Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu

04.06.2014

7. un 8. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 17:00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

 

Jau 44. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu Rīgas iedzīvotājus un viesus. Šogad Gadatirgū piedalīsies ap 550 amata meistaru no visas Latvijas.

Abās Gadatirgus dienās Rietumu skatuvē visas dienas garumā norisināsies bagātīga kultūras programma. Līdztekus tautas deju ansambļu Dancītis, Kamolītis, Imanta, Sprigulītis un Sprigulis, Cīpars, kā arī Ogres un Rīgas danču kluba priekšnesumiem Rietumu estrādē, ar dziesmām apmeklētājus priecēs Vecpilsētas dziedātāji, koklētāju ansamblis Teiksma, kā arī folkloras kopas Skandinieki, Mālis, Garataka, Nedeja un citi.

 

Līdztekus augstvērtīgiem amatniecības izstrādājumiem Gadatirgū iespējams iegādāties kvalitatīvu vietējo pārtikas izstrādājumu ražotāju un zemnieku produkciju: žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, nēģus, pašceptu maizi, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus, kā arī Latvijā ražotos vīnus. Pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs baudīt šķovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un alu no dažādām Latvijas alus darītavām. Derīgi jaunumi Gadatirgus apmeklētājus gaidīs arī Grāmatu ielā.

 

Šogad Gadatirgū viesosies arī izcilie tāšu meistari no Tautas lietišķās mākslas studija „Novgorodskaja beresta”, kas kopš 1993. gada darbojas Veļikijnovgorodā. Studijas galvenais uzdevums – apgūt tradicionālo tāsinieka amatu, tā vēsturiskajā un etnogrāfiskajā daudzveidībā: studija nodarbojas arī ar kolekcionēšanu, priekšmetu pētīšana un rekonstrukcija, mācības, kā arī šā mākslas veida popularizēšana izstādēs, festivālos un meistarklasēs. Krievu amatnieki Gadatirgū viesojas ar Rīgas domes atbalstu izstādes „Krievu Ziemeļi” projekta ietvaros.

 

Gadatirgus laikā Kurzemes zvejniekciema "Lurķos" notiks amatniecības konkursa „ZELTA ROKAS 2014” finālistu darbu izstāde. Skatītāji tiks aicināti balsot par sev tīkamāko darbu, kas saņems konkursa galveno balvu – reklāmas laukumu žurnālā IEVAS MĀJA. Ikviens ekspresizstādes apmeklētājs varēs izbaudīt latvisko gaisotni „Lurķu” mājā un tās apkārtnē, kā arī izpētīt un aptaustīt oriģinālākos amatniecības darbus, kādi tapuši šā gada konkursam.

Mazajiem Gadatirgus apmeklētājiem Kurzemes zvejniekciemā būs pieejams koka rotaļlaukums. Bērnus priecēs plašais rotaļu klāsts, loka šaušana, vizināšanās zirga mugurā, hennas zīmējumi un dažādas radošās darbnīcas. Netālu no Galvenās ieejas pieejama zīdaiņu pārtīšanas vieta.

8. jūnijā plkst. 10:00 Usmas baznīcā būs Vasarsvētku dievkalpojums ar koncertu.

 

Gadatirgus laikā apmeklētājiem būs atvērta Galvenā ieeja, Rietumu vārti, Vējdzirnavu ielas vārti, kā arī muzeja Saimniecības vārti Berģos. Riteņbraucējus aicinām izmantot velosipēdu novietni pie muzeja Rietumu vārtiem. Pie Galvenajiem vārtiem darbosies maksas stāvvieta, bet Rietumu vārtu stāvvieta ir rezervēta tikai Gadatirgus dalībniekiem. Nokļūšanai Gadatirgū Brīvdabas muzejs aicina izmantot „Rīgas Satiksmes” piedāvājumu – Gadatirgus apmeklētāju ērtībām 1.autobusu maršrutā 7. un 8.jūnijā tiks nodrošināti papildu reisi.

 

Gadatirgus ieejas biļešu cenas: 4.00€/2.81Ls pieaugušajiem, 2.50€/1.76Ls pensionāriem, 2.00€/1.41Ls studentiem, 1.40€/0.98Ls skolēniem,8.54€/6.00Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene).

 

Informāciju sagatavoja:

Eva Pētersone- Birzleja

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!