Pirmdiena, 22. Aprīlis, 2024
Armanda, Armands
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavā sagaidīs vikingu liellaivu „Nameisis”

30.05.2014

1.jūnijā Jelgavā, Driksas ūdeņos iepeldēs vikingu liellaiva „Nameisis” un pulksten 12 Jāņa Čakstes bulvāra promenādes laivu piestātnē notiks liellaivas „Nameisis” kapteiņa un komandas sagaidīšana. Jelgava izvēlēta par liellaivas mājvietu un no jūlija jelgavniekiem un pilsētas viesiem būs iespējams doties izbraukumos ar vikingu liellaivu pa Lielupes un Driksas ūdeņiem.

Deviņu cilvēku komanda maija sākumā uzsāka ekspedīciju pa Daugavu, mērojot ceļu ar liellaivu „Nameisis” no Daugavas iztekas Krievijā līdz ietekai Baltijas jūrā un tālāk turpinot ceļu pa Lielupi līdz Jelgavai. Krievijas teritorijā brauciens pa upi notika kanoe laivās, jo „Nameisim” lielākā daļa upes bija par seklu, savukārt Baltkrievijas un Latvijas teritorijā ar vikingu liellaivu izdevies mērot ceļu pa upi. Vikingu liellaiva 23.maijā šķērsoja Baltkrievijas – Latvijas robežu un pašlaik kuģo pa Daugavas ūdeņiem Latvijas teritorijā. Jau šīs nedēļas nogalē liellaiva „Nameisis” sasniegs ekspedīcijas galamērķi – Jelgavu.

 

Liellaiva „Nameisis” Jāņa Čakstes bulvāra promenādes laivu piestātnē pietauvosies 1.jūnijā pulksten 12. Driksas krastmalā „Nameisis” tiks sagaidīts ar trompešu fanfarām, bet „Nameiša” komanda Jelgavā tiks sveikta ar apsveikuma runu. Pasākuma laikā ikvienam interesentam būs iespējams uzkāpt uz liellaivas klāja, aprunāties ar kapteini un noskaidrot, kādi atgadījumi piedzīvoti tālajā ceļā pa Daugavas ūdeņiem.

 

„Nameisis” ir 12 metrus gara, 2,5 metrus plata laiva, tā paredzēta 20 pasažieru uzņemšanai un ir jaunākais šāda tipa laivas ražojums Zemgalē. Liellaivas nosaukums ir piešķirts par godu pēdējam Zemgales ķēniņam Nameisim un tieši Jelgava izvēlēta par vikingu liellaivas mājvietu, kur no 1.jūlija ikviens varēs izmantot iespēju doties izbraukumos pa Lielupes un Driksas ūdeņiem.

 

Izbraukumus pa Lielupi un Driksu vadīs liellaivas „Nameisis” kapteinis Aigars Pampe, kas šogad beidza Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra organizētos gidu kursus un ir saņēmis Jelgavas un apkārtnes gida sertifikātu. Kursu noslēguma darbu A.Pampe veltīja ekskursijas "Ap salām Jelgavā senākajā buriniekā "Nameisis"" izstrādei.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Jelgavā sagaidīs vikingu liellaivu „Nameisis”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!