Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Darinās Jāņu vainagus no kļavu lapām

10.06.2014

Vasaras saulgriežos, 21.jūnijā pulksten 12 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši - radošā nodarbība, kuras laikā tiks darināti Jāņu vainagi no kļavu lapām. Tradicionāli Līgo svētkos vainagi tiek pīti no ozola zariem un dažādām Jāņu zālēm, bet oriģināli izskatīsies vainags, kas veidots no kļavu lapām.

Līgo vakars latviešiem saistās ar dažādiem rituāliem un tradīcijām - jāpin vainags, jālasa jāņuzāles, jāzīlē nākotne un jālīgo. Visas puķes un zāles aug līdz Jāņiem, pēcāk sāk briest, tāpēc ne velti Līgo vakarā plūktās zāles un ziedi ir ar maģisku spēku.

 

Jāņu vainags, kas pīts no trejdeviņām puķēm un zālēm, ir kā maģisks aplis, kas tā nēsātāju pasargā no nelaimēm un slimībām, atvaira skauģus un nelabvēļus. Meitu vainagos var iepīt visu, kas vien pļavā atrodams, smaržai vainagā var iepīt kalmi un piparmētru. Labi izskatās vainagā iepīti suņuburkšķi, āboliņš, bet īpašu kuplumu vainagam piešķirs kļavu lapas.

 

Izzinoši – radošās nodarbības laikā dalībnieki varēs iepazīt Jāņu zāļu īpašības un to nozīmi, kā arī praktiski izgatavot savu vasaras saulgriežu vainagu no jāņuzālēm un kļavu lapām. Nodarbība „Kļavu lapu vainagu darināšana” notiks 21.jūnijā pulksten 12 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa 4,50 EUR (3,17 LVL), bet pirmsskolas vecuma bērniem 1,50 EUR (1,06 LVL). Visi nepieciešamie materiāli vainagu pīšanai tiks nodrošināti.

Informācija un iepriekšēja pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Darinās Jāņu vainagus no kļavu lapām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!