Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Laika medības Nītaurē – Amatas novada svētki

30.06.2014

12. jūlijā Amatas novads aicina ikvienu uz gadskārtējiem Amatas novada svētkiem – šoreiz uz Nītauri! Nītaures gleznainās ainavas un gadsimtiem bagātā vēsture jau pati par sevi ir vērtība, taču svētkiem par godu nītaurieši ir gatavi padalīties ar savām labākajām laika medību vietām un aizvest ikvienu svētku viesi aizraujošā piedzīvojumā – īstās Laika medībās.

Jums būs iespēja izbaudīt Nītaures muižas laisko ikdienu gluži kā grāfu Fermoru laikos – pielaikot krāšņus tērpus un parūkas, nesteidzīgi baudīt muižas parka ēnainās terases un varbūt pat parka dīķī barot gulbjus. Grāfu mierā jūs varēsiet ļauties mākslas valdzinājumam un paši radoši izpausties.

Jaunajā Paaudžu parkā (kas tautā pazīstams ar segvārdu Gaterkalns) jūs sagaidīs ne tikai svaigi būvēta estrāde, bet arī īsta senlatviešu apmetne, kurā prasmīgas rokas ierādīs dažādus sentēvu arodus un nodarbes. Bet īpašie romantiķi folkloras kopas “Ore” mūzikas pavadījumā varēs iemēģināt arī kādu siena gubiņu.

 

Un kas gan būtu Laika medības bez sportiska azarta? Tas arī šoreiz senču gaumē – ar lokiem, cirvjiem, maisu kaujām un citiem spēka un veiklības pārbaudījumiem. Un, starp citu, līdz 12. jūlijam vīri pa klusiem vasaras vakariem vēl var pagūt satrenēties sievu nešanā kalnā (sievas vēlams savējās).

Tikmēr Nītaures kultūras namā laiks būs uz laiku apstādināts – tur mitināsies divas lieliskas izstādes – par mežu, tā iemītniekiem un bagātībām, ko mežs mums piedāvā, kā arī īpašā veidā varēs ielūkoties novada rokdarbnieku pūra lādēs, skapjos, čemodānos un pagultēs.

Netiks aizmirsta arī svētku jaunā paaudze – īpašā bērnu pilsētiņā valdīs rotaļu un spēļu gars, vilinās piepūšamās atrakcijas un pāri jaunajam tiltiņam varēs aizskriet pēc saldās cukurvates.

 

Un pats galvenais – tikai vienu dienu visā zemeslodes pastāvēšanas vēsturē Nītaurei būs pašai sava nauda, kuru tad arī ikviens varēs “medīt”, piedaloties aktivitātēs, radot un sportojot, baudot un līdzdarbojoties. Bet, ko iesākt ar šo medījumu, būs katra paša ziņā – iztērēt to īpašajā Nītaures Laika medību trofeju bodītē vai cerēt uz veiksmi Lielajā Medījuma dalīšanas izsolē.

Un kā gan bez koncerta! Šogad tādi būs pat veseli divi! Pa dienu visus svētku viesus priecēs novada bērni īpašā koncertuzvedumā “Brīnums, kas mīt tevī pašā”, bet jau pēc Lielā Medījuma sadalīšanas īpašas noskaņas būs iespējams gūt lielkoncertā “Sapnis vasaras naktī”. Bet svētku noslēgumā visi ļausimies lustīgiem dančiem kopā ar grupu “Karakums”.

 

Kas vēl būs? Būs tirdziņš, būs bufetes ar visgardākajiem ēdieniem un spirdzinošākajiem dzērieniem, būs īpaša vieta teltīm un apsardze drošībai. Nu un protams, būs arī pārsteigumi! Tāpēc ieplāno jau laicīgi – 12. jūlijā – Laika medības Nītaurē!

Bet tiem, kam tīk precizitāte, pasākuma programma laika sadalījumā:

13:00 Svētku dievkalpojums Nītaures ev. lut. baznīcā

14:00 Karoga svinīga pacelšana un Svētku gājiens no Nītaures kultūras nama līdz Paaudžu parkam

14:30 Svētku atklāšana Paaudžu parkā – Laika medību sezonas pasludināšana par atklātu.

Laika medību vietas:

Muižas parks – 18. gadsimta noskaņās, tērpos un radošās nodarbēs,
Paaudžu parks:
Senlatviešu amati, sadzīve un mūzika,
Sportiski pārbaudījumi senču gaumē
Bērnu pilsētiņa
Nītaures kultūras nams:
Izstāde “Mežs”
Novada rokdarbnieku izstāde

16:00 Koncerts – uzvedums “Brīnums, kas mīt tevī pašā”, piedalās novada bērnu un jauniešu pašdarbības kolektīvi un Amatas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi

18:00 Ugunīgais autošovs un Lielā medījuma dalīšana stāvlaukumā pie Nītaures vidusskolas.

19:00 Svētku lielkoncerts “Sapnis vasaras naktī”, piedalās novada pašdarbības kolektīvi

21:00 Balle kopā ar grupu “Karakums”

 

Uz tikšanos 12. jūlijā Nītaurē!

Komentārs par rakstu: Laika medības Nītaurē – Amatas novada svētki

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!