Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Šo sestdien Rīgā notiks īsts Sabantujs

03.06.2014

„Rīga – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta” pasākumu programmas ietvaros 2014.gada 7.jūnijā (sestdiena) plkst. 11:00 notiks Pirmais Eiropas Sabantujs. Tatāru un baškīru tautas svētku norises vieta – Vērmanes dārzs (Rīga).

Pirmajā Eiropas Sabantujā piedalīsies Tatarstānas Republikas prezidents Rustams Minnihanovs, kurš ieradīsies Rīgā pēc Rīgas domes un Latvijas tatāru uzaicinājuma.

 

Kas ir Sabantujs? "Saban" tulkojumā no tatāru valodas nozīmē "Arkls", "Tuyı" nozīmē "Svētki", „Kāzas". Baškīru valodā „habantuy”. Svētkus svin vairāk kā tūkstoti gadu, beidzoties pavasara sējas darbiem. Latvijā tatāri un baškīri Sabantuju rīko vairāk kā 20 gadus. Sabantujs – ir nacionālā gara pērle, tatāru un baškīru kultūras dzīves spara avots; lieliska iespēja atklāt jaunus talantus, sacensties spēkā un veiklībā, kopt un nodot tautas tradīcijas un kultūru no paaudzes paaudzē.


Pirmā Eiropas Sabantuja programmā:
1.nacionālās dziesmas un dejas;
2. tatāru un baškīru nacionālā virtuve;
3. konkursi ar balvām – skriešana ar nēšiem, maisu cīņas uz baļķa,podu sišana,svaru bumbas celšana,skriešana ar olu,virves vilkšana);

4.tatāru nacionālais cīņas sports „Koreš” – sacensības un paraugdemonstrējumi;
5.un vēl citi konkursi un sacensības
6.kā arī pārsteigumi, izklaide, iepazīšanās un prieks.

 

Rīga par I Eiropas Sabantuja rīkošanas vietu nav izvēlēta nejauši. Latvijas galvaspilsēta kopš seniem laikiem ir bijusi pilsēta ar bagātu kultūras dzīvi, un tāpēc 2014.gadā tā ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

 

Tatāru un baškīru svētku programma būs patīkams pārsteigums ikvienam: Rīgas iedzīvotāji varēs tuvāk iepazīt kaimiņus, tūristi un viesi – uzzināt ko jaunu un piedalīties aktivitātēs, tatāri un baškīri – parādīt savas kultūras tradīcijas un vērtības.

 

Pirmajā Eiropas Sabantujā piedalās: Tatarstānas valsts tautas deju un dziesmu ansamblis, bajānists Aidars Valijevs, Latvijas tatāru un baškīru ansamblis „Čišma”, grupa „Kazan Egetlere” (Kazaņas džigiti), kā arī daudzi citi dažādu tautas un mūsdienu mūzikas (džezs, pops, estrāde) novirzienu pārstāvji ar daudzveidīgu programmu no daudzām valstīm.

 

Sabantuja rīkotāji ir Latvijas tatāru un baškīru kultūras biedrība „Čišma”, Eiropas tatāru jauniešu apvienība, Latvijas tatāru biedrība „Ideļ”, Baltijas Starptautiskais centrs „Salavat Julajev”, Latvijas baškīru kurultajs. Sabantuja sagatavošanā un organizēšanā piedalīsies tatāru un baškīru pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Čehijas un Lielbritānijas.

 

Sabantuju atbalsta Rīgas Dome, Krievijas Federācijas vēstniecība, Mardesign, TNV Planeta, Baltic Media Alliance.

 

Gaidām Jūs mūsu kopīgajos svētkos 07.06.2014 (sestdien) plkst. 11:00 (Vērmanes dārzs, Rīga, Latvija)! Ieeja brīva.

 

Informāciju sagatavoja:

Ramils Kadirovs

 

Komentārs par rakstu: Šo sestdien Rīgā notiks īsts Sabantujs

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!