Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rundālē zied peonijas

10.06.2014

Šogad, jau Vasarsvētku laikā, Rundāles pils dārzā sākusi ziedēt peoniju kolekcija. Papildus ziedošajām peonijām dārzā, no 10. līdz 13. jūnijam pils pirmā stāva vestibilā būs apskatāma bezmaksas peoniju izstāde.

Izstādē apmeklētāji varēs iepazīties ar ~ 80 peoniju šķirnēm no kolekcionāra un peoniju audzētāja Andra Berkina kolekcijas. Izstāde tiek rīkota par godu Dr. biol. h. c., valsts emeritētā zinātnieka Aldoņa Vēriņa 85 gadu jubilejai. Reizē ar izstādes atklāšanu, tiks prezentēta arī A.Vēriņa grāmata „Latvietis un viņa peonijas”.

Siltā ziema un agrais pavasaris strauji veicinājis augu veģetāciju dārzā, tāpēc jau tagad vēsturiskās rozes pamazām uzsākušas savu ziedēšanu. Parka nodaļas rožu speciāliste Dainuvīte Brūvere atgādina: „Tūlīt, tūlīt būs īstais brīdis, lai paspētu izbaudīt vēsturisko rožu ziedēšanu. To nedrīkst nokavēt, jo tās zied tikai vienu reizi sezonā!” Arī Latvijas speciālistu selekcionētās rozes jau pilnas krāšņiem ziediem.

 

Vēsturisko rožu ziedēšanas kulminācijas brīdis sagaidāms ap Jāņu laiku. Bet pēcsvētku nedēļas nogalē 28.jūnijā ikviens apmeklētājs tiek aicināts uz Dārza svētkiem. Šogad tie veltīti vēsturisko parteru tēmai. Semināra daļā tiks apskatīta parteru veidošanas vēsture un Rundāles pils partera veidošanās. Dārzā apmeklētājus priecēs dažādi priekšnesumi gan lieliem, gan maziem, radošās darbnīcas un tirdziņš. Sīkāku informāciju par svētkiem var atrast muzeja mājaslapā http://rundale.net/darza-svetki-2014-28-junija/.

Dārza svētku dienā ieeja dārzā pieaugušajiem 2,00 EUR, bērniem 1,00 EUR.

Līgo svētku laikā, Rundāles pils muzejs atvērts kā parasti - 23. un 24.jūnijā pils darba laiks 10:00 – 18:00 un parka darba laiks 10:00 – 21:00.

 

Informāciju sagatavoja:

Ruta Biļeviča

Rundāles pils muzeja

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Komentārs par rakstu: Rundālē zied peonijas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!