Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rundāles pils aicina uz Dārza svētkiem

27.06.2014

Rundāles pilī 28.jūnijā nu jau astoto reizi tiek organizēti Dārza svētki, kas, visskaistākajā rožu ziedēšanas laikā, pulcina tūkstošiem interesentu ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm.

Katru gadu svētki notikuši par dažādām kokaugu un krūmu, sīpolpuķu un rožu tēmām. Šī gada tēma veltīta vēsturiskajiem parteriem. Dienas laikā no plkst. 12:00 apmeklētājus sagaida interesantas prezentācijas par parteru veidošanas vēsturi un Rundāles pils partera veidošanu.

Svētku dienā bez maksas būs iespēja apskatīt pērn atklāto grāfa Šuvalova oranžēriju-siltumnīcu un iepazīties ar nelielu daļu no 19.gadsimta vēsturisko augu kolekcijas (palmas, kaktusi, pelargonijas u.c.).

No plkst.14:00 dārzā uzstāsies seno deju grupa „Magnolia” no Cēsīm, Rundāles novada pašdarbības kolektīvi, kā arī Rīgas skolēnu pils teātris „Zīļuks” ar izrādi “Mazā, sirmā kumeliņā” un vēsturisko tērpu teātris „Pūra lāde”.

Plkst. 15:00 un 16:30 pie Labirinta bosketa notiks muzeja parka kopšanas tehnikas prezentācija, kurā muzeja speciālisti demonstrēs savas prasmes krūmu formu apgriešanā un veidošanā.

 

Plkst.15:30 latviešu postfolkloras un folkroka grupas „Iļģi” koncerts

Dārza svētkus ap plkst 18:15 noslēgs atraktīvā Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas”

Visas dienas garumā bērni ar vecākiem aicināti izbaudīt braucienu vēsturiskā laivā pils dīķī vai piedalīties radošajās darbnīcās dārzā. Pils pirmā stāva vestibilā būs iespējams apskatīt Bauskas mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi, kā arī izstāžu telpās – izstādes par Puķēm baroka dārzā, Oranžērijām un palmu mājām, par Dārzu parteriem.

Dekoratīvo augļu koku bosketā būs iespēja vērot vēsturisko rekonstrukciju “Galantas izklaides dārzā 18.gs.”

Savukārt, zālājā pie dīķa, firmas A/S Ferrus, Konekesko, IKU Eduards demonstrēs Kubota, Ferrus un Avant ražotos traktorus un pļāvējus. Tiks piedāvāti testa braucieni ar komunālmašīnu KIOTI UTV MECH2210, kā arī pļaušana ar traktoru vecajā ābeļdārzā.

 

Šogad muzeja speciālisti parūpējušies par interesantu aktivitāti svētku apmeklētājiem – orientēšanās spēli Iepazīsti Rundāles pils dārzu. Šoreiz parka bosketos būs jāielūkojas vērīgāk, jāatbild uz jautājumiem un jāizpilda kāds uzdevums.
Veiksmīgākais, precīzākais dalībnieks tiks apbalvots ar nelielu dāvanu, ko palīdzējuši sarūpēt muzeja sadarbības partneri.
Netālu no ieejas dārzā darbosies informatīvā telts, kurā varēs meklēt palīdzību dažādos jautājumos.

SVĒTKU DIENĀ IEEJA DĀRZĀ: pieaugušajiem 2,00 EUR, skolēniem 1,00 EUR

 

Informāciju sagatavoja:

Ruta Biļeviča

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Rundāles pils aicina uz Dārza svētkiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!