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!” ir patiesi un ļoti gaidīti svētki gan tā dalībniekiem un rīkotājiem, gan apmeklētājiem, gan pašiem „Kalnu svētības kopienas” ļaudīm.

 

“Reizēm ir tā, ka mēs nemākam patiesi svinēt svētkus, tāpēc priecājos par katriem svētkiem, kuri izdodas labi. Tā reize, kad es tur biju, bija laba un izdevusies reize. Tas bija brīnišķīgi! Visi uz svētkiem nāca labā noskaņojumā, kas kopēji veidoja brīnumjauku mājas sajūtu,” tā Bruknā notiekošo atceras Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš.

Jau vēstīts, ka 6. jūlijā plkst.17.00 gleznainajā Bruknas muižas dārzā jau trešo reizi notiks labdarības lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!”. Šogad tajā savu talantu apmeklētājiem un kopējam mērķim dāvās mūziķi Renārs Kaupers, Igo, Ralfs Eilands un grupa PeR, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kārlis Kazāks, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Ainars Virga, Dzintars Beitāns, Mārtiņš Burke – Burkevics, grupas „Putnu balle”, „Willow Farm”, L.V. /NeParasts Bars, Dūdumu ģimene un citi.

 

Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst.15.00, lai ikviens paspētu gan aplūkot Bruknas muižu un tās gleznaino apkārtni, gan novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, gan saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti trauki, kurus veidojuši „Kalnu svētības kopienas” ļaudis, sadarbojoties ar Latgales „Pūdnīku skūlu” un keramiķi Evaldu Vasilevski.

 

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012.gadā un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Tā vienkopus apvienojusi sabiedrībā zināmus mūziķus, māksliniekus un citu amatu lietpratējus, lai kopējiem spēkiem palīdzētu "Kalnu svētību kopienas" ļaudīm uzcelt baznīcu. Iepriekšējos divos koncertos piedalījās: Renārs Kaupers, dziesminieks Kāris Kazāks, Da Gamba,Aija Andrējeva,Goran Gora,Putnu Balle, PeR, Raimonds Tiguls, Kristīne Kārkle - Puriņa, Artis Gāga, Kristaps Vanadziņš, Edvīns Ozols un Andris Buiķis, Dūdumu ģimene, Mārtiņš Burke – Burkevics, grupas „Lady’s Sweet”, „Putnu balle”, kā arī liepājnieku apvienība „Willow Farm”. Ar šīs akcijas palīdzību piesaistīti ievērojami līdzekļi. Pavisam nedaudz un kopējiem spēkiem jaunuzceltā baznīca vērs durvis.

 

„Bruknas muiža ir īpaša vieta Latvijas kartē. Tajā iespējams satikt un dzīvā veidā piedzīvot patiesu cilvēka gara spēku. Priesteris Andrejs Mediņš šeit izveidojis unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās pazudušiem ļaudīm. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un ļoti gleznainu apkārtni, kuru savām rokām, meklējot ceļu pie sevis paša, sakopuši atkarībās nonākušie ļaudis. Tāpēc ik gadu ļoti gaidu šo notikumu, kurā vienkopus satiekas dažādi ļaudis un piedzīvo to, unikālo sajūtu, kuru dāvā vienots un kopējs mērķis. Uzcelt baznīcu. Gan to, kura nupat jau gatava slejas blakus Bruknas muižai, gan to, kuru ceļam katrs sevī pašā,” tā par savu dalību stāsta liepājniece, režisore Maija Kalniņa.

 

Bruknas muižas kungu māja atrodas Bauskas novada Dāviņu pagastā Iecavas upes krastā. Muižas kungu māja celta 18. gadsimtā, vēlāk pārbūvēta 19. gadsimtā. Līdz 1920. gada Latvijas agrārajai reformai muiža piederēja Korfu dzimtai. Pēc reformas ēkā izvietoja pamatskolu. No 1927. līdz 1931. gadam tajā notika remontdarbi. Kad skolu slēdza 1966. gadā, māju pielāgoja atsevišķu dzīvokļu iekārtošanai. Lielajā pils zālē izveidoja skatuvi un telpu kinomehāniķim. Kopš 2001. gada Bruknas muižā darbojas sabiedriska organizācija "Kalna svētību kopiena", kura rūpējas par ēku atjaunošanu un kuras struktūra veidota pēc narkomānu atveseļošanas sistēmas "Senacolo" parauga. Rehabilitācijā tiek izmantotas lūgšanas un darba terapija. Bruknas muižas kungu mājai ir divstāvu centrālā daļa, kam abās fasādēs piekļaujas plakani portaki ar joniskā ordera pilastriem. No tās izvirzās divi sānu korpusi. Līdz mūsdienām ir saglabājusies daļa no koka apdares, dažu logu aiļu slēģi un misiņa durvju viras. Autentiskas ir vītņu veida koka kāpnes, kas ved uz muižas otro stāvu. Bruknas muižas ansamblis ietver arī divas klētis un kūti. Muižas parkā ierīkots renesanses dārzs. Pretim muižai atrodas Bruknas pilskalns. Bruknas Caunēnu kapos atrodas Korfu dzimtas kapliča.

 

Uz Bruknas muižu visērtāk nokļūt, braucot no Rīgas uz Bausku pa A7, pirms iebraukšanas Bauskā nogriezties pa kreisi virzienā uz Vecsauli (P87), braukt līdz Ozolainei (18 km), pagrieziens pa kreisi līdz Bruknai (5 km) un Bruknā jāgriežas pa labi 1 km. http://www.bruknaskopiena.lv

Koncerts ilgs vairākas stundas, tādēļ akcijas rīkotāji aicina apmeklētājus ņemt līdzi savas sedziņas, uz kurām ērti sēdēt Bruknas muižas zālājā.

Ieeja pasākumā pret ziedojuma kartēm, kuras 7, 10 un 15 EUR apmērā iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs un mājas lapā www.bilesuparadize.lv . Visi ienākumi tiks novirzīti baznīcas celtniecībai Bruknā.

 

Vairāk par akciju "Uzcel savu baznīcu!" : http://www.facebook.com/KalnaSvetibuKopiena

Papildus informācija:

Anete Kalniņa, tālr.: +371 26596522; e-pasts: anete_pb@inbox.lv

Komentārs par rakstu: Renārs Kaupers piedalīsies labdarības koncertā „Uzcel savu baznīcu!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!