Svētdiena, 26. Maijs, 2024
Varis, Eduards, Edvards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpils pilsētas svētku devīze - pilsēta ar māju sajūtu

02.06.2014

No 2. - 8.jūnijam Daugavpilī notiks tradicionālie pilsētas svētki, kuru devīze šogad ir "Daugavpils - pilsēta ar māju sajūtu".

"No vēsturiskā cietokšņa akmeņiem un lepnā jūgendstila pilsētas centrā līdz Forštates zemajiem koka namiņiem ar pelēkzilajiem, smalki grieztajiem logu aizvirtņiem un ģerānijām uz palodzēm, Daugavpils ir pilsēta ar spēcīgi izteiktu mājas sajūtu, sargātāju sajūtu, kura nāk līdzi visiem, kuri šeit ir dzimuši vai kādu laiku dzīvojuši," tā par Daugavpili raksta dzejniece Anna Rancāne.

Pilsētas 739.dzimšanas dienas svinību galvenie pasākumi norisināsies nedēļas nogalē, no 6. līdz 8.jūnijam.

Piektdien, 6.jūnijā, plkst. 17.30 Kultūras pilī uzstāsies Latvijas Radio bigbends un Maestro Raimonds Pauls kopā ar solistiem Kristīni Prauliņu un Intaru Busuli. Klausītāji varēs izbaudīt kvalitatīvu džeza mūziku, biļetes cena – pieci eiro.

Savukārt, vakarā plkst.21.00, Vienības laukumā notiks leģendārās latviešu grupas „Jumprava” koncerts, kura šogad svin 30 gadu jubileju. Atzīmējot apaļo gadskārtu, grupa izdod jaunu albumu „Laiks runā” un rudenī ar īpašu jubilejas koncertprogrammu dosies tūrē pa Latviju. Daugavpilī būs pirmais atjaunotā Zelta Jumpravas sastāva koncerts šajā sezonā. Šāda apvienošanās notiks tikai 3-4 reizes. Zelta sastāvā grupai pievienosies Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.

 

Vērienīgākie pilsētas svētku pasākumi sagaidāmi sestdien, 7.jūnijā, kad visu dienu pilsētas centrā uz piecām skatuvēm notiks koncerti, dažādas sporta sacensības, darbosies tirdziņi, atrakcijas bērniem, Svētku gājiens, kurā aicināti piedalīties visi pilsētnieki, kā arī virkne citu pasākumu. Vakarā, plkst.21.00, Vienības laukumā notiks populārās Krievijas grupas "BI-2" koncerts, pēc tam, plkst.23.00 Daugavmalā svētku salūts. Pusstundu vēlāk, plkst.23.30 Olimpiskajā centrā sāksies nakts diskotēka "Daugavpils Takeover 2014" ar dīdžejiem SEAL DE GREEN (Zviedrija), TOP RUSLAN (Latvija) un DJ DZEE (Latvija). Ieejas maksa uz nakts diskotēku – trīs eiro. Pasākumu drīkstēs apmeklēt personas no 16 gadu vecuma, uzrādot dokumentus.

 

Svētdien, 8.jūnijā, pilsētas svētku pasākumi atgriezīsies Daugavpils cietoksnī, kur notiks dažādi koncerti Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā, uz vaļņiem uzstāsies Baltkrievijas valsts iestādes „Kultūras centrs „Vitebska” vēsturisko rekonstrukciju klubs „Vargentorn”, notiks spēkavīru šovs cietokšņa laukumā, kā arī virkne citu pasākumu. Daugavpils pilsētas svētku noslēgumā Vienības laukumā, plkst.22.30, notiks iespaidīgi strūklaku šovs un uguns teātris.

 

Informāciju sagatavoja:

Harijs Vucins, „13.STĀVS” SIA

Komentārs par rakstu: Daugavpils pilsētas svētku devīze - pilsēta ar māju sajūtu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!