Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Krāšņi Līgo un Jāņu pasākumi Tukumā!

20.06.2014

Līgo svētki, saulgrieži – tas ir laiks, kad dienas ir visgarākās un naktis visīsākās. Tas laiks, kad ejot gulēt saule vēl ir pie apvāršņa un mostoties tā jau atkal ir klāt. Tas laiks, kad daba ir atplaukusi un nomainījusi toņus no pelēki vienmuļā uz krāšņi, raibi zaļo. Līgo nakts – kad visapkārt tiek iekurināti spoži sārti ugunskuri, kad no katras mājas atskan kopīga sadziedāšanās, kad visa Latvija vienojas kopīgos rituālos, tradīcijās, dejās un dziesmās. Dienās, kad gaisma uzvar tumsu, arī Tukuma apkārtnē tiek rīkoti dažādi pasākumi un rituāli.

20. jūnijā Jaunpils pilī saulgriežu svinēšana sāksies jau 18:00. Piedalīsies mazie dejotāji no Bērnu dienas centra „Zemenīte”, kā arī dziesmu un deju ansamblis „Putni”. Tradicionāli darbosies arī tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādas Jāņu veltes. Līdzi jāņem ziedus, zaļumus, smilgas, jāņu zāles, saites – tiks veidoti vainagi, pušķi, krelles.

Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63107082, www.jaunpilspils.lv

 

20. jūnijā Džūkstes pasaku muzejā notiks Pļavu diena. Sākot no 19:00 būs iespēja godināt pļavu ar tās bagātībām. Kopā varēs baudīt septiņzālīšu tēju ar medu un rupjmaizi, kā arī varēs piedalīties kopīgā vainagu pīšanā. Uz vietas varēs arī pielietot savu radošumu darbnīcā.

Adrese: Džūkstes pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63154691, www.tukumamuzejs.lv

 

Smiekliem bagātas sajūtas varēs gūt 20. jūnijā Durbes estrādē skatoties izrādes “Mīlestība līdz prāta zudumam” un “Sieviņa uz stundu vai Kafija diviem”. Piedalās Roberto Meloni/Jānis Jarāns, Jūlija Ļaha, Jānis Reinis/Dainis Porgants, Jānis Kirmuška/Jānis Buķelis un Laila Kirmuška.

Adrese: Durbes estrāde, M. Parka iela, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, www.tpkn.lv

Nosviniet saulgriežus 21. jūnijā Pastariņa muzejā visas dienas garumā. No 10:00 notiks Jāņu zāļu lasīšana, istabu rotu darināšana, istabu rotāšana. Ja nomāc izsalkums, tad uz vietas notiks maizes, pīrāgu, plātsmaizes cepšana un siera siešana. Gatavojoties vakara pirtij būs pirts zāļu vākšana, slotu siešana. No plkst.19.00 saulgriežu viesu gaidīšana, spēles, rotaļas pie ugunskura. Plkst. 21.00 pirtī iešana. Ap saulrietu notiks uguns rituāls.

Adrese: Pastariņa muzejs, „Bisnieki”, Dzirciems, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63154518, 28651091, www.tukumamuzejs.lv

 

Saplūstot ar garīgo pasauli un dabu, 21. jūnijā pie atpūtas bāzes Valguma pasaules Labirinta varēs uzzīmēt savu unikālo Saulgriežu mandalu. Pasākumu vadīs sertificēta dziedniece, Sarmīte Makarova. Nodarbības laikā varēs uzzināt, kas ir mandala, mandalas zīmēšanas tehnika un tiks veikta arī mandalu analīze. Dalības maksa Eur 13,00. Pasākums notiks no 10:30 – 13:00. Adrese: Atpūtas bāzes Valguma pasaule Labirints (Engures novads, Smārdes pagasts). Vairāk informācijas pa tālruni 29299433, www.valgumapasaule.lv vai rakstot uz e-pastu sajutulade@sajutulade.lv Lūgums pieteikties iepriekš!

 

Šogad Losandželosas vīru koris pirmo reizi dosies koncertturnejā uz Latviju un 21. jūnijā viesosies Lestenē. 11:00 tiks ieskandināts Lestenes tautas nams, bet 12:00 piemiņas brīdī vīri uzstāsies Lestenes Brāļu kapos. Uz Latviju koris vedīs daudzveidīgu repertuāru, kurā ietilpst latviešu un cittautu komponistu dziesmas, karavīru dziesmas, amerikāņu spiričueli, kā arī Holivudas filmu popūrijs. Kori pavadīs komponists Pēteris Plakidis.

Adrese: Lestenes tautas nams un Lestenes brāļu kapi, Lestene, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26365723, 63148149, www.lestenesbaznica.lv

 

21. jūnijā Durbes estrādē 21:00 godinot Saulgriežu svētkus notiks Līgo rituāls. Līdzi jāņem pērnie vainagi un ziedojumi ugunij (maize, sāls, medus u.c.)

Adrese: Durbes estrāde, M.Parka iela, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124150, www.tpkn.lv

 

Turpinot līgošanu Jaunpils pusē, 22. jūnijā pulksten 20:00 jāpulcējas Kartavkalnā, kur notiks Līgo rituāls. Lai tam pienācīgi sagatavotos, iepriekš jāsalasa trejdeviņas Jāņu zāles, par katru ievēloties vēlēšanos. Kad ugunskurs būs iekurts, tad Jāņu zāles būs jāmet ugunskurā, lai vēlēšanās piepildītos.

Adrese: Kartavkalns, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63107082, www.jaunpils.lv

 

Jau 23. jūnijā Kinopilsētiņā Cinevilla notiks lielākais Jāņu pasākums Latvijā ar lielāko Jāņu nakts ugunskuru un lielākajām koncerta estrādēm! Pasākums sāksies 17:00. Cinevillas Jāņos būs latviešu kino tematika. Neizpaliks arī tirdziņi, krodziņi. Programmā koncerti, sadziedāšanās ar skatītājiem, pliko skrējiens un citi pasākumi visas nakts garumā.

Adrese: Kinopilsēta "Cinevilla", "Vidusvecvagari", Slampes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 28606677, 26352511, www.cinevillastudio.com

 

Tiem, kas vēlas Jāņu naktī kārtīgi izdancoties, 23. jūnijā Pūres estrādes kalnā no 21:00 varēs izdejoties ar tautas deju kolektīvu „Luste”(Rīga) un mūziku spēlēs „Pūres muzikanti”.

Adrese: Pūre, Tukums novads. Vairāk informācijas pa tālruni 63191131.

 

Jaunpils parka estrādē Līgo vakarā 23. jūnijā notiks Līgo zaļumballe, kurā spēlēs grupa no Siguldas „Novadnieki”. Aicinām piedalīties jautrās lustēs sākot no 22:00.

Adrese: Jaunpils estrāde, Jaunpils, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 28684484, www.jaunpils.lv

 

Durbes estrādē 23. jūnijā no pulksten 22:00 par lustīgu līgošanu gādās Jānis Neilanis un draugi. Adrese: Durbes estrāde, M.Parka iela, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 63124125.

 

Jāņa diena, Jāņa diena,
Kā mēs tevi sagaidām?
Ar dziesmām sagaidām,
Sējas darbus pabeiguši.

Informāciju sagatavoja:

Karthik Sundar, Tukuma TIC ceļojumu organizators

Komentārs par rakstu: Krāšņi Līgo un Jāņu pasākumi Tukumā!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!