Sestdiena, 1. Aprīlis, 2023
Dagne, Dagnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Līgo svētku programma Liepājā un apkārtnē

16.06.2014

Liepājā un apkārtnē Līgo svētki tiks svinēti koši. Centrālais svētku pasākums Līgo svētki Liepājā, koncertestrādē „Pūt, vējiņi!”, 23. jūnija vakarā aicinās lielus un mazus līgotājus uz Līgo svētkiem, lai kopīgi radītu īstu svētku noskaņu.

Plkst. 21:00 – izrāde „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, ko pēc Māras Svīres stāsta un režisora Jāņa Streiča Rīgas kinostudijā uzņemtā latviešu mākslas filmas motīviem iestudējis Liepājas Metalurgu Tautas teātris. Režisore: Daina Kandevica. Scenogrāfs: Reinis Kuncītis.
Plkst. 22:21 notiks Jāņuguns iedegšanas rituāls,
Plkst. 23:00 - 4:00 Līgo nakts Balle kopā ar grupu „Lauku muzikanti”.

Biļetes no 17.jūnija visās "Biļešu paradīze" kasēs, svētku vakarā no plkst.19.00 biļetes arī koncertestrādes "Pūt, Vējiņi!" kasē. Jāņiem un Līgām, kā arī bērniem līdz 12 gadu vecumam (uzrādot personas apliecinošu dokumentu) ieeja bez maksas.

Lai labāk iepazītu saulgriežu tradīcijas, 18. jūnijā plkst. 16 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina ikvienu interesentu uz sarunu „Tautastērps vasaras saulgriežos”, kas notiks Liepājas muzejā. Sarunas ieskandinot ar latviešu tautas dziesmām, ikviens varēs uzzināt, kā ar apģērbu veidot latvisko saulgriežu sajūtu un noslēpumus svētku cienasta gatavošanā.

Svētki tiks ielīgoti arī netradicionālā veidā – īpašā Kultūras tramvajā, kas 19. jūnijā plkst.12.00 no pieturas TN “Kurzeme” apbrauks pilnu apli pa tramvaja līniju. Līgo noskaņās folkloras kopa „Saknes” ar dziedātprieku un neizsīkstošu enerģiju priecēs Kultūras tramvaja pasažierus.

 

Noskaņoties svētkiem ikviens aicināts uz radošās telpas „Ideju bode” pagalmu, kur 19. jūnijā no pulksten 18:00 līdz 23:00 norisināsies līdz šim nebijis pasākums – stilizēta „Zaļumballe”, kurā muzicēs Gulbju dīķa džezbends un tiks spēlētas dejas 30.-50. gadu stilā. Aicināti pieteikties mākslinieki, amatnieki, “vintage” preču tirgotāji un bukinisti, kas vēlas piedalīties „Zaļumballes” tirdziņā.

Tradicionālais Vasaras saulgriežu tirdziņš norisināsies Rožu laukumā. 20., 21. un 22. jūnijā no plkst. 10:00 līdz plkst. 17:00. Tajā būs iespēja iegādāties� mājražotāju izstrādājumus, košus un interesantus amatnieku darinājumus, rotājumus, suvenīrus un praktiskas lietas no koka, kalumiem, dzijas, zīda, keramikas un dzintara. Pieejamo preču klāstā būs gan Vasaras saulgriežu svētku tematikai pieskaņoti piedāvājumi, gan preces, kurās dominē etnogrāfiskie motīvi. Līdz 16. jūnijam Amatnieki un mājražotāji aicināti pieteikt savu dalību pasākumam, zvanot 26371671.

Vasaras svētkus var svinēt arī savādāk. Ja esi kamermūzikas cienītājs, tad 19. jūnijā, plkst 19.00 esi gaidīts uz festivāla “Liepājas vasara” atklāšanas koncertu, kurā varēs baudīt Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) un Klaipēdas kamerorķestra, kā arī kamerkora Aukuras skanējumu Brazīlijas diriģenta Žuāu Maurīsiu Galīndu vadībā.

 

Arī Liepājas apkārtnē Saulgriežu sagaidīšana notiks gan ar svētku tradīciju ievērošanu, gan lustīgām zaļumballēm.

Tie, kuriem tuvas senču tradīcijas, tīk dabas tuvums un ir vēlme no sirds izdziedāties, aicināti 21. jūnijā Saulgriežus svinēt Papes “Vītolniekos”, kur no plkst. 17.00 notiks Zāļu vakars un Jāņu ielīgošana ar vaiņagu un vītņu vīšanu, Jāņa bērnu aplīgošanu, Jāņa mātes un Jāņa tēva pušķošana, zāļu mešana „laidarā”. No plkst. 21.00 notiks saulrieta svētīšana jūrmalā ar saules pavadīšana jūrā, Jāņuguns iedegšana kāpās un lāpu gājienu uz Jāņa sētu. Savukārt no plkst. 23.00 Jāņu nakts svinēšana turpināsies “Vītolnieku” sētā ar Jāņu ugunskura iedegšanu, skaistāko Jāņa dziesmu un spēka dziesmu izdziedāšanu, lielā Jāņu siera dalīšana un Jāņu nakts goda mielasts, danči un dziesmas visas nakts garumā kopā ar Austras bērniem, Rucavas sievām un danču kapelu „Paurupīte”. Pasākums vainagosies plkst. 04.00 ar Jāņu saules gaidīšanu un sveikšanu.

Turpat Rucavā 23.jūnijā, Līgo svinēšana notiks Rucavas pagasta estrādē, kur plkst. 20.00 kultūras namā tiks rādīta Jāņa Kļaviņa joku luga vienā cēlienā "Velna skuķis". Pēc izrādes 20.30 Rucavas kultūras nama dārzā lustīgu līgošanu ieskandinās talantīgais "Aleksandra kvartets". Būs kopīga ugunskura iedegšana, un danču mūziku līdz pirmajiem gaiļiem nodrošinās grupa "Lustīgais Blumīzers". Arī Rucavas novada Dunikas pagasta Sikšņos, Brūnu birzī, 23.jūnijā notiks līgošana, kur plkst. 20.30 ikviens aicināts uz Dunikas pagasta teātra izrādi "Pacel vabolīti!", savukārt pēc izrādes, ap pulksten 23.00 notiks zaļumballe, spēlēs Renārs.

 

Arī Skrundas pusē plaša vasaras saulgriežu programma – 21. jūnijā pie Nīkrāces saieta nama Skrundas amatierteātris ”SAAN” iepriecinās ar A.Niedzviedža lugu "Jūras gaiss", bet Nīkrāces sieviešu vokālais ansamblis "Diantus” – ar jautrām dziesmām. Plkst. 22.00 pie Nīkrāces atpūtas centra– balle kopā ar Andi no Talsiem. Savukārt pie Sieksātes bibliotekas Vasaras saulgriežu ielīgošana ar Rudbāržu amatierteātri un folkloras kopu "Kamenīte". Pēc pasākuma – balle līdz rīta gaismai. 23. jūnijā Skrundas pilskalna estrādē, plkst. 19.00 teātra izrāde kopā ar Kazdangas pūtēju orķestri "Tracis vienas bučas dēļ".Plkst.23.00 balle kopā ar grupu "Pļumpapā". Raņķos, Sudmalnieku birzī plkst. 21.00 uz jautru ielīgošanu aicina Raņķu amatierteātris un folkloras kopa, savukārt plkst. 22.00 Līgo nakts zaļumballe visas nakts garumā ar Andi no Talsiem.

Savukārt, ja Jāņos vēlies pavadīt aktīvi un netradicionāli, tad ieplāno 4 stundas brīva laika 21. vai 22. jūnijā un dodies Jāņu brīvdienu laivu braucienā pa Bārtas upi. Plašāka inforrmācija www.sofijaslaivas.lv

Svētku dienās, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs gaidīs apmeklētājus, sestdien no plkst. 10:00 līdz 18:00 un svētdien no plkst. 10:00 līdz 15:00, savukārt pirmdien un otrdien birojs būs slēgts

 

Lustīgu līgošanu!

Linda Finka

Mārketinga speciāliste
Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs

Komentārs par rakstu: Līgo svētku programma Liepājā un apkārtnē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!