Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzeja pasākumi un notikumi jūnijā

26.05.2014

Jūnijā Brīvdabas muzejā jau 44. reizi notiks Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, noritēs Novadu dienu un Jāņu ielīgošanas pasākumi, kā arī pirmo reizi izskanēs Ezermalas koncerts – šogad muzeja 90.gadadienas zīmē. Vasaras saulgrieži plaši tiks svinēti muzeja lauku ekspozīcijās „Vītolnieki” un „Vēveri”. Izstāžu zālē būs aplūkojama krāšņa izstāde „Krievu Ziemeļi”.

7. un 8. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 17:00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Jau 44. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcēsies tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki no visas Latvijas, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu apmeklētājus. Līdztekus amatniecības izstrādājumiem Gadatirgū iespējams iegādāties arī vietējo pārtikas preču ražotāju produkciju – mājas sierus, kūpinājumus, vīnu un citus gardumus. Šogad vairāk nekā 50 dalībnieki Gadatirgū piedalīsies pirmoreiz. Gadatirgus viesi būs krievu tāsinieki no Novgorodas. Kā ierasts, apmeklētāji tiks priecēti arī ar bagātīgu kultūras programmu divu dienu garumā.

 

14. un 15. jūnijā no plkst. 11:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejs aicina uz Novadu dienām un Jāņu ielīgošanas pasākumu sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Folkloras biedrību. Skanēs dziesmas no novadu novadiem, tradīcijas un padomi svētku gaidīšanā un svinēšanā. Garīgie dziedājumi Usmas baznīcā, folkloristi novadu sētās un visā muzejā, bet 15. jūnija vakarā notiks koncerts Juglas ezera krastā.

 

Ezermalas koncerts – saknes tam rodamas tautas tradicionālajā mūzikā, bet zari stiepsies augstu mūsdienu skaņu debesīs. Debesu kalēji jeb Skyforger sevi dēvē par „pagānisku metālistu bandu”, kuru koncerti Latvijā ir retums. Bungu un dūdu grupa Auļi jau iekarojusi nozīmīgu vietu latviešu mūzikā, un bez viņu līdzdalības nenotiek neviens nozīmīgs mūsdienu lielkoncerts. Folkvakars ir etnomūzikas grupa, kuras vadošās balss un vijoles skaņas pavēlniece ir Kristīne Kārkle-Puriņa, bet jaunās postfolka grupas Zari enerģiskais skanējums pārsteigs daudzus. Koncerts sāksies 18:00 un ilgs līdz 23:00. Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv.

 

Vasaras saulgriežus 21.jūnijā šogad piedāvājam svinēt Brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijās ārpus Rīgas. Zvejnieka – zemnieka sētā „Vītolnieki” Rucavas novada Papes Ķoņu ciemā jau septīto gadu sadarbībā ar Rucavas tradīciju kopu. No plkst. 17:00 Jāņabērni gaidīti „Vītolnieku” pagalmā, kur notiks vaiņagu pīšana, aplīgošana, skaisto dziesmu dziedāšana un Rucavas sievu cienasts. Vēlāk jūras krastā saules pavadīšana un dziedāšana līdz rītam. Vecpiebalgas novadā – muzejā „Vēveri” vērienīgs pasākums šogad notiks pirmo reizi sadarbībā ar Vecpiebalgas novada domi. No 21:00 gaidīti ciemiņi no malu malām, sētas saimnieku lomā iejutīsies folkloras kopa „Ore”, bet līdzi darbosies Vecpiebalgas pašdarbības kolektīvi. Jāņu tradīcijas un Uguns rituāls. Jautrībai – Zaļumballe līdz rītam un Valmiermuižas alus.

No 1.jūnija līdz septembra vidum Brīvdabas muzeja izstāžu zālē būs aplūkojama krāšņa izstāde „Krievu Ziemeļi”, kas atceļojusi no Krievijas Etnogrāfiskā muzeja krājuma Sanktpēterburgā.

 

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05.–31.10.) 4.27 EUR pieaugušajiem, 2.13 EUR studentiem, 2.85 EUR pensionāriem, 1.42 EUR skolēniem, 8.56 EUR ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17:00 līdz 20:00 pieejamas vakara biļetes par 1.42 EUR. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Igors Ziemelis

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzeja pasākumi un notikumi jūnijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!